מנכ"ל גוגל ישראל מאיר ברנד: קיים מחסור עולמי חמור במהנדסים ומתכנתים

ברנד אמר את הדברים בפורום הפיס לאקדמיה וטכנולוגיה *יו"ר מפעל הפיס עוזי דיין: "מפעל הפיס יתן עדיפות במלגות לסטודנטים הלומדים מקצועות שיש להם ביקוש במשק וסיכויים טובים להשתלב בשוק העבודה"

מאיר ברנד מנכ"ל גוגל ישראל. צילום יח"צ
מאיר ברנד מנכ"ל גוגל ישראל. צילום יח"צ

"ישנו היום מחסור עולמי חמור במהנדסים ובמתכנתים וישראל יכולה לייצא אנשים עם הידע הזה בצורת חברות הזנק" כך אמר מנכ"ל גוגל ישראל מאיר ברנד במסגרת פורום הפיס לאקדמיה וטכנולוגיה שהתקיים אתמול בחיפה בשיתוף הטכניון ואוניברסיטת חיפה.

"מקורות המידע הם הרבה יותר משמעותיים ונגישים מאשר בעבר ולכן חשוב מאוד שהתלמידים של היום ידעו להשתמש בכלים שניתנים להם. תפקידו של מורה או מרצה הוא לא פחות חשוב משהיה בעברו לכן לא פחות חשוב שגם המורים ידעו ללמד איך משתמשים באותם כלים. הטכנולוגיה היא זאת שמביאה אנשים לצעד הבא (next step) בחיים שלהם", אומר ברנד.

"באופן אישי אני מאמין שאנשים צריכים לבחור את אותו מקצוע לימוד שהם הכי סקרנים לגביו ושהם הכי אוהבים" הוסיף ברנד "אבל אני יכול להגיד לכם שיש מקצועות שיש בהם פער עצום בין היצע והביקוש . כך ישנו היום מחסור עולמי חמור במהנדסים ובמתכנתים וישראל יכולה לייצא אנשים דווקא התחום הזה. זה נכון שכל אדם צריך להתעסק בדברים שהוא הכי אוהב כי סביר להניח שבהם הוא הכי טוב ובסופו של דבר מי שיהיה הכי טוב בתחום שלו ימצא בסוף עבודה. גם אצלנו עובדים אנשים מתחומים שונים, אנחנו מחפשים את המצוינים בכל תחום"

יו"ר מפעל הפיס, אלוף (מיל') עוזי דיין הודיע כי החל משנת הלימודים הבאה יוסיף מפעל הפיס לשיקולים הסוציו-אקונומיים בחלוקת מלגות לסטודנטים, גם שיקול חדש – לימוד מקצוע נדרש שיש גם סיכוי גדול למצוא בו עבודה לאחר הלימודים. המקצועות הם: מדעי המחשב, מקצועות המדעים הנדסה אזרחית, הנדסת מכונות, מקצועות המדעים המדויקים, רפואה כללית, הנדסת חשמל אלקטרוניקה ומחשבים ופסיכולוגיה. ב-11 השנים האחרונות העניק מפעל הפיס תרומות בסך 350 מיליון שקלים שהתחלקו בין 13,500 סטודנטים.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

5 תגובות

  1. דן אתה צודק. בטכניון הממוצע 75 ואני רואה מועמדים ממכללות ואוניברסיטאות עם ממוצע 95 מתחרים על מועמדות לדוקטור והציון מנצח לפעמים.
    המשפט של מנכ"ל גוגל נאמר לא מזמן ע"י האחים זיסאפל והיום הם מפטרים 150 עובדים מחברת היי טק שלהם.

  2. לא באמת. הרי המהנדסים שברנד רוצה הם בוגרי טכניון,ת"א,בן גוריון או העברית עם ממוצע 90+ (מסוג האנשים שמתקבלים לגוגל).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן