סיקור מקיף

מתניהו אנגלמן מונה למנכ"ל המל"ג והוועדה לתכנון ולתקצוב

שר החינוך ויו"ר המל"ג נפתלי בנט הודיע ביום חמישי על החלטתו למנות את מתניהו אנגלמן למנכ"ל המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) והוועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת). אנגלמן, אשר שימש בארבע השנים האחרונות כמנכ"ל והמשנה לנשיא הטכניון, יחליף בתפקיד את מנכ"ל מל"ג וות"ת גדי פרנק. השר בנט ויו"ר ות"ת פרופ' זילברשץ איחלו בהצלחה לאנגלמן. המינוי כפוף לאישור הועדה לבדיקת מינויים הפועלת מכוח חוק החברות הממשלתיות.

מתניהו אנגלמן. מקור: הטכניון.
מתניהו אנגלמן. מקור: הטכניון.

ועדת האיתור, בראשות יו"ר ות"ת פרופ' יפה זילברשץ, המליצה לפני ימים אחדים על שני המועמדים המובילים לתפקיד: המנכ"ל והמשנה לנשיא הטכניון, מתניהו אנגלמן ועל מנכ"ל השירות לתעסוקה, בועז הירש. השר בנט הזמין את השניים לשיחות אישיות ובסיומן החליט על מינויו של אנגלמן לתפקיד.

השר בנט ויו"ר ות"ת פרופ' זילברשץ איחלו בהצלחה לאנגלמן ואמרו כי הוא האיש המתאים להוביל את מערכת ההשכלה הגבוהה באתגרים הרבים הנציבים בפניה. "בתפקידו כמנכ"ל והמשנה לנשיא הטכניון מתניהו הוכיח איכויות ומקצועיות רבה ואנו בטוחים כי הוא יידע להצעיד את מל"ג וות"ת לפסגות חדשות".

לפי הודעת המל"ג, בפני ועדת האיתור הופיעו מועמדים רבים וטובים בעלי ניסיון ניהולי והיכרות הן עם השירות הציבורי והן עם מערכת ההשכלה הגבוהה. לאחר שהוועדה קיימה הליך ארוך וממצה, שכלל שני פרסומים פומביים, ולאחר שנתנה דעתה, הן לכישורים הפורמאליים של המועמדים, הן לניסיונם האישי ולהתרשמותה מאישיותם, תכונותיהם וכישוריהם, מצאה הוועדה כאמור שני מועמדים בולטים במיוחד: בועז הירש ומתניהו אנגלמן. בפגישה עם השר הירש החליט להסיר את מועמדותו מהתפקיד. השר בנט ופרופ' זילברשץ הודו לבועז הירש על ההליך ההוגן ואיחלו לו בהצלחה בהמשך דרכו.

באשר למתניהו אנגלמן הוועדה מצאה כי "ניסיונו מרשים ומגוון ומתפרש על מגוון סוגי מוסדות להשכלה גבוהה. היכרותו ובקיאותו בתחום ההשכלה הגבוהה מובהקות. כמו כן, ניסיונו הניהולי המרכזי בשנים האחרונות בתפקידו כמנכ"ל מוסד להשכלה גבוהה מוביל בישראל לצד ניסיונו גם בניהול מכללה, הופכים אותו לבעל ידע עמוק והבנה נרחבת של צרכי ההשכלה הגבוהה על כל קשת גווניה המורכבים. כל אלה יאפשרו לו למלא בהצלחה יתרה את תפקיד מנכ"ל מל"ג/ות"ת, אליו הוא יביא את ניסיונו הרב והיכרותו העמוקה את המערכת".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן