סיקור מקיף

מסצ’אלנג’ חילקה פרסים בסך כמיליון שקלים לחברות הזוכות במחזור הראשון של תוכנית ההאצה בישראל

מסצ’אלנג’ חילקה פרסים בסך כמיליון שקלים לחמישה בוגרים מצטיינים של המחזור הראשון של תוכנית ההאצה בישראל. 2 החברות שהגיעו למקום הראשון וקבלו פרס של 300,000 שקלים כול אחת הן- Eggxyt ו- StellarNova.

MassChallenge. תצלום: Sean Zinsmeister, flickr.
MassChallenge. תצלום: Sean Zinsmeister, flickr.

פרסים בסך כמיליון שקלים הוענקו לבוגרי המחזור הראשון של תוכנית ההאצה של מסצ’אלנג’ בישראל. החברות שהגיעו למקום הראשון וזכו בפרס של שלוש מאות אלף שקלים כל אחת הן: Eggxyt של יהודה אלרם ופרופ’ דני אופן העוסקת בפיתוח טכנולוגיה חדשנית לזיהוי מין העוברים של התרנגולות כבר ביום הראשון וכך מונעת ילודה והשמדה של גוזלים מהמין הלא רצוי וחברת StellarNova של ד”ר יעל שוסטר ומרגו שטרן המייצרת משחקים וערכות המנגישות את המדע והטכנולוגיה לילדות. משחקים מדעיים לבנות נדירים כיום ופיתוחם מסייע להגביר את המוטיבציה שלהן להשתלב בתחומים אלו בעתיד.

שלוש חברות הנוספות זכו בפרס כספי של 125 אלף שקלים כל אחת. והן: חברת Versatile Natures המפתחת טכנולוגיה להפיכת אתרי בניה לחכמים יותר בעזרת חיישןIOT  ההופך מנופים למנופים חכמים, חברת EyeControl המפתחת טכנולוגיה לתקשורת לחולי ALS בעזרת העין וחברת Plasmatica המפתחת טכנולוגיה לפיזור ערפל ולחות משטחים אופטיים בתעשיית הרפואה הספורט והביטחון. שי ראשוני זכה לאות הוקרה מיוחד על מאבקו מעורר ההשראה  במחלת ה ALS.

החברות הזוכות נבחרו על ידי ועדת שיפוט בלתי תלויה שמנתה 7 שופטים וביניהם בכירים מתעשיית ההון סיכון הישראלית ומנהלים של חברות בתחומי הטכנולוגיה ומדעי החיים. בטקס שהתקיים באוניברסיטה העברית בירושלים השתתפו בכירי תעשיית הטכנולוגיה ומדעי החיי בארץ השר לענייני ירושלים ומורשת והגנת הסביבה זאב אלקין, דברה דיסנזו – מנהלת ראשית שלIBM Watson health ומייסד מסצ’אלנג’ העולמית, ג’ון הרת’ורן.

במחזור הראשון של מסצ’אלנג’ השתתפו 48 יזמים וחברות אשר נבחרו בתהליך מיון קפדני. מבין המועמדים לתוכנית 150 הגיעו מ-35 מדינות שונות ברחבי העולם. מבין החברות שהשתתפו בתוכנית,  ישנם פרט ליזמים המקומיים, יזמים מניגריה, קמרון וארצות הברית.

ישראל גנות, מנכ”ל מסצ’אלנג’ ישראל ציין כי החברות הזוכות ורשימת עשרת החברות המצטיינות, מביאות לידי ביטוי את המאמצים שעושה מסצ’אלנג’ להגברת הגיוון בחדשנות טכנולוגית וחברתית ממגוון רחב ככול האפשר של תחומים, תוך עידוד יזמות באופן חוצה מגזר ומגדר. ואכן בתוכנית הראשונה שליש מהיזמים היו נשים והמשתתפים בתוכנית הגיעו ממדינות שונות ובעולם ובישראל ממרכז הארץ ומהפריפריה.

היזמים והחברות  שהשתתפו בתוכנית נהנו מהדרכה וגישה לשותפים המקצועיים של מסצ’אלנג’ בישראל ובעולם וכמובן ממרחב עבודה איכותי ללא עלויות. מספר חברות מהמחזור הראשון של תוכנית ההאצה כבר גייסו הון המוערך בכ– 10 מיליון שקלים. על פי התכנית תשלב מסצ’אלנג’ ישראל בשנתיים הקרובות, כ –100 חברות סטארט אפ נוספות בתוכניות ההאצה בישראל. החברות יגיעו ממגוון רחב של תחומים שהבולטים ביניהם: סייבר, אינטרנט של הדברים (IOT), טכנולוגית מידע, תיירות ונסיעות ויזמות חברתית. מסצ’אלנג’ פועל כאמור ללא מטרת רווח והוא אינו לוקח אחזקות בחברות המשתתפות בתוכניות שלו הפועלות בבוסטון, לונדון, שוויץ והחל מהשנה גם בירושלים. במהלך 7 השנים האחרונות השתתפו בתוכניות הגלובליות של מסצ’אלנג’ 1211 חברות שגייסו 1.8מיליארד דולר. היקף ההכנסות של חברות אלה הגיע כבר לכ-700 מיליון דולר. חברות אלו תרמו לתעסוקה ישירה ועקיפה של כ- 60,000 מקומות עבודה.

ראו עוד בנושא באתר הידען:

מסצ’אלנג’ ישראל מודיעה על פתיחת המחזור הראשון של תכנית ההאצה בירושלים

האקסלרטור מסצ’אלנג’ פותח שלוחה בישראל שתקלוט כ–100 חברות סטרט אפ מבטיחות בשנתיים הקרובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן