סיקור מקיף

מסצ'אלנג' ישראל מודיעה על פתיחת המחזור הראשון של תכנית ההאצה בירושלים

48 סטארטאפים מישראל ומדינות שונות בעולם ישתתפו בתוכנית הישראלית הראשונה שתפתח במתחם מסצ'אלנג' בשוק מחנה יהודה בירושלים

מכשיר מעבדה לאיתור חיידקים. צילום: shutterstock
מכשיר מעבדה לאיתור חיידקים. צילום: shutterstock

האקסלרטור מסצ'אלנג', האקסלרטור חושף את רשימת 48 הסטארטאפים שהתקבלו לתוכנית ההאצה הראשונה שתפתח בירושלים בתחילת חודש יולי. הסטארטאפים נבחרו בתהליך מיון קפדני מבין 500 מועמדים שהגישו בקשות להתקבל לתוכנית. 150 מבין 500 החברות והיזמים שהגישו מועמדות לתוכנית בישראל, הגיעו מ-35 מדינות שונות ברחבי העולם. מבין החברות שהתקבלו לתוכנית יגיעו יזמים מטורקיה, ניגריה, דרום קוריאה, קמרון וארצות הברית. תהליך השיפוט והמיון הבלתי תלוי שהתקיים בחודש האחרון כלל 160 מומחים מהתעשייה הישראלית.

לינק לרשימת החברות

החברות ישתתפו בתוכנית ההאצה יעסקו במגוון רחב של תחומים:

  • 45% מבין החברות שייכות לתעשיית ההיי טק
  • 20% מהחברות שייכות לתעשיית מדעי החיים
  • 10% מהחברות משתייכות למגזר היזמות החברתית
  • 25% מהחברות יפתחו יזמויות בתחומים שונים

היזמים והחברות המשתתפות בתוכנית ייהנו מהדרכה וגישה לשותפים המקצועיים של מסצ'אלנג' בישראל ובעולם, הם ייהנו ממרחב עבודה מזמין ללא עלויות. הגישה שיקבלו לנטוורק הגלובלי של המאיץ, תסייע להם במגוון רחב של תחומים החיוניים לחברות הזנק. התוכנית בישראל תסתיים ב – 27 לאוקטובר בטקס שבו יוענקו לחברות המצטיינות פרסים בהיקף שיגיע עד למיליון שקלים.
במקביל להודעה על המשתתפים בתכנית הישראלית מודיעה מסצ'אלנג' העולמית על חברות המתקבלות לתוכנית החדשה בבוסטון ובשווייץ. בנוסף מסצ'אלנג' ישראל תשלח 7 סטרטאפים ישראלים לתוכנית ההאצה בבוסטון.’
מסצ'אלנג' ישראל תשלב בשנתיים הקרובות, כ –100 חברות סטארט אפ ממגוון רחב של תחומים שהבולטים ביניהם: סייבר, אינטרנט של הדברים (IOT ), טכנולוגית מידע, תיירות ונסיעות ויזמות חברתית. מסצ'אלנג' פועל כאמור ללא מטרת רווח והוא אינו לוקח אחזקות בחברות המשתתפות בתוכניות שלו הפועלות בבוסטון, לונדון, שוויץ והחל מהשנה גם בירושלים.
במהלך 6 השנים האחרונות השתתפו בתוכניות הגלובליות של מסצ'אלנג' 835 חברות שגייסו יותר ממיליארד דולר. היקף ההכנסות של חברות אלה הגיע כבר ליותר מחצי מיליארד דולר. חברות אלו יצרו 8500 מקומות עבודה חדשים.

השותפים והתומכים של מסצ'אלנג' ישראל הם:

הרשות לפיתוח ירושלים, המשרד לענייני ירושלים , עיריית ירושלים, משרד הכלכלה
, The Kraft Group, PTC, Poalim Hi-Tech, Robert Bosch Venture Capital, CJP, EMC, IBM, Liberty Mutual, BCG, Strauss, Tnuva, Wissotzky, HFN, Yigal Arnon & Co., FBC & Co, Reinhold Cohn Group.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת ציין כי "ירושלים חווה בשנים האחרונות רנסנס גם בתחום ההייטק והסטארטאפים, לא סתם הכתיר מגזין TIME היוקרתי את ירושלים כאחת מחמש הערים המובילות בעולם בתחום הטכנולוגי. בתוך קצת יותר משנתיים גדל היקף היזמות הטכנולוגית בעיר פי עשרה. הביקוש הגדול להשתתף בתוכנית ההאצה של מסצ'אלנג בירושלים, מעיד על כך שהעיר הופכת למוקד משיכה ליזמים שנהנים מהאקוסיסטם האיכותי של ירושלים ומקהילה יזמית שיש לה תרומה חשובה ביותר לתעשיית ההייטק הישראלית".

אייל חיימובסקי, מנכ"ל הרשות לפיתוח ירושלים, אמר: "קבלתם של 48 הסטרטאפים לתוכנית המאיץ של MassChallenge בירושלים היא הוכחה נוספת לעניין של גורמי יזמות בינלאומיים באקו-סיסטם הטכנולוגי שנרקם בעיר. שיתוף הפעולה של הרשות לפיתוח ירושלים עם עיריית ירושלים והמשרד לירושלים ומורשת שם לו למטרה להרחיב את המגמה הזו וסולל את דרכם של גופים בינלאומיים נוספים שרוצים להיות שותפים לסיפורי ההצלחה החדשניים והיצירתיים שיוצאים מירושלים בשנים האחרונות".

מ"מ מקום מנכ"ל משרד ירושלים ומורשת, שרית גולדשטיין אמרה כי פתיחת מאסצ'אלנג' בירושלים היא המשך ישיר לפעולות הממשלתיות לחיזוק מעמדה של ירושלים כעיר מובילה בתחום היזמות הטכנולוגית, ומהווה תרומה משמעותית לחזוק חוסנה הכלכלי והלאומי של הבירה. מאות החברות שהגישו מועמדות לתכנית ההאצה ב"מאסצ'אלנג' ירושלים" מהארץ ומהעולם היא עדות חזקה למידת האטרקטיביות של ירושלים בתחום ולפוטנציאל האדיר שלה. משרד ירושלים ומורשת רואה חשיבות רבה בביצוע פעולות למשיכת יזמים מתחום הטכנולוגיה לעיר, ונמשיך לפעול, יחד עם הרשות לפיתוח ירושלים, לחיזוק כלכלתה.

"אנו מקדמים בברכה את 48 החברות המצטרפות לתוכנית ההאצה הראשונה של מסצ'אלנג' בירושלים" אמר ישראל גנות, מנכ"ל מסצ'אלנג' ישראל. החברות התקבלו לתוכנית שלנו לאחר תהליך מיון קפדני ומקצועי שהתקיים בשיתוף עם מיטב הכוחות המקצועיים הפועלים בתעשייה הישראלית. "אני גאה ושמח לראות מגוון רחב כול כך של יזמים שיעסקו בתחומים רבים ומגוונים של חדשנות במסגרת תוכנית ההאצה. התוכנית שלנו תתמוך בחברות יחד עם מיטב המומחים מישראל ומהרשת הגלובלית של מסצ'אלנג' העולמית".

האקסלרטור גם ישתתף בכנס IATI BIOMED 2016

תכנית הכנס

לאתר הכנס

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן