סיקור מקיף

נאס"א לימדה את רכבי המאדים טריקים חדשים

רכבי השטח ספיריט ואופורטיוניטי הנמצאים שלוש שנים על מאדים זכו לשידרוג תוכנה שתיתן להם קצת יותר עצמאות

המקומות אותם חקר ספיריט כפי שצולמו מהחלל

המקומות אותן חקר ספיריט כפי שצולמו מהחללרכבי השטח של נאס"א במאדים, ספיריט ואופורטיוניטי מתקרבים ליום השנה השלישית לנחיתתם על פני השטח של מאדים. ספיריט כבר חגג ב-3 בינואר ואופורטיוניטי יחגוג 21 ימים מאוחר יותר. והם בכלל תוכננו לפעול חודשים ספורים.

מהנדסי נאס"א כאן על כדור הארץ פיתחו חבילת תוכנה חדשה לרכבי השטח הרובוטיים, המבוססים על מערכת ההפעלה וינד ריבר, חבילת תוכנה המלמדת אותם כמה מיומנויות חדשות.

הטריק הראשון יתן להם אפשרות לקבל החלטות חכמות כאשר הם חוקרים עננים ושדוני אבק. הם כבר צילמו את המיני-טורנדו קודם לכן. הרכבים יוכלו כעת לנתח תמונות שצילמו בתוך זמן קצר ויחפשו בהם סימנים של שדוני אבק, וישדרו לכדור הארץ רק את החלקים הרלוונטיים בתמונות ובכך יחסכו ברוחב הפס.

הטריק השני מכונה "מעקב חזותי אחר המטרה" (visual target tracking). הרכבים יוכלו לזהות תוואים על פני השטח תוך כדי תנועה, והדבר יסייע להם לדעת מהו המיקום היחסי לתצורות. הם יוכלו לתמרן סביב מכשולים הרבה יותר מהר.

התכונה השלישית תאפשר לרכבים לאתר מטרות בעלות ערך מדעי בעצמן. במקום לחכות לפקודות מכדור הארץ, הם יוכלו לנתח את סביבתם המקומית ולבחור מיקום לחקר מטרות שיוכלו לתת את התפוקה המדעית הטובה ביותר.

שיפורים חדשים אלו יוכלו להאיץ את מהירות נסיעתם ולהגדיל את מספר המקומות שהם יוכלו לנתח על פני השטח של מאדים.

 

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

4 תגובות

  1. זה כל הרעיון, לבדוק האם בני אדם יכולים להישאר בחלל זמן רב לקראת טיסה לירח ולמאדים. חוץ מזה הם לא בדיוק סגורים, שבמקרה חרום הם יכולים להכנס לחללית סויוז ולרדת לכדור הארץ.
    בנוסף, הנפח הפנימי של תחנת החלל גדול יותר מזה של מטוס בואינג 747, יש להם המון לאן לטייל.

  2. שאלה לאבי בילובסקי שאלה שאינה כתובה באתר
    כיצד הצות ה14 יכול לשהות תקופה ממושכת התחנת החלל
    במקום סגור זה מדכא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן