סיקור מקיף

מארס וואן מכריזה על הסינון הגדול: מ-200 אלף מועמדים נשארו 1,058 שיעלו לשלב המיון הבא לטיסה חד כיוונית למאדים

מייסד מארס וואן, באס לנדסדורפ "האתגר היה להפריד בין מי שיש להם את היכולת הפיזית ואת התכונות להפוך לשגרירים אנושיים על מאדים, לבין האחרים"

 איור תדמיתי: Mars One
איור תדמיתי: Mars One

חברת מארס וואן המבקשת לשגר ארבעה בני אדם למאדים בשנת 2025, הודיעה לפני ימים אחדים (30 בדצמבר) על בחירת 1,058 מועמדים מתוך למעלה מ-200 אלף אנשים שרצו להשתתף בהקמת מושבה מאויישת על מאדים.

מייסד מארס וואן, באס לנדסדורפ "אנו מעריכים וגם התרשמנו מהמספר העצום של אנשים שהגישו את מועמדותם. עם זאת היו כאלה שלא לקחו את המשימה ברצינות ובהם כאלה שהגישו את קטעי הוידאו שלהם בעירום. האתגר היה להפריד בין מי שיש להם את היכולת הפיזית ואת התכונות להפוך לשגרירים אנושיים על מאדים, לבין האחרים.

לדברי לנדסדורפ, מי שנדחה הפעם יוכל להגיש מועמדות בסיבוב נוסף שהמועד לו טרם נקבע. הוא הזכיר את האסטרונאוט האמריקני קלייטון אנדרסון שנדחה על ידי נאס"א 15 פעמים ובכל זאת המריא על מעבורת החלל אטלנטיס לתחנת החלל הבינלאומית. הוא הוכיח שהכל יכול לקרות והדלת עדיין לא סגורה לחלוטין."

אלו שקיבלו את התשובה החיובית השבוע יעברו שלבים נוספים של סינון, נורברט קראפט, קצין הרפואה הראשי של מארס וואן אומר כי "שלבי הסינון הבאים בשנת 2014 ו-2015 יכללו סימולציות קפדניות, דינמיקה קבוצתית ובדיקות היכולות הפיסיות והרגשיות של המועמדים הנותרים. אנו מצפים להבין מהם המניעים שהביאו את המועמדים שלנו לנקוט בצעד הענק לטובת המין האנושי ולהכיר את הקהילות שבהן חבר כל אחד מהמועמדים.

"אנו מצפים כי המועמדים שנותרו יהפכו לידוענים בעריהם, ובמקרים רבים במדינותיהם. זה עומד להיות מאוד מעניין ".

ב-10 בדצמבר השיקה חברת מארס וואן את קמפיין מימון ההמונים לכיסוי הוצאות שיגור טיל בלתי מאויש לבדיקת המערכת. החברה הגיעה להסכם עם לוקהיד מרטין ועם חברת הננו לוויינים הבריטית סוריי לפתח חלליות למשימה שתשוגר בשנת 2018. בשנת 2014 צפוייה חברת מארס וואן בנוסף לעיסוק בניפויים הבאים גם לערוך אירועים חינוכיים ברחבי העולם.

הקריטריונים למועמדות לטיסה למאדים

להודעה של מארס וואן

 

11 תגובות

 1. חברים לדעתי אתם לא בקיאים בשלבי התוכנית ובשיטת המימון שלה.
  אז בקצרה
  המטרה זה להתחיל ליישב את מאדים ולכן אין כוונה להחזיר את המשלחת הראשונה כי יהיו עוד משלחות למאדים כל שנתיים שנים.

  ההכנות הרבה זמן מראש מסיבה שיש צורך להכין את האנשים לכדי שיוכלו להתחיל לבנות את החיים במאדים מסימה בפני עצמה, יש צורך ללמד אותם לחיות לבד לתקן ולבנות מערכות לגדל מזון למחייתם, לחקור את הסביבה, לרפא את עצמם ועוד.

  הם שולחים כל כמה שנים עד 2024 יחידות של תקשורת, מבני מגורים, יצור חמצן, מזון רכב שטח ובניה.
  וכאשר ימריאו האנשים כבר יהיו כל המערכות של המחיה שלהם עובדות שנים כך שניתן יהיה לדעת שלפחות חלק מהדברים יהיו קיימים ופועלים במאדים כך שהם לא יגיעו למקום נטוש לחלוטין.
  מעבר לזה לגבי שיגור החללית שתטיס את האנשים היא תהיה מכמה חלקים שיעלו למסלול ליד כדור הארץ יתחברו ורק אז יטוסו למאדים.
  בכל מקרה "מפת הדרכים" של "מרס ואן" מפורט טוב יותר באתר שלהם מומלץ לקרוא אותה
  http://www.mars-one.com/mission/roadmap

  לגבי המימון
  אפשר להבין אם עשרות אלפי אנשים שולחים סרטונים על מנת להתקבל למשימה אז מהי כמות כמו האנשים שיתעניינו עם הזמן באימון האנשים, תמונות וסרטים ממאדים מהשיגורים במהלך השנים ווידאו רציף ואולי אף חי מהמשימות שיבצעו הרובוטים עד הגעת האנשים וכמובן ההמראה של האנשים וטיסתם במהלך 250 ימים עד מאדים שזה כמובן לא שנה וחצי זמני הטיסה עד מאדים התקצרו ובוודאי אולי יתקצרו עוד עד ההמראה.
  תחשבו כמה אנשים יצפו בכזה דבר ברחבי העולם מיליונים אולי מאות מיליונים.
  המטרה שלהם זאת תוכנית ראליטי בדומה לאח הגדול שמשודרת בלי הפסקה על מה שקורה לפני במהלך תוך כדי כל האירועים האלה. אני חושב שמפרסמים גדולים כקטנים ירוצו לפרסם זמן התוכנית הוא ארוך מאוד בנוסף יוכלו לעשות מנויים בתשלום שיצפו בזה.
  וההסתמכות שלהם היא בדומה למשחקים האולימפיים הנה קישור לרווחים מהמשחקים
  http://www.mars-one.com/faq/finance-and-feasibility/what-is-the-mars-one-business-model

 2. ספקן- הם צרכים את הכסף. הם כרגע עדיין בשלב של איסוף כסף. מדי פעם הם משחררים מידע 'חדש' בשביל לצור הייפ וכך לקבל בתקווה עוד חסויות וכאלה 🙂

 3. לא מבין מה ההתרגשות כאן…

  אם יש כל כך הרבה מועמדים,
  שמוכנים להתאבד, כמעט בוודאות,
  מדוע לא לשלוח אותם כבר עכשיו ?

 4. התחושה שלי היא שהם קצת מנסים לקפוץ מעל הפופיק. מילא הירח שכבר נשלחו אליו אנשים ויש קצת נסיון. אבל מאדים? לא כדאי להתחיל עם משהו יותר צנוע? הנה חברת וירג'ין גלקטיק אולי עוד תגיע ממש רחוק אבל כרגע הם עושים דברים קונקרטיים ומתקדמים צעד צעד.

 5. עדי הרצליה
  לגבי סעיף 1 טעות. בשנות ה – 70 הרוסים שיגרו לתחנת החלל מיר רופא ששהה שם שנה ומחצה. וגם לגבי תחנת החלל הבינלאומית היו שני מקרים, אם אני לא טועה, של שני אסטרונאוטים רוסים ששהו שם שנה כל אחד .
  לגבי סעיף 3, אתה מתייחס למהירות הבריחה. טייסי אפולו ביוצאם לירח הגיעו למהירות זו שהרי היו צריכים להינתק מכוח המשיכה של כדור הארץ.

  לגבי סעיף 5 האפשרויות הן שתיים אסטרונאוט סיני או פקיד השומה. הם יצטרכו למלא טופס 106 ולמלא טופס על הצהרת הון.
  להבא תשתדל לדייק בפרטים

 6. אנשים מטורללים עם פרוייקט הזוי

  כמה עובדות פשוטות
  1) עד היום איש לא שהה בחלל למעלה מחצי שנה ואיש לא יכול להגיד מה יקרה לאנשים שישהו כשנה וחצי בדרך
  להפך מצטברות יותר ויותר עדויות ששהות ארוכה בחלל כרוכה בבעיות רפואיות שקשה מאד לפתור אותן
  כדוגמא הצטמקות המוח שנצפתה אצל רוב האסטרונאוטים שחזרו משהייה ארוכה, החלשות השרירים ועוד..
  2) אנשים שחוזרים משהייה ארוכה בחלל מתקבלים ע"י צוות תומך שנושא אותם פיזית החוצה מן החללית
  ולוקח להם למעלה משבוע להסתגל חזרה לתנאי כח משיכה רגיל. מי יצפה להם במאדים?
  3) לטיסה לירח עם שהות של כ 15 ימים (הלוך וחזור)האמריקאים הוציאו חללית ששקלה (ללא השלבים הנושאים)
  כ 42 טון וכדי לצאת חלקית מכח הכבידה של כדור הארץ נבנה אז טיל סטורן 5 שכמותו לא נבנה מאז מעולם
  להוציא למאדים משלחת עם כל האוכל והחמצן וחלקי החילוף הנדרשים לתיקון תקלות מיידיות נדרשת חללית בסדר גודל של כמה מאות טונות, וצריכים להאיץ אותה למהירות התנתקות שלמה מכדור הארץ (11.2 ק"מ בשניה)
  מי בונה ומנסה מן מאיץ שכזה? ואני כבר לא מדבר על האתגר הכספי, אלא על האתגר הטכנולוגי.
  4) מה מחכה לנוחתים על המאדים? כמה ימים הם יוכלו להיות שם בטרם יאזל להם כל המזון?
  5) שנה וחצי של שהיה בחלל זה זמן ארוך מאד גם למנגנונים הביולוגיים של אדם חי. גם אם יעשו להם סטריליזציה מוחלטת והם יהיו ללא חידק מזהם אחד וללא כל נגיף. (ואל תשאלו אותי איך עושים את זה…) מנגנוני הגוף עצמו
  אצל חלק מן האסטרונאוטים יכולים להשתבש. ואז מה? אותו אסטרונאוט הופך להיות מטרד רציני . והפתרונות במקרה הזה הם לא אנושיים…

  אז אני לא ממש מאמין לזה.

 7. נראה לי שגיל צודק. מטוס קרב היום עולה 100 מיליון דולר ונושאת מטוסים – 6 מיליארד.
  נראה לי אמין כמו הומיאופטיה…

 8. הם די משעשעים עם כל ההצגות שלהם.
  הרשמה, סינון, סימולציות… כאילו יש להם כבר כלי טיס מוכן לשיגור.

  Mars One עצמם מעריכים את העלות של המשימה ב6 מיליארד דולר. עד עכשיו הם אספו כמה מיליונים. הערכה שלהם לפי דעתי מאוד מאוד מאוד נמוכה. פרויקט אפולו עלה מעל 100 מיליארד דולר בכסף של ימינו. אתם רוצים להגיד לי שטיסה, והקמת מושבה על מאדים תעלה רק 6 מיליארד?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן