מייג'ור תום בתחנת החלל הבינלאומית * עדכון – הצוות ה-35 ובו גם הדפילד נחת בשלום

האסטרונאוט הקנדי כריס הדפילד ששיתף בחצי השנה האחרונה את משתשמי הרשתות החברתיות בכיף של העשיה בתחנה וחוזר היום לכדור הארץ, הקליט בתחנה בין היתר קליף לשירו של דייויד בואי ספייס אודיטי.

החללית מדגם סויוז שהחזירה לכדור הארץ את חברי הצוות ה-35 של תחנת החלל הבינלאומית. משמאל - המפקד, כריס הדפילד, מפקד הסויוז רומן רומננקו (במרכז9 ומהנדס הטיסה תום מארשבורן נחתו הבוקר בשעה 05:31 שעון ישראל בקזחסטן. צוותי הקרקע נחתו במקום במסוקים והחלו בתהליך בדיקת הרכב, וכן סייעו לאנשי הצוות לצאת ממנו.
החללית מדגם סויוז שהחזירה לכדור הארץ את חברי הצוות ה-35 של תחנת החלל הבינלאומית. משמאל – המפקד, כריס הדפילד, מפקד הסויוז רומן רומננקו (במרכז9 ומהנדס הטיסה תום מארשבורן נחתו הבוקר בשעה 05:31 שעון ישראל בקזחסטן. צוותי הקרקע נחתו במקום במסוקים והחלו בתהליך בדיקת הרכב, וכן סייעו לאנשי הצוות לצאת ממנו.

עדכון 14/5/13
כפי שניתן לראות בתמונה העליונה, חברי הצוות נחתו בשלום ביום שלישי, 14 במאי 2013 בערבות קזחסטן.

אחת התמונות ששלח האסטרונאוט הקנדי כריס הדפילד מתחנת החלל הבינלאומית במהלך שהותו בה בשנת 2013. צילום: נאס"א
אחת התמונות ששלח האסטרונאוט הקנדי כריס הדפילד מתחנת החלל הבינלאומית במהלך שהותו בה בשנת 2013. צילום: נאס"א

 

 

בחמשת החודשים האחרונים, סיפק האסטרונאוט הקנדי כריס הדפילד זרימה קבועה של תמונות יפהפיות, כמו גם שיתף את תמצית חוויותיו באמצעות אתרי רשתות חברתיות ובראשן טוויטר. הדפילד הפך לסנסציה באינטרנט, בזכות רהיטותו, שנינותו, וההתלהבות שהוא מקרין, ובאמצעותם יכול להסביר כל ניסוי ולתרום לחינוך הדור הצעיר.

במהלך המסע שלו, ביצע הדפילד ניסויים עם תלמידי בית ספר, שוחח עם אנשים באמצעות רדיו חובבים, ושר לנו שירים, ובכלל זה שר יחד עם כמעט מיליון תלמידים באמצעות שידור אינטרנט. הוא גם החליף ציוצים עם קברניטי מסע בין כוכבים, כמו גם עם הקצינים הראשונים והמהנדסים גיבורי הסדרה, וגם עם אנשים ממוצעים ששאלו שאלות וקבע סטנדרט חדש של התייחסות.
אבל השיא היה אלבום שלם שהקליט בתחנת החלל עם גיטרה אחת. בשיר Space Oddity של דייויד בואי, על רקע מתקני התחנה, הוא שינה את מיקום העלילה והעביר אותה לתחנת החלל הבינלאומית.

בשבת השתתף הדפילד בהליכת חלל שנועדה לתיקון חרום של דליפת אמוניה ממערכת הקירור של התחנה, והיום הוא אמור לחזור לכדור הארץ עם שניים מחבריו בחללית הסויוז שאותה הזכיר בשיר.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

3 תגובות

  1. אם כבר אז עדיף לשגר את תחנת החלל על חמדינגאד, בזמן ששרה ברייטמן שרה ודויד בואי בא

  2. האסטרונאוט כריס הדפילד שר יפה. אולי כדאי יהיה בטיסה הבאה לשגר את דיוויד בואי לתחנת החלל במקום את שרה ברייטמן הזמרת הראשית מפנטום האופרה) שרצתה לטוס לתחנת החלל וכיום טיסתה מוטלת בספק.

  3. האסטרונאוט כריס הדפילד שר יפה. אולי כדאי לשגר לתחנת החלל את דיויוד בואי עצמו במקום את שרה ברייטמן (הזמרת הראשית בפנטום האופרה) שרצתה לטוס לתחנת החלל וטיסתה מוטלת כיום בספק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן