סיקור מקיף

תאריך היעד של תחרות הגוגל לונאר XPRIZE נדחה עד לסוף שנת 2016

ד"ר ערן פריבמן, מנכ"ל עמותת SpaceIL: "הארכת התחרות נדרשה לאור המורכבות והאתגר שבמשימה" * הקבוצות המשתתפות בתחרות בונים חללית שתגיע לירח ותבצע פעולות מסוימות על פניו יוענק פרס של 30 מיליון דולר

סמליל קבוצת SpaceIL
סמליל קבוצת SpaceIL

XPRIZE , חברה המקיימת תחרויות פרסי תמריצים, הודיעה אתמול כי המועד האחרון לביצוע הטיסה לירח נדחה באופן רשמי עד ל-31 בדצמבר 2016. כחלק מציר זמן מתוקן זה, על צוות אחד לפחות לספק תיעוד של שיגור מתוכנן עד ל-31 בדצמבר, 2015, על מנת שיתר הצוותים יוכלו להמשיך גם הם בתחרות.
תחרות הגוגל לונאר XPRIZE , המעניקה פרס בסך 30 מיליון דולר, שמה לה למטרה לאתגר ולעורר מהנדסים ויזמים מכל רחבי העולם לפתח שיטות בעלות עלות נמוכה לחקר חלל רובוטי. כדי לנצח בתחרות הגוגל לונאר XPRIZE על צוות במימון פרטי להנחית בהצלחה רובוט על פני השטח של הירח שינוע לפחות 500 מטרים ויעביר וידאו ותמונות ברזולוציה גבוהה חזרה לכדור הארץ.
"אנו ממשיכים לראות התקדמות משמעותית בקרב צוותי הגוגל לונאר XPrize , שהופגנה לאחרונה בהתחרות על פרסי אבני הדרך (Milestone) , בה הציגו הצוותים הישגים טכנולוגיים משמעותיים שבסופו של דבר ישמשו אותם במשימתם", אמר רוברט וייס, סגן יו"ר ונשיא XPrize . "אנחנו יודעים שהמשימה שאנחנו מבקשים מהצוותים לבצע היא קשה מאוד וחסרת תקדים, לא רק מבחינה טכנולוגית, אלא גם במונחים של שיקולים כלכליים. מסיבה זו החלטנו לדחות את מועד סיום התחרות. אנו מאמינים כי כלכלה חדשה לגמרי סביב גישה בעלות נמוכה לירח תהיה התוצאה של הגוגל לונאר XPrize ."
בסוף ינואר יוענקו פרסי אבני הדרך (Milesone) בשווי של עד 6 מיליון דולר. בינתיים נמסרה הודעה על זכיית קבוצת אסטרובוטיק האמריקנית ב-750 אלף דולר בקטגורית הניינדות ועבור מערכת ההדמיה המשנית שלהם.
על מנת להכיר בהישגים הטכנולוגיים שהושגו לאחרונה על ידי הצוותים בתחומי הנחיתה, הניידות וההדמיה. הצוותים האחרים המתחרים על פרסי ה- Milestone הם Hakuto (יפן), Team Indus (הודו), Moon Express (ארה"ב) ו- Part-Time Scientists (גרמניה). שאר הצוותים בחרו שלא להשתתף בתחרות הביניים הזו.

 

ד"ר ערן פריבמן, מנכ"ל עמותת SpaceIL, הקבוצה המייצגת את ישראל והעמותה היחידה בקרב הקבוצות המשתתפות (כל השאר רשומות כחברות) אומר בתגובה: "הארכת התחרות נדרשה לאור המורכבות והאתגר שבמשימה וכן לאור העובדה שנכון להיום, אף קבוצה לא מסוגלת להשלים את המשימה עד סוף 2015. SpaceIL ממשיכה לפעול במרץ כדי להשיג חוזה שיגור ומקווים שיהיו לנו חדשות טובות בנושא בזמן הקרוב. ברגע שיהיה לנו שיגור, נדאג שכל המדינה תדע ותתרגש יחד איתנו. עבורנו, כעמותה ישראלית ללא מטרות רווח, ההישג הוא מעבר לתחרות: עצם הנחיתה על הירח היא ההישג! אנחנו מתכוונים לתרום את כספי הפרס הפוטנציאליים לטובת קידום מדע וחינוך מדעי- טכנולוגי בישראל".

כתבות קודמות בנושא באתר הידען:

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן