סיקור מקיף

המרוץ לירח מגיע לתל אביב – SpaceIL תארח את ראשי שאר הקבוצות

עמותת SpaceIL נבחרה לארח בעיר את ועידת הפסגה הבינלאומית השנתית של תחרות Lunar XPRIZE Google * SpaceIL, הפועלת להנחית את החללית הישראלית הראשונה על הירח תארח בארץ את פסגת הצוותים המשתתפים בתחרות הבינלאומית Google Lunar XPRIZE.

מובילים בתחרות. הדמיה של החללית הישראלית על הירח. איור באדיבות SpaceIL
מובילים בתחרות. הדמיה של החללית הישראלית על הירח. איור באדיבות 30

עמותת SpaceIL נבחרה לארח בעיר את ועידת הפסגה הבינלאומית השנתית של תחרות Lunar XPRIZE Google
SpaceIL, הפועלת להנחית את החללית הישראלית הראשונה על הירח תארח בארץ את פסגת הצוותים המשתתפים בתחרות הבינלאומית Google Lunar XPRIZE.

הפסגה תתקיים בתל אביב, החל מה -31 באוגוסט 2016. בשמונה השנים האחרונות, ועידת הפסגה השנתית של הצוותים התארחה כל פעם בעיר אחרת בעולם, בחסות הצוות המקומי. מפגש זה שימש כהזדמנות עבור הצוותים המתחרים ב Google Lunar XPRIZE – מרוץ בינלאומי מודרני פרטי (לא ממשלתי) לירח- להתכנס מכל רחבי העולם ולהציג את ההישגים שלהם.

“אנו נרגשים להגיע לתל אביב לציון אבן דרך חשובה זו ולחגוג יחד עם כל הצוותים המדהימים והמוכשרים בתחרות את כלכלת החלל החדשה”, אמרה שאנדה גונזלס, מנהל בכירה, Google Lunar XPRIZE. “בתור אחת משתי הקבוצות היחידות בתחרות עם חוזה שיגור, אנחנו שמחים לבקר בארץ המוצא של SpaceIL למפגש פסגת הצוותים הסופי לפני השלב האחרון של התחרות”.

ועידת הפסגה תיערך בין ה-31 באוגוסט 2016 ל-2 בספטמבר, 2016 בקמפוס גוגל תל אביב. נציגי הקבוצות המתחרות יגיעו מכל רחבי העולם, בין היתר כולל ארצות הברית, קנדה, גרמניה, יפן, הודו, איטליה, הונגריה, ברזיל ואפילו מלזיה. בנוסף, יגיעו נציגים בכירים של גוגל ושל קרן XPRIZE. זוהי השנה האחרונה לפני שהתחרות תגיע לסיומה, שבה תתקיים הפסגה.

“אנחנו נרגשים מכך ש-SpaceIL, שהייתה הקבוצה הראשונה בתחרות להכריז על חוזה שיגור, תעניק הזדמנות לכל מתחרי Google Lunar XPRIZE לבקר בישראל, בוועידת הפסגה האחרונה. זוהי סגירת מעגל לקבוצה הישראלית, שבאופן סימבולי-הייתה הקבוצה האחרונה שנכנסה לתחרות”. אמר מנכ”ל SpaceIL, ערן פריבמן. “ברצוני להודות לעיר תל אביב, שנרתמה לאירוח כינוס בינלאומי חשוב זה, תתלה שלטי חוצות שיקבלו את פניהם ברחבי העיר ואף תאיר בתאורה חגיגית את קירות בניין העירייה”.

4 תגובות

  1. מהשהוא נראה לי מוזר בהיתנהלות הישראלית.הכסף הוא משנור קבצנות.עם פיאט או ג’נראל מוטורס רוצים לפתח משהוא יש להם בנק משלהם.מדינה רוצה רכבות או מטוסים יש לחברות תוכניות רכש-הלוואות נוחות.למה אין לתעשית הנשק והחלל הישראלית קרנות מימון כאלה?מדוע צריך השפלה מול אמריקה?אמיר פרץ היה צריך להשיג הלוואה לפיתוח כיפת ברזל-לא היתה קרן יעודית לכך

  2. משהו לא לגמרי ברור לי, הקבוצה שתנחית ראשונה את החללית שלה על הירח ותבצע את המשימה תנצח נכון? אז האם אין למתחרות אינטרס לשמור את הקלפים קרוב לחזה ולא לחשוף באיזה שלב הם ועד כמה הם קרובים לשילוח? מתי הקבוצה הישראלית מתוכננת לשגר, והאם אחת המתחרות האחרות לא יכולה פתאום להפתיע מחר בבוקר ולשגר את החללית בלי התראה מוקדמת ?

  3. ישראל צריכה לבנות קרן גדולה להשקעה במחקר ורכש של נשק ומוצרי חלל .וכך לא נהייה זקוקים לסיוע מUSA

  4. בהצלחה בפרויקט-ואולי שווה למדינת ישראל ליזום שיגור חללית שתביא דגימת קרקע וסלע מהירח. את הממצא ניתן לחקור,או להציג במוזאון הטבע שאולי יקום מתי שהוא.הידע והתכנולוגיה יתנו לישראל יתרון בעתיד תעשית החלל-ויהפכו את ישראל לגורם אטרקטיבי בתחום.ואולי אף ליזום שיתופי פעולה עם מצרים טורקיה. כשאנו באים מעמדה של כוח וניסיון ,במחקר מעשי בחלל ובירח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן