תוחלת החיים של כדור הארץ ירדה: רק עוד חצי מיליארד שנה

עד כה סברו מדענים כי התהליך הזה יתרחש רק בעוד חמישה מיליארד שנים אבל מסתבר שהרבה קודם לכן נצא מתוך איזור החיים

גורלו של כדור הארץ עגום – מדענים מעריכים היום כי בסופו של דבר כדור הארץ יתייבש ויישרף, אף כי מוקדם עדיין לעשות תוכניות אחרונות. התסריט הנורא הזה לא יקרה אלא בעוד 500 מיליון שנה לפחות.

על קיצו של כדור הארץ דנו מדענים בכינוס השנתי של האגודה האמריקנית לקידום המחשבה המדעית, המתקיים בימים אלה בוושינגטון. פרופ' ג'יימס קאסטינג, מרצה למדעי הגיאולוגיה באוניברסיטת פנסילבניה, הסביר כי גורלו של כדור הארץ תלוי בשמש, וזו, כמו כל כוכב אחר, לא תחיה לעד. קאסטינג הסביר כי השמש נעשית בהדרגה חמה יותר ובעלת קרינה חזקה יותר, מה שגורם לעלייה הדרגתית גם בטמפרטורה של כדור הארץ. האסון יתרחש כאשר הטמפרטורות על פני כדור הארץ יגיעו ל-52 מעלות צלזיוס. בטמפרטורה הזו יתחילו האוקיינוסים להתאדות.

עד כה סברו מדענים כי התהליך הזה יתרחש רק בעוד חמישה מיליארד שנים, אך חישובים חדשים שבוצעו מראים כי סופו של כדור הארץ קרוב מכפי שציפו והוא יתרחש בעוד כ-500 מיליון שנים "בלבד".

לפי תרחיש נוסף המנבא את סופו של כדור הארץ, עליית הטמפרטורות על פני כדור הארץ תגרום לאוקיינוסים לספוג לתוכם דו-תחמוצת הפחמן מןהאטמוספירה. כך ייעלם הגז הדרוש לקיומו של הצומח על פני כדור הארץ, כל הצמחים ימותו ובעקבותיהם ימותו כל היצורים החיים התלויים בחמצן שפולטים הצמחים.

"אם החישובים שלנו מדוייקים", הוסיף קאסטינג, "כדור-הארץ החל להיות בר חיים לפני 4.5 מיליארד שנה ונותרו לו עוד חצי מיליארד שנים בלבד".

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן