סיקור מקיף

גרמניה וישראל הסכימו להרחיב את שיתוף הפעולה במחקר המדעי לתחום חדש – מחקר לביטחון אזרחי

כך הוסכם בין שר המדע הפדראלי של גרמניה והשר מג'אדלה במסגרת ביקורה של הקנצלרית מרקל בארץ

השר ראלב מג'אדלה. מקור: ויקיפדיה
השר ראלב מג'אדלה. מקור: ויקיפדיה

שיתוף הפעולה הממושך והמוצלח מאד במדע וטכנולוגיה, בין ישראל וגרמניה, מבוסס על בסיס רחב וכולל תחום נרחב של נושאים. מאז שנות השישים המוקדמות עבדו – ועובדים – יחד מעל 25,000 מדענים משתי המדינות. קשרי המדע והמחקר מאופיינים בשיתוף פעולה דינאמי, במשך קרוב לחמישה עשורים. קידומם והידוקם ימשיכו להיות יעד מוצהר של פעילויות משותפות בעתיד לפיתוח תחומים ואופנים חדשים של שיתוף פעולה.

ב- 8 באפריל 2008 המיניסטריון הגרמני הפדראלי לחינוך ולמחקר, ד”ר אנטה שוואן, ומקבילה הישראלי, שר המדע, התרבות והספורט, ראלב מג'אדלה, יפתחו במשותף בברלין את שנת המדע והטכנולוגיה הישראלית – גרמנית. היעד הוא להביא לידיעת ציבור רחב יותר את רמת שיתוף הפעולה המדעי ולהגביר עוד יותר את שיתוף הפעולה הזה. לקראת סוף השנה צפוי חיזוק המחקר האקדמי והתרבותי באמצעות הקמת מרכז מינרבה חדש. כדי לקדם מדענים צעירים ולשפר את סיכוייהם, יוחלט ב- 2008 על פרס המדען הצעיר, אשר יחולק בעתיד אחת לשנה.

בנובמבר 2008 תחגוג הקרן הגרמנית – ישראלית למחר ופיתוח מדעיים (GIF ) 20 שנה להיווסדה. קרן זו, הממומנת במשותף ע”י גרמניה וישראל, מקדמת מחקר ברמה הגבוהה ביותר כמעט בכל תחומי המדע, כאשר היא מתמקדת בכל שנה בתחום שונה. היקף המימון השנתי למחקרים הוא כ- 11 מיליון יורו. תמריץ נוסף לשיתוף הפעולה צפוי כתוצאה מהמספר הרב של אירועים שיתקיימו במהלך שנת המדע והטכנולוגיה הישראלית – גרמנית.

גרמניה וישראל הסכימו ביניהן להרחיב את שיתוף הפעולה במחקר המדעי לתחום חדש – מחקר לביטחון אזרחי. היעד הוא לרכז יכולות במדע, מחקר ותעשייה כדי לפתח יחד פתרונות חדשניים להגנת העמים שלנו נגד הסיכונים המאתגרים כגון טרור ואסונות טבע.

הצד הישראלי הציע לפתוח בערוץ נוסף בתחום מדעי חדש – טכנולוגיה נקייה – להרחבת שיתוף הפעולה ההדוק בתחומי איכות סביבה ומחקרי מים, המתנהל מזה למעלה משלושים שנה בין שני המשרדים.

4 תגובות

 1. לפעמים מיכאל ואנוכי מסכימים ביננו. למשל הפעם עם התגובה לדפוק מתגובה 1
  אני גאה בשר ראלב מגאדלה, אם כי איני מסכים עם כל דבריו (לגיטימי בהחלט).

  סבדרמיש יהודה
  יליד פלסטין 1946

 2. חבל שהמנגנונים האוטומטים של בדיקת התגובות אינם משוכללים מספיק כדי לפסול מראש תגובה כמו הנ"ל.
  אני מקווה שהמנגנונים האנושיים ישכילו לעשות זאת בדיעבד (ואז נתונות להם מראש הסכמתי ובקשתי למחיקת תגובתי זו)

 3. לא סובל לראות את השם ובטח שאת התמונה של הערבי הזה הממשלה שלנו היא 100% שמאלנית ובוגדנית כולם מתים להעיף את הערבים מהכנסת וממשלת השמאל נותנת להם לכהן בתור שרים בקיצור בוגדים בכנסת ובוגדים בממשלה בושה שנותנים לאויבים שלנו לייצג אותנו מול מדינות זרות בתור שרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן