ארגון בריטי מנסה לשכנע הגבלת המשפחה לשני ילדים

לטענת הארגון, Optimum Population Trust כל ילד שלישי מגדיל את טביעת הרגל האוקולוגית שלה במידה השווה ל-620 טיסות טרנס אטלנטיות

 אם מישהו יבקש מכם להרכיב רשימה של 'פשעים אקולוגיים', מה היא תכלול? רובנו נציין השארת אורות דולקים בבית כמו גם אי-כיבוי מכשירים אלקטרוניים. גם להתקלח מקלחת ארוכה מדי או לנקות את המכונית עם צינור מים יכללו ברשימה. נהיגה ברכב ארבע על ארבע לא מתקבלת בעין יפה וגם זריקת שקיות ניילון לפח אחרי שימוש חד פעמי לא משאירה טעם טוב בפה. ובכן, כתבה בעיתון ה-Guardian מוסיפה עוד נתון אחד מפתיע לרשימה – ארגון בריטי בשם OPT, Optimum Population Trust, הודיע השבוע שמשפחה מרובת ילדים היא בבחינת פשע אקולוגי. הבאת לא יותר משני ילדים לעולם, הם אומרים, היא אסטרטגיה ראויה להתמודדות האוכלוסייה עם משבר התחממות כדור-הארץ.

מתברר שילד שלישי במשפחה מגדיל את טביעת הרגל האקולוגית שלה במידה השווה לשש מאות ועשרים טיסות טראנס-אטלנטיות. החישוב מתבסס על כך שאזרח בריטי אחראי במהלך חייו לפליטת שבע מאות וחמישים טון דו-תחמוצת הפחמן לאטמוספרה כאשר הנזק הסביבתי והחברתי נאמד בארבעים ושלושה פאונד לטון. לפיכך מוצאים חברי הארגון שהדרך הנכונה להתמודדות עם התחממות כדור הארץ לאורך זמן היא אכיפת הגבלת הילודה בכלל האוכלוסייה.

אבל האם זהו באמת הפתרון? האם באמת עלינו להגביל את הילודה על מנת שנוכל להמשיך ללא הפרעה בתרבות הצריכה ונשנה את דרך חיינו מעט כלל האפשר? הפתרון שמציע הארגון הבריטי הוא פתרון מטעה. על ההתמודדות האמיתית להכיל היערכות רב מערכתית בדמות פנייה לדרכי פיתוח בר-קיימא, פיתוח מושכל המביא בחשבון את יכולתו המוגבלת של כדור הארץ להמשיך ולשאת על גבו את דרך החיים המערבית.
 
לכתבה המוזכרת במאמר זה בגארדיין

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

7 תגובות

 1. כמה שהחברה יותר מפותחת ויותר עשירה ככה הילודה יורדת אבל גיל התמותה עולה ויש יותר זקנים.
  בגלל שהאדם קודם דואג ללימודים לפרנסה ולעתיד המקצועי שלו.
  הוא יותר מחושב בגלל הדרישות הגבוהות של החברה המערבית לקיום נורמלי שרק עולה ועולה עם השנים.
  ניתן לראות דוגמא לכך את יפן ששם הילודה שלילית.

  בחברה המערבית הנזק של אדם יחיד לסביבה הוא פי כמה יותר גבוה. בגלל הצרכים הגבוהים של לחיות בחברה מערבית. האדם המערבי הוא גם הרבה יותר מפונק. וגם בגלל גיל התמותה הגבוה.

  אצל דתיים החתונה והילדים קודמים בסדר העדיפיות.

  ובאפריקה בגלל העוני והחיים הפשוטים שם לא חושבים על העתיד. שם חיים מהיום למחר לא דופקים חשבון לאף אחד.

  לגבי הנזק בכתבה של ילד שלישי
  הנזק הוא הרבה הרבה יותר גבוה כי יש להוסיף את הדור הבא לילד השלישי וכו…

 2. אין ספק שדרוש פיתרון רב מערכתי אך עם זאת גם בפיתרון רב מערכתי לא תהיה תועלת רבה במידה וגידול האכלוסיה לא יקטן. דוגמא נפלאה לכך היא בעיה נוספת הדורשת פיתרון מערכתי וזהו היא העוני אשר במדינות מסויימות שיעור המציחה הגבוה והמאמצים הממשלתיים מתגמדים לאור שיעור הילודה

 3. לעופר, הגישה הזו לא הובילה אותנו לשום מקום, רק לצרות. אסור לנו לחכות לעזרה מבחוץ באשר להתחממות ולשאר הבעיות, לא מאלוהים ולא מחייזרים.

 4. בס"ד

  דווקא להגביר את הילודה זה דבר מצויין . במיוחד אצל עם ישראל. כך יפתרו כל הבעיות הדמוגרפיות עם שכנינו. וחבר'ה הגיע הזמן שתתנו צ'אנס לבורא העולם – שמטפל בכל בעיות העולם -כולל ההתחממות העולמית , פיצוץ האוכלוסין וכו' וכו'

  ו-אבי אתה בטח הולך להגיב על דברי – אז שיהיה לך יום טוב!!!…

 5. להגביל את הילודה זה תמיד דבר טוב
  יש פיצוץ אוכלוסין בעולם וחייבים לעצור את זה, מספר בני האדם הולך וגדל ואין שום דבר שיעצור אותו. חייבים לחשוב בראיה לעתיד עוד מאה שנה מה יקרה פה – אם כל משפחה תביא 4 ילדים בעוד 30 שנה העולם יגדל פי 2. וחייבים לתת לגידול הזה סוף. אז למרות שזה לא ממש יעצור את ההתחממות העולמית, זה יעצור את פיצוץ האוכלוסין, כבעיה בפני עצמה.

 6. אני מאמין שההתחממות הגלובלית נגרמת כתוצאה מירידה במספר הפיראטים בעולם. כלומר ניתן לראות שככל שכמות הפיראטים בעולם יורדת, כך העולם מתחמם יותר.

  לכן, על מנת לשמור על העולם מהתחממות יתרה, עלינו להתחפש לפיראטים ולצאת לרחובות.

  טוב, זה הזמן לפרוש לקחת כדורים…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן