סיקור מקיף

סופית – בוטלה טיסתו של סולן אן-סינק לתחנת החלל

פקידים בכירים ברוסיה אמרו ביום חמישי כי סולן להקת אן-סינק, לאנס בייס לא ימריא בחודש אוקטובר לתחנת החלל הבינלאומית.

אבי בליזובסקי

פקידים בכירים ברוסיה אמרו ביום חמישי כי סולן להקת אן-סינק, לאנס בייס לא ימריא בחודש אוקטובר לתחנת החלל הבינלאומית. נציגיו של בס אמרו כי הם עדיין מנסים לפתור את הבעיה.

בס קיווה לטוס לתחנת החלל הבינלאומית על גבי טיל סויוז רוסי ב-28 באוקטובר, אך הוא נאלץ להפסיק את אימוניו כקוסמונאוט בעיר הכוכבים – מרכז החלל של רוסיה והרוסים אומרים כי לא ישוב.

בכירי בתוכנית החלל הרוסית אומרים כי הקוסמונאוט הרוסי והקוסמונאוט הבלגי יטוסו כמתוכנן בטיל הסויזו. במקומו של בייס יוטס מכל מטען, הם אומרים.

הרוסים טוענים כי בס אינו יכול להגיע משום שלא העביר את כל הכסף שנדרש ממנו לצורך המסע.

כוכב הפופ כבר עבר את כל הדד-ליינס שהוקצבו לו לאחר שלא השלים את הסכום של 20 מיליון דולרים הדרוש להבטחת מושבו. העסקה כמעט התפוצצה מספר פעמים ואולם סינדי אוון, המנהלת של בייס אומרת כי המו"מ בין רוסיה לביין נציגיו של בייס ממשיכים. היא מאמינה כי בייס ישוב לסטאר סיטי בסוף השבוע.

לדברי בייס, ג'ף מנבר, נשיא חברת מירקורפ, התערב לטובתו ואמר כי בייס התאמן ביום שני, ה-2 בספטבמר, ועזב למחרת, אך חפציו עדיין נמצאים שם.

לדברי מנבר, הקבוצה האוספת את המימון למשימה מוכנה להמשיך הלאה.

המכל שיטוס במקומו של בייס, במשקל 150 ק"ג יכיל חפצים אישיים של אנשי הצוות הנוכחי של תחנת החלל – הקוסמונאוטים הרוסים ואלרי קורזון וסרגיי זאליוטין, והאסטרונאוטית האמריקנית פגי וויטסון וכן חלפים וציוד לחלקים הרוסיים של תחנת החלל. כך מסרה סוכנות הידיעות הרוסית אינטרפקס.

4/9/2002

זמר להקת אן-סינק לא יטוס לחלל כי אין לו 20 מיליון דולר

במקומו של לאנס בייס מיכל מלא בפריטים הדרושים לתחנת החלל

זמר להקת אן-סינק, לאנס בייס, לא יוכל לטוס לתחנת החלל הבינלאומית בטיל רוסי משום שלא עמד בתשלומים עבור הטיסה שעמדו להסתכם ב-20 מיליון דולר, הודיעה

אמש סוכנות החלל הרוסית.

מעריציו של זמר הפופ, בן ,23 אמרו כי בכל זאת קיים סיכוי שהמסע יתקיים. מפיק מלוס-אנג'לס התומך בתוכנית המסע של בייס דחה את ההודעה הרוסית כתכסיס במו"מ.

דובר סוכנות החלל הרוסית סרגיי גורבונוב אמר, כי הרוסים ניהלו את המו"מ בתום לב אך הספונסורים של בייס "לא עמדו בתנאי החוזה ואנו לא קיבלנו את הכסף". במקום בייס יישלח לחלל מיכל ובו פריטים הדרושים לתחנת החלל, במשקל השווה למשקלו של בייס.

הזמר נצטווה לעזוב את בסיס האימון לקוסמונאוטים שם החל באימוניו בחודש יולי בתקווה להצטרף לטיסה לתחנת החלל באוקטובר. הוא נמצא עתה במוסקבה, אך לא נמסר בדיוק היכן. סוכנו של בייס בניו-יורק אישר כי הזמר עזב את בסיס האימונים אך אמר כי ישוב לשם תוך יום-יומייים לאחר שיוסדרו חילוקי הדיעות עם הרוסים.

כוכב רוק בן 23 יטוס לחלל עוד לפני אילן רמון

לאנס באס ישיר וינגן בחלל

1/9/2002

כוכב להקת הבנים "אנ'סינק": זה יהיה הזמן המרגש בחיי
מעריצות להקת הבנים הפופולרית "אן'סינק" מחזיקות אצבעות לקראת טיסתו של הזמר לאנס באס לחלל החיצון בחללית הרוסית סויוז 5 באוקטובר. במסיבת עיתונאים שנערכה במרכז אימונים של סוכנות החלל האמריקנית בסוף השבוע אמר הזמר כי הוא כבר לא יכול לחכות לטיסה "זה יהיה הזמן המרגש ביותר בחיי, אני לוקח איתי

גיטרה ובהחלט יכול להיות שאערוך שם הופעה קטנה לחברי הצוות".

באס, בן ,23 סיפר כי תמיד חלם להיות אסטרונאוט. הוא צפוי לטוס, בחברת צוות אסרונאוטים בין לאומי, ב-28 באוקטובר לתחנת החלל למשך עשרה ימים. תיירי החלל הקודמים שילמו כ-20 מיליון דולר עבור הזכות לטוס לחלל החיצון. באס אמר כי הוא מתרכז כעת באימונים וכי אינו מעודכן לגבי תהליך איסוף הכסף, שככל הנראה יגיע מחברת הפקות הוליוודית שתצלם סרט על מסעו.

באס דוחה את הטענות נגד שליחת זמר לחלל: "אני מתאמן 12 שעות ביום, שישה ימים בשבוע, לקראת הטיסה ונותרו לי עוד חודשיים. אני מרגיש מוכן ולא מפחד".

באס יצלם תמונות וסרטי וידאו בתחנת החלל וכן ישדר תוכניות רדיו עבור תלמידים. לדבריו, משימתו העיקרית היא לגרום לצעירים להתעניין בחלל. באס אמר עוד כי כשיח זור לכדור הארץ, הוא מתכנן לכתוב שירים על החוויה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן