סיקור מקיף

פרס קריל למצוינות במחקר מדעי לד”ר אן ברנהיים מאוני' בן גוריון

ד”ר ברנהיים פיתחה תחום חדש, בו הגישה הכללית של קבוצת המחקר שלה מייצגת את התחום המתפתח של הננו-רפואה וביולוגיה סינטטית

ד"ר אן ברנהיים. אוניברסיטת בן גוריון. צילום: יחסי ציבור
ד"ר אן ברנהיים. אוניברסיטת בן גוריון. צילום: יחסי ציבור

ד”ר אן ברנהיים, מרצה בכירה במחלקה להנדסה כימית באוניברסיטת בן-גוריון, תקבל את פרס קריל למצוינות במחקר מדעי לשנת 2010.

ד”ר ברנהיים הצטרפה לאוניברסיטה בשנת 2002, לאחר ששהתה שנתיים במסגרת הפוסט-דוקטורט שלה במכון קורי בפאריס. ד”ר ברנהיים פיתחה תחום חדש, בו הגישה הכללית של קבוצת המחקר שלה מייצגת את התחום המתפתח של הננו-רפואה וביולוגיה סינטטית. תאים כמו גופים טבעיים ומהונדסים רבים, נוצרים במדרגים מודולריים: חלקים מולקולאריים פשוטים נועדו לשימוש בבניית מתקנים אשר מוצאים שימוש ביצירת שיטות מורכבות יותר ויותר. דרך בולטת להבנת ההיגיון של המדרגים הלוגיים של שיטות מעין אלה היא להתחיל עם פונקציות מולקולאריות פשוטות ,המאופיינות היטב, ולנסות להשתמש בהם בבניית שיטות מתוחכמות יותר. סוג זה של גישה מהווה התקדמות גדולה לכיוון הנדסה רציונאלית של התנהגות תאית ליישומים בתחום הביוטכנולוגיה והרפואה.

פרסי קריל להצטיינות במחקר מדעי ניתנים לזכרם ולכבודם של בנימין וגיטלה קריל מנסבך שלנגר ז'ל. הפרסים מיועדים לחברי סגל אקדמי מצטיינים בדרגת מרצה או מרצה בכיר שעדיין לא קיבלו קביעות, המועסקים באחת האוניברסיטאות בארץ.

מדי שנה מוענקים שישה פרסים בסך של 10,000 דולר כל אחד בתחומי המדעים המדויקים, מדעי החיים, רפואה, חקלאות והנדסה. הזוכים נבחרים על ידי ועדת המלגות של קרן וולף מתוך מועמדים מצטיינים שהוגשו על ידי האוניברסיטאות בארץ. הבחירה נעשית על פי קריטריונים של הצטיינות, נושא המחקר וחשיבותו.

הפרסים ממומנים על ידי משפחת קריל, והוענקו בפעם הראשונה בשנת תשס”ה- 2005.

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן