פתרונות של דאסו סיסטמס סייעו לפתור את תעלומת 'חיאופס' – הפירמידה הגדולה במצרים

פתרונות תלת-מימד בזמן אמת של דאסו סיסטמס איפשרו לארכיטקט ז'אן-פייר הודין לבנות מודל ולחקור את הפירמידה בתלת-מימד ולהריץ סימולציות המאשרות את התיאוריה שלו, שהפירמידה נבנתה מבפנים ולא מבחוץ

 לצפייה במיצג

דאסו סיסטמס (Dassault Systemès), המפתחת פתרונות 3D (תלת מימד) ו-PLM (ניהול מחזור חיי מוצר),חשפה בבכורה עולמית את התיאוריה המדעית המוכחת לבניית הפירמידה הגדולה 'חיאופס' (Kheops) בגיזה שבמצרים, בשיתוף עם היוצר שלה – הארכיטקט ז'אן-פייר הודין (Jean-Pierre Houdin). האירוע התקיים על מסכי ענק ב- La Geode בפריז.

פתרונות תלת-ממד בזמן אמת של דאסו סיסטמס איפשרו לז'אן-פייר הודין לבנות מודל ולחקור את הפירמידה בתלת-ממד ולהריץ סימולציות המאשרות את התיאוריה שלו, שהפירמידה נבנתה מבפנים (ולא מבחוץ).  הסוד של הפירמידה הגדולה – השריד האחרון מבין שבעת פלאי תבל הקדומים של העולם, ריתק אנשים במשך דורות. אינספור תיאוריות פותחו באשר לאופן בו נבנתה הפירמידה, אך אף אחת מהן לא עמדה למבחן אנליטי.

ב- 1999 הייתה להודין תובנה, בעקבותיה החליט להקדיש את עצמו לפיתוח תיאוריה זו. במשך כשמונה שנים של התלהבות ומחקר, הוא דימה את אתר הבנייה של 'חיאופס' לאתר הבנייה התעשייתית הראשון בעולם.
על-מנת לשכלל ולבחון את התיאוריה שלו, פנה הודין לעזרתה של חברת דאסו סיסטמס. כחלק מתוכנית "התשוקה לחדשנות" ("Passion for Innovation"), דאסו סיסטמס החליטה לסייע להודין לפתור את התעלומה בת 4,500 השנים עם פתרונות ה- 3D שלה בזמן אמת.

3D בזמן אמת לשירות ההיסטוריה והמדע
פתרונות 3D בזמן אמת של דאסו סיסטמס איפשרו להודין לבסס את התיאוריה הראשונה
אי-פעם, המסבירה את בניית הפירמידה הגדולה מהמסד ועד הטפחות. התיאוריה מבוססת על שלושה עקרונות:
• השימוש בסוללת פיגום חיצונית לבניית 43 המטרים הראשונים של הפירמידה;
• השימוש בסוללת פיגום ספיראלית פנימית מאחורי פני הפירמידה להשלמת הבנייה;
• השימוש של הגלריה הגדולה עבור קליטת המערכת הגאונית של משקלי-נגד להרמת אריחי הגרניט הכבדים (עד 63 טון) של התקרה בחדר הקבר של המלך.

"התיאוריה של ז'אן-פייר הודין אינה רק מעניינת, היא מגובשת ומהפכנית. הוא מתייחס לבנאים באותה תקופה ברצינות, ורואה אותם כקברניטים הגדולים של בנייה וכמהנדסים אמיתיים", אומר האג'יפטולוג והמומחה לפירמידות ריינר שטדלמן, לשעבר מנהל המכון הגרמני לארכיאולוגיה בקהיר.

ד"ר בוב ברייר, אג'יפטולוג ומומחה עולמי ידוע בתחום המומיות, מוסיף: "תיאוריות 'אפויות למחצה' הוצגו על הפירמידה הגדולה, ועד עתה אף אחת מהן לא עברה את מבחן הניתוח המבוסס. התיאוריה של ז'אן-פייר הודין שווה בחינה הודות לגישה המדעית הקפדנית שלו, אותה הוא תומך
עם כמויות גדולות של הוכחות מבוססות בשטח". שני המומחים ילוו את הודין במשלחת מדעית לאתר.

באירוע המיוחד להצגה התלת ממדית בזמן אמת של התיאוריה של הודין, שהתקיים בפריז ב- 30 במרץ, השתתפו גם: הוי דואונג בוי – חבר האקדמיה הצרפתית למדעים ומנהל מחקר בפוליטכניק, אשר ב- 1986 ביצע מדידות באתר חיאופס; מארק בואונומו – מנהל פרויקט עבור אייפל והויאדוקט של מילו; קרייג סמית, אשר חקר את הבנייה של פירמידת חיאופס לאור טכניקות ניהול פרויקטים מודרניות. השלב הסופי של הודין ודאסו סיסטמס יהיה הוכחת התיאוריה בשטח עם טכניקות אימות לא-פולשניות המבוצעות באתר חיאופס.

באירוע הבכורה שהתקיים ב-לה גיאוד בפריז, קושרו שבעה מחשבים המריצים פתרונות Virtools של דאסו סיסטמס ברשת, כדי לשחזר את אתר הבנייה של חיאופס בתלת-ממד, בדיוק כפי שהיה לפני 4,500 שנה. המערכת מאפשרת למציג לנוע באתר הווירטואלי בחופשיות, בתגובה לשאלות הקהל. זהו חידוש, המקשר עולם אמיתי ועולם וירטואלי בחוויית 3D אינטראקטיבית מדהימה.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

  1. מדהים לא ציינתם מהו גובהה שך הפירמידה האדירה הזו. פיענחתם אולי את הפירמידה החיצונית אבל הישגכם הוא כאין כאפס צריך לפענח את החלק הפנימי אני בטוח שיש איזה חדר קבורה סודי או כתב שלא נתגלה. * מי שרוצה להכנס לפירמידות ובמיוחד חוקרים שמחפשים כניסות או חדרים סודים בפניות משולשות תזכרו אלו המצרים העם הגאוני של אותה בתקופה סיכוים גדולים למלכדות אז אפוד מגן ויותר חשוב בקטריות וחיידקים קטלניים שצברו כוח במשך 3000 שנה אז קחו מסנן מתקדם אני ממליץ קבר קרה שחוקר מצא קבר של מלך חשוב מאוד ואחרי 3 חודשים לקה במחלה חשוכת מרפא ומת והיה סיכוי למגפה אבל הצליחו לבלום אותה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן