סיקור מקיף

הקתדרה השנייה בארץ הנמצאת במכללה תיפתח השנה במכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן

ב-5/12/06 יערך במכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן, כנס ייסוד הקתדרה לחקר ההיסטוריה של ארץ ישראל ע"ש דוד בורנבלום. הקתדרה תהיה הקתדרה השנייה בארץ הפועלת במכללה, והראשונה בתחום חקר ההיסטוריה של א"י

ב-5/12/06, תערוך המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן את כנס הפתיחה של הקתדרה לחקר ההיסטוריה של ארץ ישראל, ע"ש דוד בורנבלום.
הקתדרה שהוקמה במכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן, הנה הקתדרה השנייה המוקמת במכללה בארץ, והראשונה לחקר ההיסטוריה של א"י, שנוסדה במסגרת מכללה כלשהי בארץ. ייסודה הוא המשך ישיר לתהליך ההתרחבות והאקדמיזיציה של המכללות והמעבר לתחום המחקר הממוסד. הקמת הקתדרה התאפשרה בזכות תרומה של 330,000 דולר שהתקבלה מבני משפחת בורנבלום.
חלקו הראשון של הכנס יוקדש לייסוד הקתדרה, ובו ישאו דברים פרופסור אוריאל רפפורט – הנשיא היוצא של המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן, ומר אליהו ליש – יו"ר הוועד המנהל של המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן. את החלק הראשון תחתום הרצאתו של פרופסור אמריטוס יעקב גולדשטיין, ראש הקתדרה לחקר ההיסטוריה של א"י ע"ש דוד בורנבלום, המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן.

החלק המרכזי של הכנס יסוב סביב נושא "דוד בן גוריון ובני דורו" והוא יפתח בדבריו של פרופסור חנוך לביא, הנשיא הנכנס של המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן וימשיך בסדרת הרצאות על בן גוריון, תפיסתו הממלכתית ויחסיו עם עמיתיו. את הכנס יחתום רב שיח בנושא "תרומתו של דוד בן- גוריון לעיצוב דמותה של מדינת ישראל" בהנחיית מר מוקי צור ובהשתתפות מר אריה (לובה) אליאב, פרופ' אריה נאור ופרופ' נתן ינאי.

בכנס זה מתחילה הקתדרה להגשים את מטרותיה: קידום מחקרים על עם ישראל בארץ ישראל, קיום הרצאות אורח וכינוסים מדעיים המיועדים לציבור הרחב, ואירוח סמינרים של חוקרים על נושאים ספציפיים.
 
ה"מכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן" , קיבלה עצמאות אקדמית בסוף שנת הלימודים תשס"ד. במכללה נלמדים לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בבית הספר להנדסה וחוג ללימודי תיירות ומלונאות לתואר ראשון, היחיד מסוגו בארץ. לצד מסלולים עצמאים אלו, קיימים המסלולים הוותיקים בחסות אקדמית של אוניברסיטת בר-אילן, כמו מסלולי הקרימינולוגיה והפסיכולוגיה המבוקשים, ולימודי התקשורת המגוונים, הנלמדים בבית הספר לתקשורת. עוד ב"מכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן" בית ספר להנדסאים בו מסלולי לימוד רבים המקנים תעודת הנדסאי מוסמך. אחת המגמות העמוסות בבית הספר להנדסאים הנה מגמת האדריכלות ועיצוב הפנים שנחשבת לאחת המגמות המובילות בתחומה.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן