סיקור מקיף

שר המדע אקוניס חתם על הסכם להשקעות משותפות של סין וישראל במחקר

על פי ההצהרה שנחתמה אתמול בבייג'ינג, ישקיע משרד המדע הישראלי עד למעלה ממיליון דולר ומשרד המדע הסיני כ-5 מיליון דולר בתחומים: חקר המוח, ננו-טכנולוגיה, הדפסות תלת מימדיות, ביו-רפואה, אנרגיה מתחדשת, מדעי המחשב, הזדקנות האוכלוסייה, ערים חכמות ועוד.

השר אופיר אקוניס עם שר המדע הסיני וואן גאנג במעמד החתימה על ההסכם להשקעות משותפות במחקרים. צילום: יח"צ
השר אופיר אקוניס עם שר המדע הסיני וואן גאנג במעמד החתימה על ההסכם להשקעות משותפות במחקרים. צילום: יח"צ

שר המדע אופיר אקוניס חתם הבוקר בבייג׳ינג על הצהרה משותפת עם שר המדע הסיני להשקעות משותפות של סין וישראל במחקר. על פי ההצהרה, ישקיע משרד המדע הישראלי עד למעלה ממיליון דולר ומשרד המדע הסיני כ-5 מיליון דולר. מדובר בהגדלת ההשקעה במחקרים המשותפים של המדינות, אשר מתקיימים מאז 1995. המחקרים המשותפים יעסקו בין השאר בחקר המוח, ננו-טכנולוגיה, הדפסות תלת מימדיות, ביו-רפואה, אנרגיה מתחדשת, מדעי המחשב, הזדקנות האוכלוסייה, ערים חכמות ועוד.

השר אקוניס הודה לשר המדע הסיני על קבלת הפנים החמה ואמר בפגישה: ״אנחנו שני עמים עתיקים עם עתיד משותף. הגעתי לכאן כדי להעמיק את שיתוף הפעולה בין שתי המדינות במדע ובטכנולוגיה כדי לקדם חדשנות ומחקרים פורצי דרך״. אקוניס הזמין את מקבילו השר וואן גאנג לביקור בישראל. השר גאנג אמר בפגישה: ״העם הסיני מעריך מאוד את שיתוף הפעולה עם מדינת ישראל, את היזמות הישראלית בתחומי המדע וההיי-טק ומצפה להעמקת שיתוף הפעולה בין שתי המדינות״.

בצילום: השר אופיר אקוניס עם השר וואן גאנג

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן