טיסת בכורה למטוס האימון ג'בלין בקולורדו של התע"א ו-ATGהאמריקנית

בתמונות : מטוס הג'בלין שביצע את טיסת הניסוי הראשונה שלו בקולורדו.

מטוס האב – טיפוס של ה"ג'בלין", ביצע ביום שישי, 30.9.05 את טיסת הבכורה שלו, באנגלווד קולורדו בארה"ב. הטיסה ארכה 35 דקות ועברה בהצלחה מלאה. מטוס הג'בלין מפותח במשותף ע"י חברת ATG, Aviation Technology Group,Inc. ומפעל "להב" בחטיבת כלי טייס צבאיים של התעשייה האווירית.

את המטוס הטיס הסמנכ"ל לתפעול וטייס הניסוי הראשי של ATG, רוברט פוצ'ינו, Robert Fuschino,
בתום שלבי הפיתוח, סידרת ניסויי מינהרות רוח ומערך של בדיקות אווירודינמיות שונות.

למטוס 2 מנועים מתוצרת Williams International , ובטיסת הניסוי הראשונה נסק עד לגובה מכסימלי של 12,000 רגל. במשך הטיסה נבדקו כל מערכות ההטסה, תיפקוד המנועים, כני הנסע ומערכות הנחיתה.

לאב טיפוס זה של המטוס יש כסאות – מפלט צבאיים, בניגוד לתכנית האזרחית. תצורה זו מאפשרת הערכה מיידית של הג'בלין מרק- 20 , שהינו בעל יכולות צבאיות.

התעשייה האווירית שותפה ל-ATG בתכנית הפיתוח והשיווק של מטוס האימון הצבאי. המטוס יוצג ע"י התעשייה האווירית כאלטרנטיבה אופטימלית להחלפת מטוסי האימון הקיימים כיום.

"אני גאה בטיסה מוצלחת זו של הג'בלין, שהינה חשובה הן לתכנית הפיתוח והן לשיווק המטוס בעולם", – אמר נשיא ATG, צ'רלי ג'ונסון, Charlie Johnson.

מנכ"ל התעשייה האווירית, משה קרת, אמר כי "אנו מאוד מרוצים מטיסת הבכורה המוצלחת של הג'בלין, המוכיחה את האמון של התעשייה האווירית בתכנית.
מטוס האימון החדש מייצג את השילוב הנכון בין פיתוח בעל סיכון נמוך וטכנולוגיות מתקדמות המפותחות בתעשייה האווירית. השילוב יעורר עניין רב בחילות אוויר רבים המחפשים מטוסי אימון מתקדמים"

אבי מאור, מנהל השיווק של הג'בלין ב"להב" ציין כי "הוורסיה הצבאית של המטוס נותנת מענה לדרישות הטייסים המודרניים, ומספקת ביצועים מצויינים הן בהטסה והן במערכות האוויוניות המתקדמות".

מטוס הג'בלין ימשיך במערך טיסות הניסוי עד לרישויו ע"י רשויות ה-FAA, והפיכתו למטוס אימון צבאי מתקדם מאוד. הרישוי צפוי לשנת 2008.

לפני מספר ימים נתמנה סמנכ"ל התעשייה האווירית ונשיא IAI International, מרדכי בונס כחבר בדירקטוריון ATG.

ידען התעופה


שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן