סיקור מקיף

יפן שיגרה את לוויין הריגול הרביעי שלה

מדובר בלווין מכ"מ. בכך הרחיבה יפן את יכולתה לנטר פעילויות ברחבי העולם ובמיוחד- לצפות בהתפתחויות בתוכנית הגרעין של צפון קוריאה 

יפן שיגרה בשבת (24 בפברואר 2007) לווין ריגול שמטרתו העיקרית היא לנטר את הנעשה בצפון קוריאה, ובמיוחד את תוכנית הגרעין שלה. הלוויין שוגר בצוותא עם לווין נסיוני מאי מרוחק בדרום יפן על גבי משגר מדגם H-2A, המתואר כסוס העבודה של תוכנית החלל היפנית.

השיגור נדחה שלוש פעמים, וכאשר בוצע לבסוף הוא היה מוצלח. צילומי טלוויזיה הראו את הטיל חוצה את השמים המעוננים כלפי מעלה. השיגור של לווין המכ"מ משדרג את תוכנית החלל היפנית ומביא לידי מימוש את ההחלטה להקנות לה יכולת צפיה במשך 24 שעות ביממה על צפון קוריאה ושאר האזורים שיפן רוצה לראות מה קורה בהם.  ביפן ישנה ביקרות על התוכנית לפיה ההוצאה גדולה מדי על תמונות ברזולוציה נמוכה מזו הניתנת לרכישה בשוק החופשי, וממילא יפן תמשיך להיות תלויה בארה"ב למודיעין הבסיסי שלה. 

כאמור ביחד עם לוויין הביון נשא המשגר גם לוויין אופטי ניסיוני, שאמור לשפר את רמת הדיוק של הפרטים הנצפים. הלווינים הנוכחיים של יפן מסוגלים להבחין בפרטים שקוטרם מטר או יותר.
בשנת 2003 התרסקו שני לווייני ביון של יפן, כאשר טיל השיגור התפוצץ במהלך ההמראה. אלמלא כן, היו צריכים להיות ליפן ארבעה לווייני ביון מזה זמן רב.
 

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן