סיקור מקיף

יפן וישראל ירחיבו את שיתוף הפעולה המדעי בין המדינות

הסכם נחתם במהלך פגישה במעמד ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו וראש ממשלת יפן שינזו אבה (Shinzō Abe), שהגיע לביקור בישראל עם משלחת של שרים וגורמים רשמיים נוספים. ממשלת ישראל אישרה לאחרונה החלטה להרחבת שיתוף הפעולה עם יפן כאשר קשרי המדע משחקים תפקיד מרכזי בהרחבה זאת.

ראש הממשלה נתניהו וראש ממשלת יפן שינזו אבה. צילום:עמוס בן גרשום, לע"מ
ראש הממשלה נתניהו וראש ממשלת יפן שינזו אבה. צילום:עמוס בן גרשום, לע"מ

 

יפן וישראל חתמו היום על הסכם הבנות להרחבת שיתוף הפעולה המדעי בין המדינות. ההסכם נחתם היום בירושלים על ידי מנכ"ל משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל עידו שריר ונשיא הסוכנות היפנית למדע מישיהרו נקאמורה (Michiharu Nakamura).

ההסכם נחתם במהלך פגישה במעמד ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו וראש ממשלת יפן שינזו אבה (Shinzō Abe), שהגיע לביקור בישראל עם משלחת של שרים וגורמים רשמיים נוספים. ממשלת ישראל אישרה לאחרונה החלטה להרחבת שיתוף הפעולה עם יפן כאשר קשרי המדע משחקים תפקיד מרכזי בהרחבה זאת.

שיתוף הפעולה המדעי עם יפן החל ב-2008 וכיום עומדים סכומי ההשקעה במחקרים משותפים על 1,230,000 דולר לשנה המתחלק שווה בשווה בין המדינות במשך חמש השנים האחרונות. מוקדם יותר היום, במהלך פגישה שהתקיימה במשרד המדע עם נקאמורה, הציע מנכ"ל משרד המדע למקבילו להגדיל סכום זה בתחומי המחקר היישומי והנדסי והצדדים סיכמו ביניהם להמשיך את הדיאלוג בעניין.

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן