סיקור מקיף

יעקב מיכלין מונה למנכ"ל יישום

"איכות הקניין הרוחני העצום הצבור כיום באוניברסיטה העברית, בשילוב הצוות המצוין של יישום ימשיכו להניב תוצאות טובות גם בתקופת המשבר הנוכחי"' אומר מיכלין

יעקב מיכלין
יעקב מיכלין

יישום, החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית בירושלים בע"מ, הודיעה על מינויו של יעקב מיכלין לכהן כמנכ"ל החברה החל מה-1 במאי 2009.

מזה מעל עשור, יעקב מיכלין מוביל ומלווה עסקאות מסחור טכנולוגיות, רישיון, גיוסי הון, שיתופי פעולה, מיזוגים ורכישות רבים ומגוונים בעיקר בתחום הביומד וההיי-טק, בכלל זה עבור טבע, ביוליין אר. אקס., כת"ב, חממת מיט"ב, ברייינסווי, נסווקס ועוד. מיכלין סיים תואר ראשון במשפטים ובכלכלה בהצטיינות ותואר שני במשפטים באוניברסיטת בר אילן. כמו כן סיים בהצטיינות תואר שני במנהל עסקים בטכניון.

יהודה ירמות, אשר היה עד כה סמנכ"ל בכיר ואחראי על מחלקת השיווק והקניין הרוחני ביישום, קודם ויכהן כמשנה למנכ"ל.

מיכלין מתכוון לפעול למקסום הפוטנציאל העצום הגלום בקניין הרוחני של האוניברסיטה העברית בירושלים, בתחומים מגוונים ובהם פארמה, מכשור רפואי, קלינטק, מחשוב, פיסיקה, ננוטכנולוגיה ועוד. המטרה היא להביא עסקאות לקו הסיום ביעילות מירבית ותוך התאמה לסביבה העסקית הרלבנטית.

"איכות הקניין הרוחני העצום הצבור כיום באוניברסיטה העברית, בשילוב הצוות המצוין של יישום ימשיכו להניב תוצאות טובות גם בתקופת המשבר הנוכחי". אמר יעקב מיכלין, והוסיף "חברות מובילות מגלות עניין רב בתוצאות המחקרים ובטכנולוגיות המבטיחות שלנו, ואנו צופים כי האוניברסיטה תקטוף את הפירות ממסחורם כבר בעתיד הקרוב".

ד"ר גיורא ירון, יו"ר דירקטוריון יישום מסר: "מיכלין מביא עימו לתפקיד מנכ"ל יישום ניסיון עסקי רב בתחומים מגוונים ורלוונטיים לחברה מובילה למסחור טכנולוגיה. אנו שמחים מאוד על המינוי ומקווים להמשיך בפעילות מואצת של מסחור הקניין הרוחני של האוניברסיטה שתוביל להמשך צמיחה בהכנסות של יישום". עוד הוסיף ד"ר ירון "מינוף הקניין הרוחני והמחקרים הקיימים, תוך שימוש נכון ומושכל במשאבי יישום, מענקי מחקר והון שיגויס משותפים ומשקיעים יאפשרו להמשיך להניב תוצאות מחקריות שיגבשו תשתית ובסיס הן לקידום המחקר האוניברסיטאי והן להקמת חברות עתירות ידע המבוססות על מחקרים אלו".

אודות יישום

יישום, החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית בירושלים בע"מ, אחראית בלעדית למסחור הטכנולוגיות והפטנטים שמקורם באוניברסיטה העברית. החברה, שהוקמה בשנת 1964, נחשבת כיום לאחת המובילות בעולם בתחומה. יישום רשמה כ – 5,500 פטנטים על למעלה מ-1,750 המצאות בכל תחומי הטכנולוגיה והביוטכנולוגיה. כשליש מהפטנטים מוסחרו, ומוצרים המבוססים עליהם נמכרים בלמעלה ממיליארד דולר בשנה. ליישום כ- 65 חברות פורטפוליו המבוססות על המצאות חוקרי האוניברסיטה, ביניהן נובגלי, נסווקס, מוביל-איי, בריפקם, קולפלנט אלוטקס, נובוטיר, אטוקס ביו, תילתן, כיאזמה, היומן אייז.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן