סיקור מקיף

תחנת החלל הבינלאומית הוסטה ממסלולה כדי לא להתנגש עם פסולת חלל * שלושה אסטרונאוטים ימריאו השבוע

נאס”א מסרה כי תחנת החלל טיפסה קילומטר אחד גבוה יותר כדי להתחמק ממפגש עם לווין ישן הגם שמרבית הסיכויים היו שהעצם לא יפגע בתחנה, אך בנאס”א רצו להיות בטוחים

במרכז האינטגרציה בקוסמודרום בייקונור בקרחסטן מתאמנים אסטרונאוט נאס"א סטיב סוונסון (משמאל), ועמיתיו הרוסים אלכסנדר דקבורטסטוב (במרכז) ואולג ארטמייב ליד החללית סויוז TMA-12M ב-21 במארס 2014 לקראת שיגורם ב-26 לחודש. צילום: נאס"א/ויקטור זלנטסוב
במרכז האינטגרציה בקוסמודרום בייקונור בקרחסטן מתאמנים אסטרונאוט נאס”א סטיב סוונסון (משמאל), ועמיתיו הרוסים אלכסנדר דקבורטסטוב (במרכז) ואולג ארטמייב ליד החללית סויוז TMA-12M ב-21 במארס 2014 לקראת שיגורם ב-26 לחודש. צילום: נאס”א/ויקטור זלנטסוב

תחנת החלל הבינלאומית הוסטה מדרכה של פיסת פסולת חלל בתחילת השבוע. נאס”א מסרה כי תחנת החלל נאלצה להתחמק ממפגש עם לווין ישן.

ביום ראשון בלילה הופעלו המדחפים שעל סיפון התחנה כדי לדחוף את התחנה למסלול גבוה בכקילומטר. המומחים לא יודעים כד כמה גדול היה שריד הלווין. לאחר התמרון נמסר כי שבר הלווין לא היווה איום על התחנה בשום שלב, אך נאס”א החליטה להסיט את התחנה ליתר בטחון.
מרכז הבקרה מסר כי השינוי בגובה התחנה לא ישפיע על שיגור שלושת אנשי הצוות החדשים ביום רביעי (26/3) מקזחסטן.

שלושה חברים חדשים לצוות ה-39 חידשו את אימוניהם ביום שישי במרכז החלל בייקונור בקזחסטן כשהם מתכוננים לשיגור באמצע השבוע בו יצטרפו למפקד התחנה קואיצ’י ואטקה ולחברי הצוות ריק מסטרצ’ו ומיכאלי טיורין הנמצאים כבר בתחנת החלל הבינלאומית.

אסטרונאוט נאס”א סטיב סוונסון, ועמיתיו הקוסמונאוטים הרוסים אלכסנדר דקבורטסטוב ואולג ארטמייב בחנו את חללית הסויוז TMA-12M שתביא אותם במסע מהיר בן שש שעות לתחנה ביום שלישי. השלושה בדקו את הכסאות ואת התצורה הפנימית של הסויוז לפני שזו חוברה לשלב השלישי והועברה לכן השיגור.

החללית ועליה שלושת אנשי הצוות מתוכננת לשיגור ביום רביעי בשעה 00:17 שעון ישראל והיא צפויה לעגון בתחנת החלל בשעה 06:04 בבוקר. השיגור יועבר בשידור חי בטלוויזיה של נאס”א.

לידיעה על תמרון התחנה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן