סיקור מקיף

הצוות ה-27 חזר לכדור הארץ, מחר הליכת חלל שלישית במשימת האנדוור

לאחר שהות של 157 ימים בתחנת החלל חוזרים דימטרי קונראטייב, קיידי קולמן ופאולו נספולי לכודר הארץ בחללית סויוז TMA-20

קיידי קולמן מקבלת פרחים לאחר הנחיתה בקזחסטן. צילום: NASA TV
קיידי קולמן מקבלת פרחים לאחר הנחיתה בקזחסטן. צילום: NASA TV

לאחר שהות של 157 ימים בתחנת החלל חוזרים דימטרי קונראטייב, קיידי קולמן ופאולו נספולי לכודר הארץ בחללית סויוז TMA-20

מיד לאחר היציאה מהמעגן בתחנת החלל גרם מפקד הסויוז, קונדרטייב לשהות של הסויוז והמעבורת במסלול קרוב, ולעצירה יחסית לטיסה של שתי החלליות. הדבר איפשר לאיש סוכנות החלל האירופית, נספולי לצלם את התחנה (והמעבורת אנדוור) ממרחק של כ-300 מטרים.

מיד לאחר שנספולי סיים את הצילומים שנועדו לבחון את מצבה של תחנת החלל ביצעה הסויוז תמרון הבערת מנועים ונחתה בערבות קזוסטן.

כעת נותרו בתחנה שלושת חברי הצוות ה-28, המפקד אנדריי בוריסנקו, הקוסמונאוט אלקסנדר סמוקוטייב והאסטרונאוט של נאס"א רון גאראן. שלושה חברי צוות חדשים, סרגיי וולקוב הרוסי, מייק פוסום האמריקני וסאטושי פורוקווה היפני ישוגרו מבייקונור ב-7 ביוני ויגיעו לתחנה ב9 ביוני.

ובתוך כך ביצעו אנשי האנדוור במשימה STS-134 את הליכת החלל השישית באורכה בהסטוריה.

האסטרונאוטים דרו פוסל ומייק פינק השלימו הליכת חלל של שמונה שעות ושבע דקות בה ביצעו את כל המשימות המתוכננות לרבות מילוי מערכת הקירור של התחנה באמוניה, ושימנו את מנועי מערכת ההינע של קולטי השמש.

מחר (ד') צפויה הליכת החלל השלישית מתוך ארבע.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

2 תגובות

  1. לאבי,
    העדפת האנדוור המיושנת בשורה ארוכה של כתבות על ידיעות מדעיות חשובות מפתיעה. הנה לדוגמה שני משפטים מתגלית יוצאת דופן שהיתה ראויה להתפרסם באתר:
    "השווינו רצפי RNA מתאי B אנושיים של 27 אנשים לרצפי DNA תואמים וגילינו יותר מ10000 אתרים אקסוניים שבהם רצפי RNA לא התאימו לרצפי DNA. ..גילינו פפטידים שמתורגמים מרצפי RNA הבלתי מתאימים…
    http://www.sciencemag.org/content/early/2011/05/18/science.1207018.abstract?sa_campaign=Email/pap/19-May-2011/10.1126/science.1207018

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן