סיקור מקיף

חללית רוסית תעלה את אנשי הצוות החדש של תחנת החלל ב-26 באפריל

תא הסויוז יכול להכיל צוות של שלושה אנשים אך הפקידים הבכירים החליטו לקצץ באיש צוות אחד כדי לשלוח עוד אספקה וכדי לחסוך מים, מזון ואספקה במעבורת החלל.

אבי בליזובסקי

צוות תחנת החלל הבינלאומית שיתחלף באפריל: משמאל לימין - ניקולאי בודארין, קן בוורסוקס ודונלאד פטיט
צוות תחנת החלל הבינלאומית שיתחלף באפריל: משמאל לימין - ניקולאי בודארין, קן בוורסוקס ודונלאד פטיט

הטיסה המאוישת הראשונה הממריאה לחלל מאז אסון קולומביה תמריא מנמל החלל הרוסי בבייקונור שבקזחסטן ב-26 באפריל. כך מסר דובר סוכנות החלל הרוסית. כדי לתאם מועדי הגעה עם תחנת החלל הבינלאומית תצא הטיסה בשעה 18:50 שעון מוסקווה (17:50 שעון ישראל). ההחלטה הרשמית על כך צפויה להתקבל ב-18 באפריל.

הסויוז הרוסי יישא אסטרונאוט אמריקני אחד וקוסמונאוט רוסי אחד לתחנת החלל הנמצאת בבעלות של 16 מדינות, והיא מאויישת בידי צוות של שלושה אנשים מאז נובמבר. הקטנת הצוות נועדה להקל על הרוסים הנושאים כעת לבדם בעול החלפת הנוסעים בתחנת החלל שקודם בוצעה בידי המעבורת, ושחררה את החלליות הרוסיות להבאת צוות תגבור לשהות של שבוע בתחנה. כמו כן היה הצוות הרוסי מחליף אחת לחצי שנה את הסויז הנמצאת בתחנה ומיועדת למילוט בעת סכנה. כעת יאוחדו טיסות הרענון עם הטיסות להחלפת הצוות. הרוסים אגב ניצלו שתיים מטיסות ריענון אלה כדי להעלות תיירי חלל ששילמו 20 מיליון דולרים כל אחד.

מפקד התחנה, האמריקני קן בוורסוקס, מהנדס הטיסה דונאלד פטיט ומהנדס הטיסה הרוסי ניקולאי בודארין היו אמורים לחזור בתחילת מארס לכדור הארץ על סיפונה של המעבורת אטלנטיס, ואולם החלטת נאס"א לקרקע את כל שלושת המעבורות הנותרות עד לתום חקירת אסון קולומביה, השאירה את השלושה תלויים בחלליות הרוסיות.

האסטרונאוט האמריקני אדוארד לו (39) והקוסמונאוט הרוסי יורי מלנצ'נקו (41) צפוים לאייש את הסויוז ולאחר מכן את תחנת החלל הבינלאומית אף כי השמות טרם נמסרו באופן רשמי לא על ידי נאס"א ולא על ידי פקידי סוכנות החלל הרוסית. השניים מתאמנים בעיר הכוכבים שליד מוסקווה ביחד עם אנשי הגיבוי שלהם.

תא הסויוז יכול להכיל צוות של שלושה אנשים אך הפקידים הבכירים החליטו לקצץ באיש צוות אחד כדי לשלוח עוד אספקה וכדי לחסוך מים, מזון ואספקה במעבורת החלל. שלושת חברי הצוות הנוכחיים יחזרו בסויז הנמצאת כבר בתחנה שכבר עברה את אורך החיים המותר של ששה חודשים.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן