סיקור מקיף

חוקר ישראלי זכה בפרס מהאגודה האמריקאית לפיסיקה

אריאל נעוס חבר סגל המרכז מאיצי חלקיקים FEL של אוניברסיטת אריאל זכה בפרס על עבודת הדוקטורט הטובה ביותר בפיסיקת החלקיקים אותה ביצע באוני' ת"א וכעת הוא בהשתלמות פוסט דוקטורט ב-UCLA

אריאל נעוז. צילום: אוניברסיטת אריאל
אריאל נעוז. צילום: אוניברסיטת אריאל

האגודה האמריקאית לפיסיקה העניקה לאריה נעוס סטודנט ישראלי פרס על עבודת הדוקטורט הטובה ביותר.
אריאל נעוס, הוא חבר סגל המרכז למאיצים קומפקטיים ו- FEL של אוניברסיטת אריאל וסטודנט ללימודי פוסט דוקטורט באוניברסיטת UCLA , זכה לאחרונה בשני פרסים יוקרתיים, האחד מהמעבדה הלאומית ברוקהייבן בניו יורק והשני מטעם האגודה האמריקאית לפיזיקה לעבודת הדוקטורט הטובה ביותר בפיסיקת קרני חלקיקים (beam physics) לשנת 2014.

המעבדה הלאומית ברוקהייבן, ממכוני המחקר הגדולים והבולטים בארה"ב, בו נערכים מאות ניסויים בשנה, העניק את הפרס השנתי לעבודת התזה הטובה ביותר שנעשתה אצלם לאריאל ולסטודנט אמריקאי נוסף. אריאל ביצע שם את החלק הניסיוני של עבודת המחקר ועבודתו נבחרה לטובה מבין כולם יחד עם עבודה נוספת של סטודנט אמריקאי.
פרס יוקרתי ומשמעותי אף יותר יוענק לאריאל במאי הקרוב, ע"י האגודה האמריקאית לפיזיקה, בכינוס המאיצים הדו-שנתי IPAC 2015. דוקטורנטים בכל רחבי העולם מגישים מועמדות לזכייה בפרס, וועדה הכוללת מדענים בולטים בתחום בחרה בעבודתו של אריאל נעוס כעבודת הדוקטורט הטובה ביותר מבין מאות עבודות.

"עבודת המחקר שלי עוסקת בשליטה בתהליך הבסיסי של מיקרו-דינמיקה וקרינה מקרני חלקיקים טעונים, תחת השפעת כוחות 'מטען מרחבי' אורכיים, מסביר אריאל נעוס, יליד יוקנעם שהתגורר בת"א עד לאחרונה ומחקרו נעשה כסטודנט של פרופ' גובר באוני' ת"א, "נושאים אלו הינם בעלי עניין מדעי בסיסי כשלעצמם, אך מאד רלוונטיים למחקר של 'לייזרים מאלקטרונים חופשיים'. הצלחתי להדגים לראשונה, הפחתת רעש זרם בקרן החלקיקים גם אל מתחת לגבול הקלאסי של "רעש ברד" (shot-noise). לשמחתי התוצאות של הניסויים שלי אף פורסמו במגזין הנחשב Nature Physics."

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן