סיקור מקיף

שילוב ישראלי בחלל: ארוס B צילם את עמוס 4 על כן השיגור (גלריה)

מיוחד לאתר הידען: לווין התצפית, המכיל מצלמה מתוצרת אלאופ-אלביט עבר מעל בייקונור שעות אחדות בלבד לפני שיגור עמוס 4 ב-31 באוגוסט 2013, כאשר כן השיגור היה כבר זקוף

לוויין התצפית הישרלאי ארוס B צילם את המשגר ובתוכו הלווין עמוס 4, שעות אחדות לפני שיגורו מבייקונור, קזחסטן ב-31 באוגוסט 2013. צילום: imagesat
לוויין התצפית הישרלאי ארוס B צילם את המשגר ובתוכו הלווין עמוס 4, שעות אחדות לפני שיגורו מבייקונור, קזחסטן ב-31 באוגוסט 2013. צילום: imagesat

חברת אימאג'סאט אינטרנשיונל (Imagesat International) המפעילה את לווייני הצילום המסחריים ארוס A ו- B, ביצעה חליפה של הלוויין ארוס B מעל אתר השיגור של המשגר "זניט", בקוסמודרום בייקונור שבקזחסטאן.

החליפה, שבוצעה בשבת אחה"צ, 31.8.2013, איפשרה ללוויין לצלם את המשגר "זניט", ששיגר שעות אחדות מאוחר יותר את לוויין התקשורת הישראלי עמוס 4, שפותח ונבנה במפעל מבת-חלל של התעשייה האווירית, ויתופעל בקרוב על ידי חברת "חלל תקשורת".

מצלמת הלוויין ארוס B פותחה במפעל אלאופ מקבוצת אלביט מערכות, המפתחת ומייצרת את כל מצלמות הלוויינים מתוצרת ישראל, ואף מכרה לפני שנים אחדות מצלמה צבעונית לקוריאה הדרומית.

בתמונה ניתן לזהות בבירור את מתקני השיגור ואת הטיל המוזקף.

15 תגובות

 1. גילגמש
  כן, זה הכרחי שהאנרגיה תהפוך לחום. פרט לתאורה שאכן ניפלטת לחלל, אבל נראה לי שכמות האנרגיה הניפלט היא זניחה.
  ולמה בדיוק נרצה לאגור אנרגיה בכמויות כאלה (ואני מקווה שאתה יודע שמגאווט זה לא יחידת אנרגיה, נכון?).

  בינתיים – התקררות זה לא הסכנה שלנו.

 2. ניסים? זה הכרחי שהאנרגיה תהפוך לחום? אם לדוגמה כל הרכבים יהיו חשמליים שייטענו על ידי אנרגיית שמש מעבר לחימום המנוע והחיכוך בכביש שאר האנרגיה תהפוך לחום? ותאורה שבסופו של דבר קורנת אל החלל ופרויקטים עצומים להשקיית מילוני הקמ"ר שידרשו בשביל להאכיל את האוכלוסייה הגודלת גם המים האלו יהפכו לחום? או שהם יקבעו פחמן על ידי פוטוסינתיזה שגם תפחית את התחחממות פני השטח. וגם כמובן אם נאגור את האנרגיה הסולארית אז בכל זמן נתון יהיו קוואדרילוני מגהוואטים אגורים בסוללות ענק.

 3. אורי
  אני מבין שמקור המידע שלך הוא "ישראל היום" ? 🙂
  אבל, ברצינות, דמיין לך ששטח הקרח קטן ב-90% ואחרי זה גדל ב-100%. נשמע טוב נכון? אבל – הוא עדיין קטן ב-80%….. וזה פחות או יותר מה שקרה.
  מצד שני, אני לא בטוח שקורא "ישראל היום" מסוגל להבין את זה…..

 4. רומני הכחיש את ההתחממות? מתי?
  וזו כבר אסוציאציה מדרגה שנייה- כותבים בעיתון של אחד שגם תרם למישהו שהוא לכאורה "מכחיש".

 5. שאלה קטנה
  אם האנרגיה הסולארית תשלוט במשק האנרגיה ומיליארדי קילווטים של קרינה שיפגעו בכדור הארץ יהפכו לאנרגיה חשמלית / מכנית מדי שעה . זה לא יגרום להתקררות? אולי להתקררות מסוכנת ? מישהו נדרש לנושא?

 6. אבי בליזובסקי- לא ברור לי איך הדעה הפוליטית של הבעלים היא רלוונטית לכתבה כל כך קטנה- הם אתה באמת חושב ששלדון אדלסון הכתיב להם לתת כתבה של מספר מילים בבעיתון יומי כדי "להכחיש" התחממות גלובאלית? יש לך בכלל אינדיקציה שהוא בכלל מתעסק בנושא? או שזה פשוט אסוציאציה קבועה אצלך שמי שבימין הוא אוטומטית איש נפט תאב בצע שרוצה לשרוף את העולם בשביל עוד גרוש בכיס?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן