סיקור מקיף

מנהל חדש לסוכנות החלל של ישראל: צבי קפלן יחליף את אבי הר-אבן

צבי קפלן, שהיה מנהל המרכז למחקר גרעיני בנחל שורק ייכנס באוקטובר לתפקיד * בשיחה לאתר הידען מאחל המנהל היוצא אבי הר-אבן הצלחה לקפלן והודיע כי ייעץ לו ככל שיידרש

צבי קפלן שהיה מנהל ממ"ג – המרכז למחקר גרעיני בנחל שורק – ייכנס בראשית אוקטובר לתפקידו החדש כמנהל סוכנות החלל של ישראל (סל"ה) הפועלת במסגרת משרד המדע. כך מוסר אלכס דורון במעריב. המנהל היוצא של סוכנות החלל, אבי הר-אבן אישר את הידיעה, והוסיף כי בתחילת השבוע אמורה לצאת הודעה מסודרת לעיתונות.

קפלן מחליף את אבי הר-אבן המסיים בימים אלה תקופת כהונה של תשע שנים וחצי בתפקיד מנכ"ל סוכנות החלל. הוא היה הראשון במשרה מלאה ותקנית בתפקיד הזה, לאחר שקודמיו היו אנשי מדע ביניהם האסטרונום פרופ' עקיבא בר-נון מאוניברסיטת ת"א וד"ר מרסל קליין (מרפא"ל). על תפקיד המנכ"ל התמודדו עתה 15 מועמדים.

בשיחה לאתר הידען אומר הר-אבן, שהגיע לסוכנות החלל מיחידת המו"פ בצה"ל אמר כי בתקופת כהונתו מספר המדינות המשתפות פעולה עם ישראל בתחומי החלל השונים עלה מאחת (צרפת) לעשר, ביניהן ארה"ב (באמצעות נאס"א), הודו, הולנד, ברזיל, צ'ילה, קנדה וקוריאה ויש גם הסכמים שונים עם רוסיה.
"תעשיות ישראליות בתחומי החלל צורפו למיזמים עסקיים בינלאומיים ובבתי ספר נפתחו מגמות לנושאי חלל. סל"ה היתה מעורבת בפרוייקט שיגור האסטרונאוט אילן רמון ז"ל במעבורת קולומביה ובמשימות שביצע עבור גורמי מחקר בישראל." אומר הר-אבן.

"אחרי תשע וחצי שנים, סיימתי את תפקידי. בתקופה הזו נקשרו קשרים עם סוכנויות חלל רבות, בוצעו מספר פרויקטים ובראשם פרויקט האסטרונאוט והותנעו פרויקטים נוספים כמו פרויקט מיקרו לווין מדעי עם סוכנות החלל הצרפתית; הוחל בייזום קשרים עם סוכנויות חלל נוספות והוגבר נושא ההסברה לציבור, בעיקר בקרב הנוער כאשר נעשו מאמצים להגדיל את חלקו של נושא לימודי החלל בקרב בני הנוער."

מתי אתה סבור שישוגר אסטרונאוט שני?

אין עדיין תוכניות. הוחל בקשרים עם סוכנות החלל של ארה"ב הבוחנת את הנושא בצורה אוהדת לאור חזון הנשיא בוש אשר שינה את כל תוכניותיה.

מה הרקע של צבי קפלן?

היתה ועדת איתור בחנה מספר מועמדים והיא המליצה על צבי קפלן, לשעבר המרכז הגרעיני בנחל שורק.

מה אתה מאחל לקפלן?

"אני מאחל לו הצלחה בהמשך הדרך, אעזור לו ואמשיך לייעץ לו ככל שיידרש."
 
 

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן