סיקור מקיף

IOptima חתמה על הסכם נוסף למסחור IOPTIMATE לטיפול בגלאוקומה בברזיל

IOptima מקבוצת ביו-לייט ממשיכה במסחור: חתמה על הסכם נוסף למסחור IOPTIMATE לטיפול בגלאוקומה, בברזיל

טיפול בעין בידי המוצר של חברת ההזנק  ioptima
טיפול בעין בידי המוצר של חברת ההזנק ioptima
חברת "איי אופטימה" מקבוצת "ביו-לייט", מתקדמת צעד נוסף בשלב המסחור. לאחר ההסכמים שנחתמו לשיווק והפצה של מערכת ה- IOPTIMATE בהודו ובסין, נחתם הסכם שיתוף פעולה להפצה ומסחור של הטכנולוגיה הלא פולשנית לטיפול בגלאוקומה בברזיל.

ההסכם נחתם עם חברת FBM Farma, שהינה מובילה בברזיל ביצור, שיווק והפצה של מכשור רפואי ותרופות עם מחזור שנתי של למעלה מ 350 מליון דולר, ופריסה רחבה בתחום האופטלמי.

במסגרת שיתוף הפעולה המסחרי שיחל בראשית 2010, ייערך בחודשים הקרובים פיילוט מסחרי לבחינת ההיבטים השיווקיים של טכנולוגית IOPTIMATE בברזיל, באמצעות הצבת מערכת IOPTIMATE במספר מרכזים מובילים לניתוחי עיניים.

על פי ההסכם בין הצדדים, החברה הברזילאית תישא בשלב המסחרי במלוא עלות המערכת ותציב את המערכות במרכזים הרפואיים המובילים והן תופעלנה הן במסגרת הפיילוט והן בשלב המסחרי על פי מודל עסקי, המבוסס על תשלום עבור השימוש בפועל – Pay-per-Use. ההכנסות שתתקבלנה מהשימוש, תחולקנה באופן שווה בין שני הצדדים.

"איי אופטימה" רואה בשוק הברזילאי יעד אסטרטגי להטמעת ה-IOPTIMATE, הן בשל גודל השוק, בהיותה מדינה עם למעלה מ- 200 מליון תושבים, והן בשל הצמיחה הכלכלית התלולה במדינה והיכולת המשופרת לממן כיום טיפולים רפואיים. בודאי במחלה שבהעדר טיפול נאות מובילה לעיוורון. עלות הטיפול התרופתי בברזיל מוערכת בלמעלה מ- 500 דולר בשנה וכרוכה בבעיות של יעילות והיענות. הטיפול הניתוחי כרוך כידוע בתופעות לוואי רבות ואילו הטיפול הניתוחי הלא פולשני באמצעות ה- IOPTIMATE הינו בטוח, יעיל וכמות תופעות הלוואי קטנה משמעותית. עלות הניתוח של "איי אופטימה" נמוכה מעלות טיפול תרופתי לשנה.

דר' יהושע דגני מנכ"ל "איי אופטימה" מסר: "אנו שמחים מאד על שיתוף הפעולה עם FMB Farma , שהינה קבוצה מקצועית ובעלת יכולות אופרטיביות יוצאת דופן בתחום האופטלמולוגיה. שיתוף הפעולה עימם מאפשר לנו להתחיל את שלב המסחור והפעלתו על בסיס מודל עסקי שישקף שווי מיטבי לטכנולוגיה שפיתחנו."

לדבריו: "בברזיל כיום חיים כ- 1.5 מליון חולי גלאוקומה והרוב המכריע אינם מטופלים באופן מיטבי, מכיוון שעלויות טיפול תרופתי כרוני גבוהות מאד, ותופעות הלוואי של הטיפולים הכירורגיים הקיימים רבות וקשות.
הפתרון של "איי-אופטימה" לטיפול בגלאוקומה באמצעות לייזר לא פולשני, יספק טיפול בטוח, פשוט ויעיל אשר ישרת היטב את צרכי השוק. על כן, להערכת שני הצדדים, עם הטמעת הטיפול בברזיל, שוק הטיפול בגלאוקומה עשוי לגדול במאות אחוזים".

דר' עמי אייל, מנכ"ל "ביו-לייט" מוסיף: "אנו ממשיכים עוד שלב בתהליך של מעבר מחברה מוטת מחקר-פיתוח וקליניקה, לחברה מוטת מסחור. שיתוף הפעולה עם FBM Farma ובמיוחד במודל העסקי של תשלום לפי שימוש, משקף את האמון של FBM במוצר של "איי אופטימה" ואנו מקווים כי הוא יהווה סנונית ראשונה להסכמי מסחור נוספים על פי מודל עסקי זה, באמריקה הלטינית ובשווקים נוספים". דר' אייל הוסיף כי "כפי שדיווחנו אתמול, המערכות הראשונות של "איי אופטימה" תגענה למרכזים בהודו בתוך כחודש וצפויות להתחיל ולהניב הכנסות. אנו מעריכים כי המערכות שתישלחנה לברזיל עשויות להניב רווחים לקראת מחצית שנה זו."

על IOPtima
חברת .IOPtima Ltd , מתמקדת בפיתוח ומסחור של טכנולוגיות חדשניות לטיפול בגלאוקומה. החברה פיתחה את "IOPTIMATE"- מערכת חדשנית, לא פולשנית, המבוססת על טכנולוגיית לייזר פחמן דו-חמצני לטיפול בגלאוקומה. החברה מאמינה כי למערכת "IOPTIMATE יתרונות ניכרים על פני טיפולים מסורתיים לגלאוקומה: שימוש קל ופשוט, יעילות גבוהה יותר, סיכון נמוך יותר לחולה, פחות תופעות לוואי ועלויות נמוכות יותר. הזמינות של הליך ניתוחי בטוח צפויה להעלות את מספר הניתוחים.
לטכנולוגיית "IOPTIMATE" אישור CE, המאפשר שיווק המוצר באירופה ובמדינות נוספות. בתקופה הקרובה, תחל "איי אופטימה" במהלכים לשיווק המוצר במדינות אירופאיות מרכזיות. בנוסף היא נמצאת בדיאלוג מול ה- FDA לקראת ניסויים ואישור המוצר בארה"ב.

ל"איי-אופטימה" פטנט מאושר בארצות הברית, באירופה ויפן על בסיס הרעיון הבסיסי של הטכנולוגיה שפיתחה לטיפול בגלאוקומה, והיא הגישה בקשות לרישום פטנטים נוספים בארצות שונות.

"איי אופטימה" הינה חברה בת של "ביו-לייט" – Bio-Light Science Investments חב' ניהול ואחזקות המתמחה בטכנולוגיות ביו-רפואיות.
"ביו-לייט" נסחרת בבורסה של תל אביב תחת הרישום TASE:BOLT.

2 תגובות

  1. מריח מסריח. ממתי אנחנו מחפשים באתר הזה מודלים עסקיים ושמות סחר בבורסה?
    בלי מילה על מהות הבעיה ועל דרך הפתרון החדשה? לא מתאים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן