סיקור מקיף

הודו שיגרה לחלל חמישה לווינים של מדינות אחרות על גבי טיל PSLV C-23

המטען העיקרי היה לווין בסדרת לוויני הצילום הצרפתית ספוט, והצטרפו אליו שני לווינים קנדים, וננו לוויינים מגרמניה וסינגפור

שיגור טיל PSLV. מתוך ויקיפדיה
שיגור טיל PSLV. מתוך ויקיפדיה

ארגון חקר החלל ההודי (ISRO) שיגר ביום שני השבוע בהצלחה חמישה לווינים למסלול קוטבי על גבי משגר PSLV C-23) Polar Satellite Launch Vehicle). השיגור בוצע ממרכז החלל סאטיש דאוואן בשריהקוטה במדינת אנדרה פראדש בדרום הודו.
ראש הממשלה החדש של הודו נהרנדרה מודי הגיע למקום השיגור יום קודם לכן כדי לחזות בעצמו בשיגור. "אני חש שזכיתי להיות עד ראיה לאירוע בעצמי" אמר כאשר ראה את הטיל, שגובהו 44 מטרים ומשקלו כ-230 טון ממריא לחלל בשמי הבוקר כשהוא מותיר שובל כתום ולהבות היוצאות מזנבו.

הטיל עצממו הוא טיל PSLV בעל ארבעה שלבים. המטען העיקרי שלו הוא לווין התפצית הצרפתי ספוט-7 ובנוסף אליו 4 לווינים קטנים (במשקל של 14-15 ק"ג) AISAT הגרמני, CAN-X4 ו- CAN-X4 הקנדים וננו לווין במשקל 7 ק"ג מסינגפור.
בכך מגיע מספר הלווינים ששיגרה סוכנות החלל ההודית ל-35, מ-19 מדינות שונות ובהן ישראל.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

6 תגובות

 1. המושג הודו סין ,אכן מדבר על מדינות דרום מזרח אסיה שבין הודו וסין.אך כבנתי היתה ליריבות הספציפית בין 2הענקיות.מאז שאמריקה אמרה שרוסיה היא רק מעצמה מקומית , היא מנסה לעבור לליגה של מעצמת על.כדי לממש את זה הם מנסים לישבור את הדומיננטיות של הדולר והכלכלה האמריקאית.אם הודו קונה נשק ישראלי גם סין רוצה.ואמריקה והודו לא אוהבות את זה.נשק וחלל דומים לענין זה.

 2. שימו לב !!!
  הודו זה….הודו
  סין זה …. סין
  אבל…. הודו-סין זה המדינות הבאות:
  בורמה, קמבודיה, לאוס, סינגפור, תאילנד, וייטנאם ומלזיה
  נחמד לא ?

 3. לניסים יש אמת גדולה בדבריך.אבל יש לגבש מדיניות ברורה.אנו עובדים עם גוש הדולר,או עם מסגרות אחרות.נראה ששוויץ יכלה להיות מודל,בשבילנו .אבל הקשרים עם אמריקה מאוד חשובים כך שיש לגבש מדיניות ברורה.

 4. אני"טקסט פוליטי"
  למרות שאני גם בעד להתרחק מסין (סתם כי הם רעים …), הודו היא לא בדיוק דמוקרטיה. הודו מושחתת בכל הרמות ומאוד קשה לעבוד איתם. הסינים דווקא אמינים יותר ומנסיוני יותר קל לעבוד איתם.

  הם באמת בסכסוך בטחוני – אבל אנחנו סוחרים עם שניהם ללא כל בעיה.

 5. יתרונה של הודו מול סין הוא בדמוקרטיות שלה.לכן אני סבור שעדיף לשתף פעולה איתה בנושא החלל.נראה שביבי מעדיף את סין.(אולי בהשפעתה ביבי מונע ביקורת עליו ,בערוץ הפרטי-ערוץ הכנסת). לדעתי אסור לשתף פעולה עם סין בביטחון וחלל.מאחר ולסין והודו סיכסוך ביטחוני ,לא ניתן לרקוד על שתי החתונות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן