סיקור מקיף

חברת תרופות גדולה מהודו תשתתף בביומד

מנהלי חברת ד"ר רדיס, יגיעו לשבוע ביומד שיחל ביום שלישי הקרוב לפגישה עם נציגי חברות ישראליות ובחינת שיתופי פעולה חדשים

לוגו ביומד 2008
לוגו ביומד 2008

חברת ד"ר רדיס (Dr. Reddy's Laboratories, NYSE:RDY), שהוקמה בשנת 1984, היא חברת התרופות הגדולה ביותר בהודו, ומתחרה מקבילה לחברת "טבע". ד"ר רדיס היא ענקית פיתוח וייצור תרופות במתקנים מאושרי FDA, המגלגלת כ-1.5 מיליארד דולרים בשנה. נציג החברה, האחראי על הפיתוח העסקי בישראל, מר רוטוראז' קולקארני (Ruturaj Kulkarni), יגיע בשבוע הבא לישראל ל"שבוע ILSI-ביומד 2008", על מנת לבחון שיתופי פעולה ושירותים לחברות ישראליות. במהלך ביקורו מתוכנן קולקארני להיפגש עם מספר רב של חברות תרופות ישראליות.

בתחילת 2007 נחתם חוזה בין ד"ר רדיס ההודית לבין חברת "פואמיקס" הישראלית, ובמסגרת ההסכם כבר שילמה חברת ד"ר רדיס סכום ראשוני של מספר מיליוני דולרים.

לדברי רוטוראז' קולקארני, "ישראל היא אחד ממרכזי החדשנות, בתחום הפארמה, הצומחים ביותר בעולם. אני מצפה בכליון עיניים לקחת חלק בתערוכת "ביומד", בה ד"ר רדיס משתתפת כמציגה, ובכנסים, בהם תצגנה מאות חברות ביומד ישראליות".

קולקארני מגיע לישראל על מנת להציע את שירותי מיקור החוץ של החברה (outsourcing) של תהליכי פיתוח וייצור של תרופות ורכיבים (CMC), מכמויות קטנות של גרמים לניסויים פרה-קליניים ועד טונות, במתקנים מאושרי FDA בהודו, מקסיקו, בריטניה וארה"ב. היתרון שמספקת ד"ר רדיס לחברות הישראליות: פיתוח וייצור של תרופות באיכות גבוהה, על פי דרישות ה- FDA האמריקאי ומקביליו, תוך יעילות וחסכון משמעותיים בעלויות ובזמן.

לאחרונה, סיכמה ד"ר רדיס עם חברת הענק Dow Chemical על רכישת חלק מפעילות המו"פ והייצור של חברת Dowpharma בשני אתרי הייצור שלה בבריטניה בהן יכולות מו"פ משמעותיות וייחודיות. לפני כחודש רכשה החברה בנוסף מפעל ייצור של BASF בלואיזיאנה, ארה"ב.

חברת LSA – Life Science Accelerator מקבוצת שייזים, המייצגת את חברת ד"ר רדיס בישראל, היא שדאגה להביאו ארצה במסגרת "שבוע ביומד". LSA הינה חברת שירותים ישראלית, המייצגת בארץ חברות שירותים בינ"ל מובילות בתחומים השונים הנדרשים לאורך פיתוח מוצר, ונותנת תחת קורת גג אחת את מטריית השירותים המלאה לחברות ביומד, תוך ראיית יריעת הפיתוח המלאה.

לדברי יוסי בורנשטיין, מנכ"ל קבוצת שייזים, "העסקאות האחרונות בין ד"ר רדיס ל-Dowpharma בבריטניה ו-BASF בארה"ב מוסיפות לד"ר רדיס יכולות מו"פ משמעותיות, אשר יוסיפו נדבך משמעותי ומשלים ליכולות המו"פ, הייצור והמסחור של ד"ר רדיס ויסייעו בתהליך המיצוב של החברה כמובילה עולמית בתחום ה-Custom Pharmaceutical Services. נציג החברה מתכנן למצוא בתל-אביב חברות ביומד ישראליות מעניינות לשיתופי פעולה חדשים".

שבוע "ILSI- ביומד ישראל 2008" הוא האירוע המרכזי של תעשיית מדעי החיים. הוא ייערך השנה (זו הפעם השביעית) בין ה-27 ל-29 במאי בדיוויד אינטרקונטיננטל ודן פנורמה בתל אביב. שבוע ביומד כולל כנס מקצועי בינלאומי בכיכוב מיטב המומחים, ותערוכה, המציגה את החידושים הרפואיים החמים ביותר. השנה, לרגל חגיגות ה- 60 למדינת ישראל, תינתן במה מרכזית ל-70 חברות סטארט-אפ ישראליות, המתקדמות ביותר בתעשייה, הן בתחום הביו-פארמה והן בתחום המכשור הרפואי. במקביל, יתקיימו שני אירועים נוספים: הכנס הבינלאומי ה-2 של חקר תאי הגזע, וכנס ISRACAS 2008, הכנס ה-11 בנושא ניתוחים מבוססי מחשב, רובוטיקה רפואית והדמיה רפואית. שבוע ביומד הישראלי מתועד למשוך, גם השנה, כ- 6,000 מנכ"לים ובכירי חברות ביומד, מדענים וחוקרים, מנהלי קרנות הון סיכון ומשקיעי אנג'לס, מהארץ ומחו"ל. אתר האירוע: http://www.kenes.com/biomed

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן