סיקור מקיף

spacenews: ישראל תשגר את לווין הריגול הבא שלה מהודו

מדובר בלווין במשקל 260 ק”ג שיוצב כמטען בלעדי על גבי המשגר, שישוגר ממרכז מחקר החלל סאטיש דאוואן.  

 
ישראל החליטה לשגר את לוויין הריגול הבא שלה באמצעות משגר הלוויינים במסלולים הקוטביים של הודו (Polar Satellite Launch Vehicle (PSLV ולא להסתמך על משגר השביט מתוצרת בית. כך עולה מדיווח בכתב העת ספייסניוז, שבועון בנושאי תעשיית החלל, היוצא לאור בוושינגטון ומצוטט גם בדיווח שמסרה סוכנות הידיעות של הודו Hindustan.
הדו”ח מצטט בכירים במשרד הבטחון של ישראל ומהתעשייה האווירית כי הם עומדים לחתום עם עמיתיהם ההודים על מסמך שיתוף פעולה וחוזה הדרוש לתכנון שיגור הלווין TechSAR הנושא בתוכו מכ”ם הדמייה. הסוכנות מציינת כי בין שתי המדינות יש שיתוף פעולה בטחוני מזה זמן, ותחתיו ניתן לבצע את מרבית ההיבטים של המשימה.
מדובר בלווין במשקל 260 ק”ג שיוצב כמטען בלעדי על גבי המשגר, שישוגר ממרכז מחקר החלל סאטיש דאוואן. אם כל המסמכים החוזיים ייחתמו במועד, אמורה התעשייה האווירית להעביר את הלווין לאתר השיגור בקיץ 2006.
בינואר 2002 ביקר בהודו שמעון פרס, ובמסגרת ביקורו הוא הגיע גם ל-ISRO – סוכנות החלל ההודית. בהסכם נפרד, שנחתם ב-25 בדצמבר 2003 בידי שר המדע דאז, מודי זנדברג הוחלט שההודים ישגרו את טלסקופ החלל טאווקס המצלם את השמים בתחום תדרי האולטרה-סגול. טרם נקבע תאריך השיגור. ההערכה היא שעלות שיגור לוויין הריגול באמצעות PSLV יעלה לא יותר מ-15 מיליון דולרים.
כזכור מאז התרסקות הלוויין אופק 6 בשל אי הצתת אחד ממנועי השלב האחרון, חסרה ישראל שירותים של לווייני צילום, כאשר בנוסף לאופק 5 שעדיין פעיל, היא נעזרת בלוויין האזרחי ארוס-1.
 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן