שערות ירוקות, פעילות מוחית אצל דגי סלמון מתים בין זוכי פרס איגנובל לשנת 2012

את הפרס בספרות: משרד החשב הכללי האמריקני עבור פרסום דו"ח אודות דוחות שממליצים על הכנת דוחות אודות דוחות אודות דוחות אודות דוחות….

דוגמנית עם שיער ירוק צבוע. איור: shutterstaock
דוגמנית עם שיער ירוק צבוע. איור: shutterstaock

ב-20 בספטבמר 2012 דווחו הזוכים בפרס אינגובל לשנה זו. הטקס מתקיים כרגיל באוניברסיטת הארווארד למחקרים שאי אפשר או לא כדאי לחזור עליהם.

הפרס בפסיכולוגיה: אניטה אירלנד ורול צוואן מהונלד וטוליו גאודאלופה (פרו) על מחקרם: "הישענות לצד שמאל גורמת למגדל איפל להיראות קטן יותר.

פרס איגנובל לשלום: חברת SKN מרוסיה על הפיכת נשק רוסי ישן ליהלומים. לטקס הגיע איגור פטרוב
הפרס באקוסטיקה: קרזוטאקה קהיריהרה וקוג'י צוקאדה מיפאן עבור יצירת מערבל דיבור – מכונה המפריעה לאנשים לנאום באמצעות השמעת הקול שלהם עצמם בעיכוב קל.

הפרס במדעי העצב: קרייג בנט, אביגיל בירד, מייקל מילר וג'ורג' וולפורד (ארה"ב) על הדגמתם כי חוקרי מוח, באמצעות שימוש בציוד מסובך וסטטיסטיקה פשוטה יכולים למצוא משמעות בפעילות מוח בכל דבר, גם בדגי סלמון מתים. כולם הגיעו לטקס.

הפרס בכימיה – ג'והאן פטרסון (שוודיה/רואנדה) על פתרון החידה מדוע בבתים מסוימים בעיר אנדרסלוב שבשבדיה הופך שערם של אנשים ירוק.

הפרס בספרות: משרד החשב הכללי האמריקני עבור פרסום דו"ח אודות דוחות שממליצים על הכנת דוחות אודות דוחות אודות דוחות אודות דוחות….

המדעים הפיסיקליים: ג'וזף קלר מארהב וריימונד גולדשטיין (ארה"ב/בריטניה), פטריק וורן ורובין בול מבריטניה על חישוב כוחות האיזון המעצבים את תנועת השיער בעצם הזנב האנושית.

הפרס בדינמיקה של נוזלים – רוסלן קרצ'טינוב (ארה"ב רוסיה וקנדה) והאנס מאייר (ארה"ב) עבור חקר הדינמיקה של רפש נוזלי במטרה ללמוד מה קורה כאשר אדם הולך תוך כדי נשיאת ספל קפה.

הפרס באנטומיה:פרנס דה וואל (הולנד/ארה"ב) וג'ניפר פוקורני (ארה"ב) עבור הגילוי כי שימפנזים יכולים לזהות שימפזה אחרת באופן אישי כשהם צופים בתמונות של חלקם האחורי.

הפרס לרפואה: עמנואל בן שושן ומישל אנטונייטי (צרפת) עבור עצמתם לרופאים המבצעים קולונוסקופיה כיצד למזער את הסיכון שהפציינט שלהם יתפוצץ.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן