סיקור מקיף

יבמ תשקיע מיליארד דולרים בשנה בחיסכון באנרגיה

 פרוייקט ירוק גדול של יבמ נועד להתמודד עם העליה הדרמטית בצריכת חשמל במרכזי מיחשוב והוא כולל פיתוח מוצרים ושירותים חדשים המיועדים לצמצם את צריכת האנרגיה במרכזי עיבוד נתונים

יבמ תשקיע מיליארד דולרים בשנה, בכל תחומי הפעילות שלה, על מנת לשפר משמעותית את יעילות צריכת האנרגיה של מערכות מיחשוב. המיזם החדש של יבמ כולל פיתוח מוצרים ושירותים חדשים המיועדים לצמצם את צריכת האנרגיה במרכזי עיבוד נתונים. פרוייקט ירוק גדול (Project Big Green) של יבמ נועד להתמודד עם העליה הדרמטית בצריכת חשמל וההוצאות הכרוכות בכך במרכזי מיחשוב.

המיזם ינוהל בעזרת למעלה מ-850 מומחים ליעילות שימוש באנרגיה, הפועלים בגופים שונים של יבמ בכל רחבי העולם. על פי ההערכות ביבמ, עשוי החיסכון באנרגיה במרכז עיבוד נתונים ששטחו 2,500 מ"ר להגיע עד 42% מצריכת האנרגיה השנתית, שפירושם חיסכון של 7,439 טונות בפליטת מזהמים פחמניים לאטמוספירה.

החיסכון בצריכת אנרגיה במרכזי עיבוד נתונים הופך לעניין קריטי, ככל שעסקים רבים יותר נשענים על מערכות המידע שלהם על מנת להפיק ערך עסקי ולבנות מודלים חדשניים של פעילות. על פי נתוני חברת המחקר IDC, על כל דולר של הוצאה לחומרת מחשבים, יוציא הארגון המשתמש במערכות האלה 0.5 דולר לשנה לרכישת אנרגיה. במהלך ארבע השנים הקרובות, צפוייה ההוצאה הזאת לצמוח ב-54%.

יבמ עצמה מפעילה כיום את התשתית הטכנולוגית המסחרית הגדולה ביותר בעולם, עם למעלה מ-800 אלף מ"ר של מרכזי מיחשוב בשש יבשות. באמצעות שיטות חדשות, צופה יבמ להכפיל את כושר המיחשוב במרכזי עיבוד הנתונים שלה במהלך שלוש השנים הקרובות – מבלי להגדיל את צריכת הזרם או את פליטת המזהמים הפחמניים. 
  

2 תגובות

  1. אני לא מבין הרבה באנרגיה! אבל נראה לי שההשקעה בחשיבה בתחום הזה קצת תקועה בשנים האחרונות. צריך להמציא מכשיר שיכול "ללכוד קור" שהרי קור הוא "משאב" טבעי שלא מנוצל מספיק. אם היה דרך לקחת קור מהסביבה ולקרר איתו את המחשבים שלנו – היינו חוסכים המון המון אנרגיה. הבעיה היא שאין כזה דבר קור מבחינה פיזיקלית. יש דרגות שונות של חום. לכן אולי אי אפשר להמציא "לוכד קור" כזה.

    אני חייתי בגרמניה כמה שנים. שם בחורף קר. בתוך הבית אקלים טרופי. המחשב כמובן מרגיש את מה שיש בתוך הבית. הייתי יכול להיות מאוד מרוצה אם המעבד של המחשב שלי היה ינמצא בטמפ שמחוץ לבית בעוד שאר המחשב היה בפנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן