סיקור מקיף

יבמ תשקיע 1.5 מיליארד בננו-טכנולוגיה

יבמ תשקיע 1.5 מיליארד דולר בקידום המחקר והייצור בתחום הננו-טכנולוגיה המתבצע בניו-יורק, וביצירת 1,000 משרות חדשות המיועדות לקדם שילוב תהליכים ננו-טכנולוגיים בייצור שבבי מחשב במפעל שלה במדינת ניו-יורק

ננו כדוריות
ננו כדוריות

יבמ תשקיע 1.5 מיליארד דולר בקידום המחקר והייצור בתחום הננו-טכנולוגיה המתבצע בניו-יורק, וביצירת 1,000 משרות חדשות המיועדות לקדם שילוב תהליכים ננו-טכנולוגיים בייצור שבבי מחשב במפעל שלה במדינת ניו-יורק.

שיטות ננו-טכנולוגיות המאפשרות מניפולציה של חומרים ברמת האטום הבודד, צפויות להבטיח את המשך הצמיחה, המיזעור ושיפור יכולות השבבים בתעשיית המיקרו-אלקטרוניקה. מערך המחקר והפיתוח של יבמ הוא אחד הגופים המובילים בעולם בתחום יישומי הננו-טכנולוגיה בעולם המיקרו-אלקטרוניקה.

במסגרת הפעילות המתוכננת תורחב פעילותה של יבמ בקולג' למדעים ננוטכנולוגיים ולהנדסה באוניברסיטת אלבני. כמו כן, ישמשו הכספים למימון מחקר בתחום מארזי שבבים מתקדמים, ולשידרוג מפעל היצור של יבמ באיסט פישקיל שבצפון מדינת ניו-יורק. יבמ התחייבה לשמר למעלה מ- 1,000 משרות במפעל באיסט פישקיל, תוך שידרוג טכנולוגיות הייצור במקום. לצורך זה, תסתייע יבמ במענק של 65 מיליון דולר, שיתקבל ממדינת ניו-יורק.

ד"ר ג'ון קלי, סגן נשיא בכיר ומנהל המחקר של יבמ, קבע כי "ההשקעות החדשות יעודדו את המשך ההתקדמות בתחום הננו-טכנולוגיה והמו"פ בתחום המוליכים למחצה, לרבות מאמצים חדשים בתחום המארזים, שידחפו את תהליכי החדשנות של יבמ ויבססו את המוניטין של מדינת ניו-יורק כמובילה טכנולוגית".

ראוי לציין כי רק לפני כחודשיים הודיעה יבמ על הקמת מעבדת ננו-טכנולוגיה בציריך, שוויץ בשיתוף המכון הפדראלי השוויצרי לטכנולוגיות ETH Zurich)). בתוכנית הרב שנתית של שני הגופים בשוויץ יושקעו 90 מיליון דולר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן