סיקור מקיף

התע”א תספק מערכת מתקדמת לאימון משותף בין כוחות אויר ויבשה ללקוח זר

מפעל מלמ מחטיבת מערכות, טילים וחלל של התעשייה האווירית זכה בחוזה בשווי העולה על 20 מיליון דולר לאספקת מערכת אימון רב-זרועי

מתאר אימון בין כוחות אויר, קרקע וים בעזרת מערכת לאימון רב זרועי
מתאר אימון בין כוחות אויר, קרקע וים בעזרת מערכת לאימון רב זרועי

מפעל מלמ מחטיבת מערכות, טילים וחלל של התעשייה האווירית (תע”א) זכה בחוזה בשווי העולה על 20 מיליון דולר לאספקת מערכת אימון רב-זרועי JTC Joint Training Capability)) ללקוח זר.

המערכת מספקת פיתרון מקיף לאימון, מעקב בזמן אמת ותחקור מתארי אימון חי למסוקים, מטוסים וכוחות קרקע. בחוזה זכה מפעל מלמ יחד עם השותף האמריקאי חברת ICE (Inter-Coastal Electronics) אשר ישמש כקבלן משנה לפרויקט.

מערכת האימון הרשתית של תע”א/ מלמ מקשרת, בזמן אמת, 5 מערכות אימון שונות: מערכת אימון ובטיחות למסוקים (HTS-Helicopter Training and Safety System), מערכת אימון קרבות אויר של מסוקי קרב Tactical Engagement Simulation System- TESS)), “אהוד” (Ehud) לתחקור קרבות אוויר של מטוסי קרב, מערכת אימון לכוחות הנ”מ- ADTS-(Air Defense (Training System ומערכת אימון ובקרת תרגילים של כוחות היבשה.

חבילת האימון כוללת דימוי מדויק של מעוף חימושים מגוונים (אויר-קרקע, קרקע-אויר) ומאפשרת דיווח בזמן אמת של תוצאות הקרב מול החימוש המדומה. בנוסף, מאפשרת המערכת אף שימוש במצייני לייזר לדימוי תקיפה של מסוקי-קרב נגד טנקים וכוחות קרקעיים נוספים.

יצחק ניסן, מנכ”ל התעשייה האווירית בירך על הזכייה במכרז לאספקת מערכת אימון ייחודית ואמר”: מערכת האימון והבטיחות למסוקים, הינה מעמודי התווך של הפרויקט ומוצר מוביל בסל מוצרי מפעל מלמ של התעשייה האווירית. האסטרטגיה שלנו היא ליצור מערכות אימון אמינות ואיכותיות המשקפות ביצועי עלות- תועלת מיטביים. מערכות האימון מבטיחות את שיפור היכולת המבצעית של הלקוח, והעלאת רמתן המקצועית של יחידותיו”.

למפעל מל”מ מחטיבת מערכות טילים וחלל של התעשייה האווירית ניסיון בתכנון, פיתוח, הרכבה, ניסוי ותפעול מערכות לחלל, מערכות שליטה ובקרה ומערכות אימון אוויר ושטח. מפעל מלמ הוא קבלן ראשי בפרויקט ה”חץ” ושותף בפיתוח מערכת “אהוד” המשמשת לאימון ותחקור קרבות אוויר. מערכת “אהוד” מופעלת ע”י חילות האוויר של ישראל, גרמניה, צרפת, תאילנד,ביה”ס לטיסה של נאט”ו, חיל האוויר האנגלי ועוד חילות אויר נוספים בעולם. מל”מ גם פיתח את משגר ה”שביט” אשר מאפשר שיגור בעלות נמוכה ובאמינות גבוהה, של לווינים קטנים ובינוניים.

חטיבת מערכות טילים וחלל (מט”ח) יוזמת, מתכננת, מפתחת ומספקת ללקוחותיה מגוון של פתרונות, מערכות ומוצרים בתחומי מערכות טילים, חלל וטכנולוגיות מידע. החטיבה פועלת כבית מערכות המבוססות על ידע וטכנולוגיות בתחומי השליטה והבקרה, טילים, כלים משוטטים וחימוש מונחה מדויק, לווינות ומשגרי לוויינים, אלקטרו אופטיקה, ונווט וכן עזרים לאימון ולסימולציה.

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן