סיקור מקיף

חשיפה: התעשייה האווירית מציגה כלי שייט בלתי מאויש למשימות בתחום הגנת המולדת

מאפייני ה- KATANA כוללים ניווט אוטונומי, מערכת למניעת התנגשות, מערכת שליטה מתקדמת ועוד. כמו כן, הכלי מצויד במיטען ייעודי (מטע"ד) מסוגים שונים: מערכות תקשורת וקשר (קו-ראיה, ללא קו-ראיה), מכ"מים ומערכות נשק.

KATANA- כשב"מ חדש פרי פיתוח התעשייה האווירית . תצלום יח"צ
KATANA- כשב"מ חדש פרי פיתוח התעשייה האווירית . תצלום יח"צ

התעשייה האווירית (תע"א) חושפת לראשונה כלי שייט בלתי מאויש (כשב"מ) קרבי ייחודי למשימות בטחון שוטף בזירה הימית.

הכשב"מ הנקרא KATANA, הינו חלק ממענה כולל שמציעה התע"א ללקוחותיה ותומך במגוון רחב של יישומים בתחום הגנת המולדת, ביניהם הגנה על איזורי סחר כלכליים (ZZE), גבולות ימיים, נמלים ונכסים אסטרטגיים ימיים (אסדות קידוח, צינורות נפט ועוד). כלי השייט הרב תכליתי משמש בין היתר לסיורים ומבצעים הן במים עמוקים והן בסמוך לחוף.

ל- KATANA אופן פעולה דואלי, גם בעזרת תחנת שליטה ובקרה מתקדמת או באופן אוטונומי (בלתי מאויש) וגם ככלי שייט קרבי מאויש.

הכשב"מ החדש הינו בעל יכולות התראה מוקדמת והוא נותן תמונת מצב בזמן אמת על ידי איתור, זיהוי וסיווג מטרות קרובות ורחוקות מאוד, כולל יירוט שלהם, אם נדרש.

מאפייני ה- KATANA כוללים ניווט אוטונומי, מערכת למניעת התנגשות, מערכת שליטה מתקדמת ועוד. כמו כן, הכלי מצויד במיטען ייעודי (מטע"ד) מסוגים שונים: מערכות תקשורת וקשר (קו-ראיה, ללא קו-ראיה), מכ"מים ומערכות נשק.
העיצוב והתצורה המודולאריים, מאפשרים גמישות מבצעית מרבית לנוחות הלקוח ולסיפוק צרכיו בזירה.

KATANA מצטרף למשפחת כלים בלתי מאוישים פרי פיתוחה של התע"א באוויר, ביבשה בים ובחלל. בהתבסס על ניסיונה הרב של התע"א, ניתן להסב פלטפורמה ימית קיימת או לספק פלטפורמה חדשה, לפי דרישת הלקוח. עובדה המשפרת את היכולות המבצעיות ומספקת פתרונות זמינים ליישום.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

18 תגובות

 1. עניתי .אולי התשובה לא היתה ,מה שרציתה לשמוע. אין כוח לדו שיח הזה.

 2. לניסים ,אנו לא נגיע לעמק השווה.וזה בסדר.אולי הדילמה היא היתרונות של גודל מול איכות.בכל מקרה לא לנו להחליט.

 3. בארצות הברית גיוס חובה הוא לא רלוונטי במאה ה21. אני סבור שחייל אמרקאי אכותי פי 10 מחיילי סיני(גיוס חובה בסין)

 4. למה לגייס חיילים אם פרופיל נמוך מ97 ? וללא השכלה רלוונטית? או חיילי מילואים שמנים עם זקן? ולדעתי ישראל לא באיום קיומי.למען האמת לישראל יש את אמצעי הלחימה המיתקדמים בעולם.

 5. אחאב
  בוא אספר לך שני דברים שאתה כנראה לא מודע עליהם. הראשון הוא שיש גיוס חובה בארה"ב כשמדינה זו מחליטה שיש בכך צורך. עיין ערך ויאטנאם למשל
  השני הוא שישראל היא המדינה היחידה בעולם שנמצאת בסכנה קיומית. הסיבה היחידה שישראל קיימת היא גודל צבאה. לו זה היה צבא מתנדבים, אז בגלל …. נקרא לזה …. איכות האנשים שגרים כאן, הצבא היה נראה כמו המשטרה.
  אתה היית מתנדב לצבא כזה אחאב?

 6. ובכלל ,מי אמר שהאתוס הציוני צריך להיות צבאי? אולי הוא אתוס של יהדות סבלנית,ודמוקטית? של בניה וחקלאות? של שמירת טבע וניטיעת יערות? של יהדות נאורה שמקדמת מדע? לפי מה שזכור לי הפלמ'ח,ההגנה ,והאצ'ל הוקמו לשמירה על הביטחון ולא כמטרה לאומית.

 7. לניסים ,אתה מיצג את הדעה המקובלת בישראל .לדעתי מדינה אשר דורשת מאזרחיה הרבה צריכה גם לתת הרבה.אבל היום המדינה לא נותנת הרבה.ואם תקלע למצוקה לא תקבל עזרה משמעותית(התהליך הייה משפיל) .נוצר מצב מביך ,הדרישות הם של מדינת רווחה ,השרות הוא של מדינה שמרנית. ולכן צריך לדרוש פחות מהאזרח ,שגם מקבל פחות.

 8. אחאב
  אתה צודק חלקית. מצד אחד כולם צריכים לעשות שרות משמעותי, מצד שני צריך לכבד את המשרתים ולהעניק להם1 למשל, לימודים בחינם.

 9. ללולי ,במה זה שונה מניסיונות חטיפה שיש היום? ולשם מה משקיעים כלכך הרבה משאבים בסייבר?

 10. עד שמישהו ימצא דרך לעקוף את המערכת שליטה שלהם ויקח להם את הצעצוע החדש

 11. חידוש זה יכול להביא לחיסכון בכוח אדם.לדעתי זה לא הוגן לשרת שלוש שנים בצבא ללא שכר ראוי.ולמעשה אין לצעירי ישראל בררה כי הם מחויבים לשרת בצבא לפי חוק.אני סבור שמודל גיוס החובה הוא טעות-ניצול לרעה ,של הנוער הישראלי.ויש לעבור למודל גיוס אחר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן