סיקור מקיף

למרות המצב הבטחוני – כנס החלל העולמי בירושלים יפתח כמתוכנן ביום שני

כאלפיים משתתפים יגיעו לכינוס ובהם ראשי כל סוכנויות החלל בעולם ואסטרונאוטים מכל התקופות לרבות באז אלדרין, האיש השני שנחת על הירח * שר המדע אקוניס: "זו הבעת אמון בישראל"

האסטרונאוט באז אלדרין מציב ניסוי סיסמולוגי בים השלווה, במסגרת מבצע אפולו 11, 20 ביוני 1969. צילום: נאס"א
האסטרונאוט באז אלדרין מציב ניסוי סיסמולוגי בים השלווה, במסגרת מבצע אפולו 11, 20 ביוני 1969. צילום: נאס"א

למרות המצב הבטחוני, כינוס החלל העולמי שמובילה סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע וייפתח ביום שני בבנייני האומה בירושלים.

כ-2,000 משתתפים מכ-60 מדינות יגיעו לכינוס ובהם כל ראשי סוכנויות החלל הגדולות בעולם, בכירי תעשיית החלל בעולם, אסטרונאוטים, מדענים ומנהלי הפרויקטים הגדולים בתחום החלל. למרות המצב הביטחוני המתוח בירושלים לא נרשמו ביטולים.

ראשי כל סוכניות החלל בעולם צפויים להגיע, ובכללם: נאס"א, סוכנות החלל האירופית, הסינית, הרוסית, היפנית, הצרפתית, האיטלקית, הגרמנית, הקנדית, הבריטית, וכן הצ'כית, הדנית, הקזחסטנית ועוד.

בין המשלחות הגדולות שיגיעו לכינוס ניתן למנות את המשלחת של נאס"א אשר תכיל 50 נציגים בכירים, בהם, בנוסף לראש נאס"א גם סגנית ראש נאס"א, המדענית הראשית של תחנת החלל הבין-לאומית, מנהל פרויקט אוריון, חמישה אסטרונאוטים, בהם כריס הדפילד וסוניטה וויליאמס אשר קבעה שיא במספר הליכות החלל בקרב הנשים. לכינוס יגיעו גם דמויות ותיקות ומוכרות בעולם החלל כגון באז אלדרין, מהצוות הראשון שנחת על הירח.

בכינוס תערוכה גדולה המתפרשת על 1600 מ"ר של יותר מ-100 מציגים, בהם לוקהיד מרטין, חברת Airbus Defence and Space, רפאל, אלאופ, תעשייה אווירית, סוכנות החלל האיטלקית, וחברות סטארט אפ מתחילות בתחום החלל.
שר המדע אופיר אקוניס: "מדובר על הבעת אמון בישראל ותעודת הוקרה למדע הישראלי. העובדה שכינוס החלל נבחר להתקיים בישראל היא הצדעה למדע הישראלי, כמוביל ופורץ דרך. מדינת ישראל אולי "רק" בת 68 שנה, אך עומדת בשורה הראשונה של היזמות והחדשנות העולמית. אני שמח על ההזדמנות הישראלית לארח את הכנס ולתת לאורחיו להתרשם מיופייה של הארץ ולהכיר מקרוב את המדע והטכנולוגיה הישראלית".

סמליל כינוס האיגוד הבינלאומי לאסטרונאוטיקה, IAC, בירושלים, אוקטובר 2015

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

2 תגובות

  1. טוב שהכנס נערך. רוסיה פועלת במרחק 1500 ק"מ מהבית, ארה"ב התקפלה, צרפת במרחב 1500 ק"מ מהבית.
    אנחנו במרחק 10 ק"מ מהבית. שיימצא מי שיאמר לנו משהו. אין קשר לימין או שמאל. לא כולנו בימין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן