סיקור מקיף

תלמידים במרכז למדעים בהרצליה יבנו ננו לווין

כך הודיעה ראש העיר, יעל גרמן בכנס החלל של מכון פישר בשבוע שעבר

ננו לווין
ננו לווין
מעבדת לוויינים וחלל תוקם במרכז המדעים החדש בהרצליה שבמסגרתה יתכננו ויבנו תלמידי העיר "ננו לוויין" שישוגר לחלל בתוך כ -3-5 שנים. המעבדה תוקם במסגרת הסכם שנחתם בין מרכז המדעים בהרצליה ו- INSA- האגודה הישראלית לוויינות זעירה. כך הודיעה ראש העירייה, יעל גרמן בכנס החלל של מכון פישר במלאת חמש שנים לאסון קולומביה. בכנס נפגשה גרמן עם שר המדע התרבות והספורט, גאלב מג'אדלה שהתרשם מהפרויקט וציין שמשרדו יתמוך בו ואף יעודד תלמידים ערבים מצטיינים להשתתף בו

במסגרת כנס החלל הבינלאומי השלישי שהתקיים ע"ש אילן רמון בהרצליה הכריזה ראש עיריית הרצליה שמעבדת לוויינים וחלל תוקם במרכז המדעים החדש בהרצליה שבמסגרתה יתכננו ויבנו תלמידי העיר ,שילמדו בתוכנית לימודים ייחודית, "ננו לוויין" שישוגר לחלל בתוך כ-3-5 שנים. המעבדה תוקם במסגרת הסכם שנחתם בין מרכז המדעים בהרצליה ו- INSA- האגודה הישראלית ללוויינות זעירה.

בכנס השתתף גם שר המדע, התרבות והספורט, גאלב מג'אדלה שהתרשם מהפרוייקט וציין בפגישתו עם גרמן שמשרדו יתמוך בפרוייקט ואף יעודד תלמידים ערבים מצטיינים במדעים להשתתף בפרוייקט.

לדברי גרמן: "חינוך מדעי וטכנולוגי מתקדם הוא התשתית לצמיחה לאומית בכל התחומים לרבות בטחון, תעשיה, אנרגיה, בריאות וכלכלה. אני רואה כחובה לאומית את טיפוח המקצועות המדעים והטכנולוגיים שמנתונים עולה כי בקרב תלמידים בישראל יש בהם עניין נמוך. אנו הגשמנו חזון בהרצליה והקמנו את המרכז למדעים בהשקעה כוללת של כ-10 מיליון ₪, שהחל לפעול בתחילת השנה. המרכז יטפח עתודה מדעית ויגרה את התלמידים ללמוד מדעים וטכנולוגיה מתקדמת באמונה שבוגריו יאדירו את חוסנה ועוצמתה של מדינת ישראל."

לדברי דובר העמותה ללויינות זעירה, מידד פריינטא: "העמותה, בראשות ד"ר רז טמיר רואה פוטנציאל אדיר בשיתוף פעולה זה ומברכת עליו. מכיוון שאחת ממטרות העמותה היא קידום החינוך הטכנולוגי בכלל והחיזוק למדעים בפרט, רואים חברי העמותה את הקמת "חטיבת הצעירים של INSA" במרכז המדעים בהרצליה שליחות חשובה ומשימה לאומית."

מרכז המדעים החדש בהרצליה הוקם במתחם המשותף לשלושת בתי הספר: חטיבת הביניים יד גיורא, התיכון החדש ותיכון הנדסאים- הרצליה. במבנה הוקמו 8 מעבדות מדע רב- תכליתיות, על פני 3 קומות. במקום מוקדי הכנה לניסויים וחדרים מיוחדים, שבהם מבצעים התלמידים את הפרוייקטים המדעיים. כמו-כן מוקם במרכז המדעים מרכז פטנטים לבני נוער.

2 תגובות

  1. לרועי המצב הוא ממש לא איך שאתה חושב שהוא הם מדברים על לשגר את הלוויין הזה כבר 9 שנים(מ2003) וכלום לא קורה.
    הסיבה העיקרית לכך היא שהראש של הפרויקט הזה, אנה הלר , דואגת כל הזמן לתככים ומזימות, היא לא מבינה שאם היא בדרך הנקייה היא תשיג מה שהיא רוצה.
    ובקיצור, במקום לעשות שם טוב לישראל הפרויקט הזה עושה רק שם רע!!! האמן לי.

  2. יפה מאוד, ואני בטוח שהפרוייקט יתרום רבות לילדי העיר.
    רק חבל שהקימו את המרכז בהרצליה ולא בירוחם, אופקים, שדרות, או כל יישוב ספר אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן