סיקור מקיף

בואינג מקבלת רכיב מפתח למדגים טכנולוגיית הלייזר בעצימות גבוהה המיועד לצבא ארה”ב

חברת בואינג הודיעה ב-24 ביוני,2010 כי קיבלה את יחידת מנהל איסוף קרן הלייזר עבור תוכנית מדגים טכנולוגיית הלייזר בעצימות גבוהה של צבא ארה”ב (HEL TD), המקדם את הפרויקט צעד נוסף לקראת מועד בדיקת המערכת המתוכנן לשנת 2011.

הלוגו של HEL TD
הלוגו של HEL TD
חברת בואינג הודיעה ב-24 ביוני,2010 כי קיבלה את יחידת מנהל איסוף קרן הלייזר עבור תוכנית מדגים טכנולוגיית הלייזר בעצימות גבוהה של צבא ארה”ב (HEL TD), המקדם את הפרויקט צעד נוסף לקראת מועד בדיקת המערכת המתוכנן לשנת 2011.

בראשייר מערכות אופטיות משולבות, חטיבה של חברת L-3 Communications, הביאה את הרכיב לפיטסבורג לשם העברתו למתקני בואינג באלבקורקי, ניו-מקסיקו, שם ישולב עם שאר מערכת השליטה בקרן הלייזר. לאחר הרכבתה, תשולב מערכת הלייזר במשאית טקטית ((HEMTT של חברת Oshkosh, במפעל בואינג שבהאנטסוויל, אלבמה.

מערכת השליטה בקרן הלייזר תאפשר הרכשת מטרה, תוך מעקב והצבעה על נקודה מסוימת במטרה. בד בבד, תקבל המערכת קרן לייזר ממכשיר ה-HEL TD, תעצב אותה מחדש, תיישר ותמקד אותה במטרה. המערכת כוללת מראות, מעבדים וסנסורים אופטיים מהירים ביותר.

“יכולת חדשנית זו, הקורמת עור וגידים הודות למאמצים המשותפים של עובדי בואינג, החברות השותפות והלקוח – צבא ארה”ב, מחזקת את ההכרה כי טכנולוגיה זו קרובה מאד להיות זמינה ולסייע ללוחמים בשטח,” אמר בליין בירדסלי, מנהל פרויקט HEL TD בבואינג.

מערכת הנשק המהפכנית מלייזר מוצק תאפשר יכולת דיוק גבוהה, במהירות האור, אשר תשפר באופן דרמטי את יכולת הלוחמים ליירט טילים, פגזים ומרגמות.

“אנו מאמינים כי נוכל להתחיל בבדיקות ניסויי כנגד מטרות מוחשיות במתחם הניסויים בווייט סנדס כבר בתחילת השנה הבאה,” אמר מייק רין, סגן נשיא Directed Energy Systems בבואינג. “השימוש בתחליף בעל עוצמה נמוכה ללייזר הרב-עוצמתי ימחיש את יכולתה המהפכנית של המערכת ואת הפוטנציאל שלה בשדה הקרב.”

הבדיקות בעצימות נמוכה ימחישו את יכולתה של מערכת ה-HEL TD לרכוש, לעקוב ולסמן מטרה על טילים בעודם באוויר. מאוחר יותר, תצוייד המשאית הטקטית בלייזר בעצימות גבוהה אשר יוכל להשמיד מטרות אלה.

בואינג מפתחת מערכות לייזר למגוון יישומים של חילות האוויר, היבשה והים האמריקאים. מלבד ה-HEL TD, מערכות אלה כוללות מערכות לייזר אלקטרונים חופשיים, מערכת טקטית של מראות ממסר ואת מצלמת ההדמייה החדישה Compact 3-D.

בואינג מערכות הגנה משולבות, חטיבה של חברת בואינג, הינה אחת מחטיבות מערכות ההגנה והחלל הגדולות בעולם המתמחה במתן פתרונות חדשניים ללקוחות המבוססים על יכולות חדשניות, והיא אחת מיצרניות המטוסים הצבאיים השונים הגדולה בעולם. משרדיה המרכזיים ממוקמים בסנט לואיס, שוויה עומד על כ-34 מיליארד דולר והיא מעסיקה 68,000 עובדים ברחבי העולם.

7 תגובות

  1. למגיב 6 תמיר יש לך הסבר איך הנשק יעבוד מול טיל מצופה חומר מחזיר אור? .

  2. לא נכון מקס פאואר. פגיעת לייזר כזה שקולה לפגיעת קליע ואף יותר – אני מציע לך להתעמק בפרטים…

  3. קרן לייזר לא יעילה כנשק,ידוע שמראות מסוגלות להסיט קרן לייזר,כל מה שנחוץ הוא לצפות את הטיל בחומר דמויי מראה שתסיט את קרן הלייזר .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן