סיקור מקיף

עין האלוהים – התשובה למייל התמהוני

להלן נוסח מכתב שרשרת שהגיע אלי במייל:

עין אלוהים
עין אלוהים

"זה קורה פעם ב 3000 שנה. זה צולם בעזרת טלסקופ של NASA .קוראים לזה "עין אלוהים". תמונה זו הביאה ניסים ונפלאות לחייהם של המון אנשים. תביעו משאלה בעודכם צופים בתמונה, בטוח שיהיה שינוי לטובה בחייכם,גם אם אתם לא מאמינים לזה. אל תשמרו מייל זה,העבירו אותו ל-7 אנשים ,לפחות,שאתם רוצים בטובתם."

למכתב צורפה התמונה הנ"ל שסופקה על ידי המכון המדעי של טלסקופ החלל.

אינני מאמין כמובן בשטות הזו של מכתבי שרשרת אבל אם בכל זאת מפיצים אותם, רצוי להתייחס גם לנתונים המדעיים שלעיתים יותר מעניינים מהשטיות המיסטיות.

חיפשתי ומצאתי באתר תמונת היום האסטרונומית של נאס"א את התמונה הזו ומצאתי אותה בדף של ה-10 במאי 2003.

נ.ב, אם אלוהים נמצא במרחק 650 שנות אור מאיתנו סימן שהוא לא מעודכן בנעשה אצלנו. לגביו, האנושות עדיין נמצאת בחשכת ימי הביניים, ואולי מיילים מהסוג הזה מעידים כי הוא כן מעודכן?

NGC 7293: The Helix Nebula

האם השמש שלנו תיראה כך יום אחד? ערפילית הסליל (הליקס) היא הדוגמה הקרובה ביותר של ערפילית פלנטרית שנוצרה בסוף ימיו של כוכב הדומה לשמש שלנו. הגזים החיצוניים של הכוכב גורשו לחלל, ונראים מנקודת המבט שלנו כאילו אנו מסתכלים למטה לתוך הסליל. שאריות הגלעין הכוכבי, שיהפכו בקרוב לננס לבן, זוהרים באור כה חזק עד כדי כך שהם גורמים לגז שברח לבהוק באור זרחני.

ערפילית הסליל, שמספרה הסידורי הוא NGC 7293, נמצאת כ-650 שנות אור לכיוון קבוצת דלי ורוחבה 2.5 שנות אור. התמונה שאנו רואים מורכבת מתמונות שצולמו בידי מכשיר ה-ACS על טלסקופ החלל האבל ותמונות שצולמו בזוית רחבה ממצלמת תצרף בטלסקופ WIYN 0.9-m במצפה הלאומי בקיט פיק, אריזונה.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

16 תגובות

 1. מים נושפים

  בדחיפות גש לפסיכיאטר הקרוב ביותר אליך. שאם לא כן תאבד את היכולת שלך לתקשר עם סביבתך. אתה כבר מזמן נמצא בהיברנציה סובסטנטיבית

 2. מר פרומותאוס בשאול הנכבד , שלום רב , אכן ראיתי דברים שהופכים שקופים , אבל צריך להבין את הפיסיקה של החזרות זמן , וגם קצת הומור כמו אמת ושקר בעולמות מקבילים , דרך אגב ראית שיש כתבה על " היד " אולי זה המשך לקו מחשבה , בכבוד מים נושפים

 3. הוגין ומים נושפים

  אולי תתחתנו. החתונה תתקיים בלובי של אברבאנאל . קרוב לוודא שמתחת לחופה תלבשו נמנמות ששורכים אותן מאחור. ביידיש ישנה האומרת "האם למשוגע כואב?, אבחון, שניכם סובלים מהפרעות מטה קוגנטיביות פוסט לינגוויסטיות.

 4. הוגין
  מה יהיה הסוף איתך. אם תמשיכי לכתוב בנוסח זה סופך שתגיעי למרכז לבריאות הנפש. באברבאנאל יש מקום. אודה לך אם תודיעי על המידות שלך כדי שאפשר יהיה להכין לך נמנמת ששורכים אותם מאחור.

  מים נושפים
  מה אגיד ומה אומר שפיותך הולכת ומתדרדרת. גם כך מצבך הנפשי הוא בעייתי למדי גם כך .אתה סובל מהלוצינאציות סכיזואידיות.

 5. יצא לי להתעסק בהחזרות זמן , ותוך כדי ראיתי דברים שנמחקים מאנשים אחרים , למשל , איך מפרקים ומרכיבים בני אדם בהתערבות של איזה מתכנן תבוני , בנוסף ראיתי שאפשר לשחק בסידרי גודל וגם לבנות עניים . בכבוד מים נושפים , תצחקו , אני ראיתי

 6. שווה,
  ביננו,בסתר בסתר בסתר,שאפ"חד,לא ישמע..ביקשתם לפחות,בקטנציק,שהאתר ישרוד,
  למרות הציניות האופיינית הנשפכת כאן????ובלי-אין רע,חס,אחרת נאבד לשכל-הישר..
  הוי,איזה מזל,שאנחנו הילדות,שומרות עליכם.
  היום,נמסר לי,שרופאה פלצנית,אחת,ניסתה להפנט בנוכחות-10 אנשי מקצוע,בקופת-
  חולים,אדם ,שלקה באמנזיה,לאחר שגילה,ששמו נמצא ברשימת נפטרים.הרופאה, שהייתה
  עסוקה,בהסברים למתמחים,על התהליך(כי זה מה ש- חשוב יותר)לא הצליחה להחזירו
  להכרה,וההוא,התחיל להכחיל…אחות ,רחמניה,שבמקרה,נכנסה לחדר," בלתי קרואה",
  לכאורה,השיבה את נשימתו…מכנים זאת ,חמלה עמוקה..
  טוב,זה היה במסגרת "שיחות עם אלוהים"..עיני הנמרית,צדה את עינו הכחולה…

 7. אני מאמינה בדברים האלה ומי שלא מאמין הנה ההוכחה .
  זה לא סתם אנשים שרוצים לעבוד עלינו זה באמת אמיתי.
  עובדה שבגלל שיש את אין האלוהים זה אומר שאלוהים מעודכן כנראה פעם ב-3,000 שנה, אבל זה לא חייב להיות כך יכול להיות שהוא תמיד מעודכן .

 8. אה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  איזה פחד אני באמת פחדתי כשראיתי את זה,אבל אני יודעת שזה יכול להיות לא אמיתי בגלל שאף אחד לא ראה את ה' אז למה שנירא את העיין שלו?!!!!! טימטום קיצר מפחיד!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן