סיקור מקיף

משגר חדש לשיגורים כבדים

חברת יוז'נוי האוקראינית, יצרנית לוויינים ומערכות שיגור, ובהן משגר הלוויינים זניט הציגה בכנס האסטרונאטיקה הבינלאומי בפראג תפיסה של משגר לוויינים סופר כבד, המתבסס על טיל הזניט כחלק מהשלב הראשון שלו

משגר כבד של יוז'יני האוקראינית
משגר כבד של יוז'יני האוקראינית

חברת יוז'נוי האוקראינית, יצרנית לוויינים ומערכות שיגור, ובהן משגר הלוויינים זניט (ששיגר את הלוויין הישראלי עמוס 3 בשנת 2008), הציגה בכנס האסטרונאטיקה הבינלאומי בפראג תפיסה של משגר לוויינים סופר כבד, המתבסס על טיל הזניט כחלק מהשלב הראשון שלו.

מהנדסי יוז'נוי מציעים לצרף מספר מכלולים של משגר הלוויינים זניט ביחד, בתצורות שונות, על מנת לקבל משגר לוויינים יחיד בעל כושר הרמה לחלל למסלול ראשוני בגובה 200 ק"מ) הנע בין 25 טון לדגם ה"קטן" ועד כדי 69 טון בדגם הכבד ביותר.

ההצעה האוקראינית בחנה את פוטנציאל השימוש במשגרים כבדים היום (דלתא 4, אטלס 5, אריאן 5 ולונג מארץ' 5), וכן את הפוטנציאל של משגר הלוויינים המוצע Ares 5, והגיעו למסקנה כי התכן שלהם יעלה בביצועיו על כל המתחרים. יודגש, כי בשלב זה מדובר בהצעה ראשונית ובתכנון במימון המפעל, ולא כמענה לדרישה ממשלתית של סוכנות החלל הרוסית או האוקראינית.

הדרישה למשגרים כבדים במיוחד נראית באופק, שכן לווייני התקשורת הולכים וגדלים, וכמו כן משימות מחקר בלתי מאוישות (דוגמת טלסקופי חלל עתידיים) וכמובן משימות מאוישות לירח, למאדים ומעבר לו) יוכלו להסתייע ביכולות השיגור הגדולות של משגר מסוג זה.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן