סיקור מקיף

ראשי סוכנויות החלל של המדינות השותפות בתחנת החלל התכנסו בפריס

הם הביעו אופטימיות ביחס להתקדמות בניית התחנה 

ראשי סוכנויות החלל במפגש בפריס ב-23 בינואר 2007

 מימין: ז'אן ז'ק דורדין, מנהל סוכנות החלל האירופית; אנתוני פרמינוב, מנהל רוסקוסמוס; קארול לקומב, הנשיאה בפועל של סוכנות החלל הקנדית, מייקל גריפין מנהל נאס”א, וקייג'י טאצ'יקאווה, נשיא סוכנות החלל היפנית. צילומים: סוכנות החלל האירופית.

מנהלי סוכנויות החלל השותפות בתחנת החלל הבינלאומית התכנסו השבוע (23 בינואר) בפריס כדי לסקור את מצבה של תחנת החלל.

בדיוניהם קיבלו מנהלי הסוכנויות דיווח על ההתקמדות המשמעותית בהקמת תחנת החלל ובהרכבת הרכיבים שבוצעה מאז המפגש הקודם שלהם במארס 2006. בין אבני הדרך – החזרת גודל הצוות בתחנה משניים לשלושה; שלוש משימות מעבורת ומשימות הרכבה מחוץ לחלליות ולתחנה שביצעו אסטרונאוטים אמריקנים, רוסים קנדים ואירופאים, הצלחת הזרוע הרובוטית שנבנתה בידי קנדה והופעלה בין היתר גם על ידי אסטרונאוט קנדי, והזרימה השוטפת ללא תקלות של חלליות סויוז ופרוגרס רוסיות המעלות לתחנה את אנשי הצוות ואת המטענים. השלמה מוצלחת של עבודות ההרכבה סללו את הדרך להגעתו של רכיב גדול – NODE 2, ושתי מעבדות חדשות שיבואו בעקבותיו – קולומבוס האירופית וקיבו היפנית, כמו גם זרוע חדשה כפולה מקנדה.

ראשי הסוכנויות סקרו את מצב פעולות הפיתוח, התצורה והתפעול. יכולות התעבורה לרבות החללית האוטומטית שמפתחים האירופים, כלי התעבורה H-2 שמפתחת יפן וחלליות הסויוז והפרוגרס הרוסיות, מעבורת החלל האמריקני, חלליות מסחריות וכן חלליות אוריון.

ראשי הסוכנויות הביעו את מחויבותם להמשך שיתוף הפעולה ולעבודה המאומצת שעושים צוותים על הקרקע ובחלל כדי להביא את התחנה למצב תפעולי מלא. הם הכירו תודה על כוחו של שיתוף הפעולה המאפיין את תחנת החלל ואת חשיבות שיתוף הפעולה הבינלאומי בהשגת המטרות המשותפות בחקר ובניצול החלל.

לידיעה באתר נאס”א

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן