הפרופסור סטיבן הוקינג נחת בישראל ויבקר גם ברשות הפלסטינית

מחר (א') ירצה הוקינג בפני תלמידים מצטיינים במוזיאון המדע בירושלים. ההרצאה תועבר בשידור חי במספר אתרים באיטנטרנט * דיווחים באתר הידען – בשעות אחר הצהרים

סטיבן הוקינג ושגריר בריטניה בישראל
הוקינג התארח אתמול אצל שגריר בריטניה בישראל, תום פיליפס. צילום: שגרירות בריטניה בישראל

הפרופסור סטיבן הוקינג נחת ביום חמישי (7 בדצמבר 2006) בישראל לביקור בן שמונה ימים, המאורגן בידי שגרירות בריטניה בישראל. המדען בעל השם העולמי ומחבר רב המכר "קיצור תולדות הזמן" מגלם את המצוינות הבריטית במדע. ביקורו יקדם את בריטניה כשותף הבינלאומי המועדף בכל הנוגע לשיתוף פעולה בתחומי המדע והטכנולוגיה.

פרופסור הוקינג ייפגש עם פרחי מדע באירוע המאורגן בידי המועצה הבריטית לתרבות במוזיאון בלומפילד למדע בירושלים ביום ראשון ה – 10 בדצמבר. האירוע ישודר בשידור ישיר באתר האינטרנט של המועצה הבריטית לתרבות ובאתר האינטרנט של שגרירות בריטניה, וכן ב-YNET.

כמו-כן ביום ראשון ייפגש פרופסור הוקינג עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט. בנוסף, פרופסור הוקינג יַרְצֶה בפני כ-1,000 איש באוניברסיטה העברית ביום חמישי ה-14 בדצמבר.

במהלך שהותו בישראל יבקר פרופסור הוקינג במכון ויצמן ובאוניברסיטת תל אביב, והוא ייפגש עם נציגי האקדמיה למדעים של ישראל. הוקינג אף יַרְצה באוניברסיטת בִּיר זֵית ברמאללה וישוחח עם סטודנטים פלסטינים למדע במזרח ירושלים באמצעות וידאו.

בשבוע שעבר זכה פרופסור הוקינג באות המצוינות הגבוה ביותר להישגים מדעיים עבור עבודתו בקוסמולוגיה ופיסיקה תיאורטית. מדליית קופְּלֵיי (The Copley Medal) הוענקה לראשונה בשנת 1731 על ידי האקדמיה למדעים הבריטית היוקרתית (The Royal Society). "הישרדותו ארוכת הטווח של הגזע האנושי נמצאת בסכנה כל עוד הוא מוגבל לתחומי פלנטה אחת", אמר הוקינג ל – BBC בשבוע שעבר. "במוקדם או במאוחר אסונות, כגון התנגשות אסטרואיד או מלחמה גרעינית, עלולים למחוק את קיומנו מעל פני האדמה. אולם אם נתפשט לחלל ונקים מושבות עצמאיות, עתידנו מובטח".

* כנציג אתר הידען אגיע לאירוע במוזיאון בלומפילד, אך לא ניתן להתחייב על אפשרות עדכון משם, ולפיכך מומלץ לחכות לשעות אחר הצהרים לעדכונים בדף הבית של אתר הידען ובידען המוקדש להוקינג.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

2 תגובות

  1. שני דברים
    א: למישהו יש כרטיס מיותר?
    ב: על אף גאוניותן של הוקינג שאינה מוטלת בספק, אני מעריך יותר אנשים כדוגמת יעקב בקשטיין שלנו שמנסים למצוא פתרונות מקוריים יותר להסבר היקום. זאת לא חוכמה גדולה להמשיך ולאחוז בדברים מקובלים כגון מסה אפילה וחורים שחורים עם תוספת של כוח דחיה של הריק.
    סבדרמיש יהודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן