סיקור מקיף

רצח והתאבדות במרכז החלל ביוסטון

הסתיימה הדרמה במרכז החלל ג'ונסון * חמוש ירה בעובד של המרכז, וכשהשוטרים התקרבו אליו התאבד ביריה. בת ערובה נוספת חולצה לאחר שנמצאה כפותה

שבת 21/4/07

פרטים נוספים – 09:15

החוטף זוהה כוויליאם פיליפס, עובד קבלן בן 60 של נאס"א, שהיה מסוכסך עם בן הערובה ההרוג ששמו דיוויד בוורלי, עובד בשירות הציבורי, שעבד בסוכנות החלל. היורה היה עובד של חברת "ג'ייקובס אינג'ינירינג", המספקת שירותים בתחום ההנדסה והמחקר לנאס"א. סגן נשיא החברה אישר כי פיליפס הועסק בה במשך 13 שנים, והגדיר אותו כ"עובד טוב".

הסתיימה הדרמה. עדכון – 02:41

הסתיימה הדרמה במרכז החלל ג'ונסון ביוסטון. אתר נאס"א מוסר כי משטרת יוסטון דיווחה כי היורה ואדם נוסף נמצאו מתים לאחר תקרית ירי במרכז החלל ג'ונסון של נאס"א ביוסטון. המשטרה הגיבה לדיווח ראשוני לפיו אדם נכנס עם נשק לבניין מספר 44 בסביבות השעה 13:40 שעון יוסטון (21:40 שעון ישראל). דובר המשטרה מסר את הדברים בתדרוך שנערך בשעה 18:25 שעון יוסטון.

"צוות סוכני משטרה המתמחים במצבים מיוחדים נכנס לבניין לאחר שנשמעו יריות מתוכו. המשטרה לא מסרה את המועד המדויק. הם מצאו את היורה מת כשפצע ירי בראשו. גופתו של גבר נוסף, בן ערובה, נמצאה אף היא. המשטרה מאמינה כי הוא נורה בחזה במהלך הדקות הראשונות של האירוע. בת ערובה נוספת היתה כפותה אך לא נפגעה ונלקחה מהמקום בידי פרמדיקים.

המשטרה לא הצליחה בשום שלב של המקרה ליצור תקשורת כלשהי עם החמוש שנשא אקדח. זהותם של בני הערובה ושל החשוד ומה היתה מערכת היחסים ביניהם אינה ידועה עדיין.

מנהל נאס"א מייקל גריפין נמצא בדרכו למרכז. אתר נאס"א מבטיח עדכונים כאשר יגיעו. אנחנו נחדש את הדיווחים בשעות הבוקר.

חמוש מתבצר במבנה במרכז החלל ג'ונסון ביוסטון: דיווח 00:55

נאס"א פינתה את הבניין במרכז החלל ג'ונסון ביוסטון שבו התבצר עובד של קבלנית משנה. צוות מו"מ ומשטרת יוסטון מקיפים את בניין 44 במרכז החלל ג'ונסון הכולל בעיקר מעבדות וכן את מרכז המעקב אחר לוויינים וחלליות.

האדם שבו מדובר הוא לבן, רזה, בגובה 1.75, בן כ-50. הוא חבש משקפיים וחולצת טי בצבע כחול-אפור ומכנסי ג'ינס כחולים.

המשטרה הוזעקה למקום בשעה 13:30 שעון מקומי (21:30 שעון ישראל). לא ברור עדיין מי המזמין.

דובר נאס"א ג'יימס הארטפילד אמר כי כל העובדים היו אמורים להמצא בבניין פונו ממנו ושולחו לביתם.. הדובר טען כי כעת יש אבטחה הדוקה במרכז החלל.

כקילומטר מהמבנה שוכנת חטיבת הביניים שבה לומדים עובדי מרכז החלל, המופעל על ידי מחוז קריק. התלמידים נשארו נעולים בבתי הספר ועל ההורים נאסר לבוא לקחתם. בבית הספר 1,200 תלמידים.

כצעד מקובל במקרים כאלה, ננעלו דלתות מרכז הבקרה.

יום ו', 20//4/07

עדכון 23:40 – האיש המתבצר זוהה כעובד של אחד מקבלני המשנה של נאס"א. בשעה זו מתקיימת מסיבת עיתונאים עם מפקד המשטרה במקום.

עדכון 23:30, שוב רשת פוקס, והפעם דיווח שלא אושר מפי קציני בטחון של נאס"א כי במקום נשמעו יריות.

דיווח נכון לשעה 22:55, 20/4/07

רשתות הטלוויזיה בארה"ב, ובהן פוקס, ששידוריה נקלטים בארץ, מדווחות על פינוי מבנה מספר 44 במרכז החלל ג'ונסון ביוסטון בשל דיווח על חמוש. המשטרה הוזמנה למקום בשעה 13:40 שעון מקומי. צוות של מחלקת הבטחון במרכז החלל וצוות של שוטרי יחידת עלית הוזעקו לזירה.

זהות האיש עדיין אינה ידועה. נמשיך ונדווח בהמשך.

2 תגובות

  1. אכן עסוק, רק רשימת הדברים שאני רוצה לתרגם ולא יכול היא ארוכה . אל תשכח שכשכתבתי את הקטע זה היה בזמן אמת והיה חשש שמא מישהו רוצה לפגוע בתוכנית החלל האמריקנית – הבניין משמש לתקשורת עם החלליות שבחוץ.
    רק לקראת הלילה היה ברור שמדובר במשהו מקומי, ולכן הפסקתי לעדכן.

  2. אבי בליזובסקי,

    אתה בודאי אדם עסוק, ופועלך ברוך. לא נראה שיש צורך לעמול על עריכת כתבה כזו ולפרסם אותה לאתר הידען. חדשות מדע אין כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן