סיקור מקיף

חלליות לירח ולמאדים מקבלות עדיפות

מנהל נאס"א ומנהיג הרפובליקנים בקונגרס אומרים כי קיים מימון למשימות חלל

המנהל החדש של נאס"א ומנהיג הרוב הרפובליקני בקונגרס, טום דיילי, רפובליקני מטקסס, אומר כי סוכנות החלל תקבל את המימון הדרוש לביצוע תוכניתו של הנשיא בוש לשגר אסטרונאוטים בחזרה לירח ולמאדים. "יש לנו כסף לעשות דברים טובים" אמר מייקל גריפין שביקר לפחות שבעה מרכזים של נאס"א מאז מינויו לתפקיד באפריל.
במהלך ביקור במרכז של טיסות החלל המאוישות ביוסטון ביום חמישי, דיבר גריפין עם אסטרונאוטים, מנהלי טיסה ושאר בכירים. גריפין אמר כי הסוכנות קיבלה תזרים יציב של מימון, שכאשר יותאם לאינפלציה, הוא דומה למימון שקיבלה הסוכמות כאשר שיגרה אסטרונאוטים למאדים במהלך תוכנית אפולו בשנות השישים והשבעים. "תגלו שנאס"א קיבלה ב-16 השנים האחרונות כמו ב-16 השנים הראשונות לקיומה." אמר. "למיטב שיפוטי, אנחנו יכולים לחזור לירח ולהגיע למאדים. איננו יכולים לעשות את המסעות הללוכפי שהיה בתקופת אפולו אבל עדיין אנחנו יכולים לעשות זאת."
דליי אומר כי נאס"א נמצאת בעדיפות גבוהה, גם בתקופות מלחמה ותקציבים הדוקים. "אנחנו נספק את המימון הדרוש כדי להביא אותנו להיכן שאנחנו רוצים להגיע" אמר דליי. "ואנחנו מקווים שנוכל לעשות זאת בזריזות. גריפין אמר כי הוא אינו מוצא שום סיבה מדוע מרכז החלל ג''ונסון ישנה את מטרתו והוא מקווה לשמור על האיזון הקיים בין טיסות מאוישות לבין משימות רובוטיות.
"אם תשאל כל אחד במדינה ' האם אתה מאמין שארה"ב יכולה להשאיר את הירח לסינים, ןלאירופים לרוסים ולכל אחד אחר?' אני בטוח שהשתובה תהיה "לא" אמר.
גריפין אמר כי הוא מאמין שרוב הציבור "רוצה להבטיח כי המין האנושי יתפשט לחלל וכי ארה"ב חייבת להיות בחזית התחום הזה." "זו הסיבה מדוע זה כה חשוב". אמר. "מדובר בכיוון שאליו צריכה לצעוד האנושות והם יעשו הכל כדי להגיע לשם ומה משמעות הדבר לעתיד הגזע האנושי."

לידיעה בנושא בסי.אן.אן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן