סיקור מקיף

גוגל וג'ונסון אנד ג'ונסון ישתפו פעולה בפיתוח רובוטים מנתחים

רובוטיקה לצורך ניתוחים (Robotic Surgery) עשויה לכלול מכונות בעלות רמת אוטונומיות מסוימת, או לכלים מדויקים שישלטו ויופעלו ע"י המנתחים בעזרת מחשב.

רובוט מסייע בחדר הניתוחים. איור: shutterstock
רובוט מסייע בחדר הניתוחים. איור: shutterstock

 

שתי החברות הכריזו על יוזמה משותפת לפיתוח פלטפורמת עזר רובוטית לניתוחים, שתשלב טכנולוגיות מתקדמות. עוד לא ברורה רמת האוטונומיה המתוכננת של המערכת (יתכן גם שתשלט ע"י המנתח באופן מלא) אך מהמעט שפורסם ע"י ג'ונסון אנד ג'ונסון נראה שהמטרה היא להגיע ליכולת פעולה ובקרה מדויקת ביותר.

גוגל וענק הציוד הרפואי ג'ונסון אנד ג'ונסון הכריזו על יוזמה משותפת ל"קידום רובוטיקה לצרכי ניתוחים". המטרה המוצהרת היא לפתח פלטפורמה רובוטית חדשנית המסוגלת להפעיל טכנולוגיות מתקדמות, לצרכי חדרי ניתוח.

עדיין לא פורסמו פרטים מדויקים על המיזם, וגם לא נאמר מה תהיה תרומתה של כל חברה. רובוטיקה לצורך ניתוחים (Robotic Surgery) עשויה לכלול מכונות בעלות רמת אוטונומיות מסוימת, או לכלים מדויקים שישלטו ויופעלו ע"י המנתחים בעזרת מחשב. יתכן גם שהתוצאה תהיה ייקור עלות ההליכים הרפואיים, עקב שימוש בכלים יקרים יותר. אבל, כמו שג'ונסון אנד ג'ונסון מתארים זאת, הכוונה להגיע ליכולת של "מינימום ניתוח פולשני, הכולל בקרה טובה יותר, גישה ודיוק, תוך הקטנת הטראומה והצלקות הנותרות עקב הניתוח".

התחום הזה הינו חדש לגוגל, למרות שבעבר גילתה עניין בתחום הרפואי. גוגל שיתפה בעבר פעולה עם יצרנית התרופות AbbVie בפיתוח תרופות שונות, וכן עוסקת בפיתוח פריטים לבישים לניטור רפואי, וכן ניסתה לפתח משקפיים הכוללים תצוגה עילית למנתחים (הצגת נתונים על עדשות המשקפים).

הסכם השותפות בין החברות אמור להיות מסוכם בחודשים הקרובים, וכנראה יפורסמו לאחר מכן עוד פרטים.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן