סיקור מקיף

מנהל נאס”א מסכם שנה מוצלחת לדבריו, בכנס החלל בולנסיה

במהלך השנה האחרונה המשיכה נאס”א להתקדם בחזון כיבוש החלל בכל אחת ממינהלות המשימות של הסוכנות.

טל ענבר, ברצלונה, מיוחד לאתר הידען

בברצלונה שבספרד נפתח היום כנס העוסק בתוכניות החלל העתידיות. הנה הדברים שאמור לשאת מחר, ג', מנהל נאס”א מייקל גריפין.

במהלך השנה האחרונה המשיכה נאס”א להתקדם בחזון כיבוש החלל בכל אחת ממינהלות המשימות של הסוכנות. טיסת מעבורת החלל דיסקברי ביולי 2006 מסמנת את סוף טיסות הניסוי לצורך התכנות החזרה לחלל ומעבר לטיסות סדירות, כמו גם החזרת גודלו של צוות תחנת החלל הבינלאומית לשלושה אנשים. האסטרונאוטים בטיסה STS-115 של אטלנטיס המשיכו בהרכבת תחנת החלל. נאס”א ביצעה תגליות נהדרות באמצעות קאסיני שאיתרה אגמי מתאן על ירחו של שבתאי טיטאן, ויש גם תוצאות ראשונות מטלסקופ החלל שפיצר באשר לחומר האפל. בנוסף, שני החוקרים הרובוטיים במאדים ספירט ואופורטיוניטי, המשיכו במחקרם למעלה מ-830 ימים מעבר ל-90 הימים המתוכננים.
מינהלת מחקר האווירונאוטיקה התמקדה מחדש בהשקעה לטווח ארוך בטכנולוגיה בסיסית פורצת דרך בתחומים מסורתיים של אווירונאוטיקה. באוגוסט 2006, מינתה מינהלת משימת מערכות התגליות את חברת לוקהיד מרטין כקבלנית הראשית לבנית חללית הנוסעים, וגם זיכה את החללית הזו בשם – אוריון. בדצמבר אנו נחל במיפוי האסטרטגיות של הארכיטקטורות החדשות עם התמקדות ראשונית על הירח.
הסקירה שאתן תספק את הנתונים על רבים מההשגים הללו ופעילויות עתידיות.

* טל ענבר משתתף בקונגרס החלל כנציג מכון פישר למחקרים אטסרטגיים של תעופה וחלל.


היום נפתח קונגרס האסטרונאוטיקה הבינלאומי בוולנסיה, שבספרד.

סמיון סמיונוב

”מדי שנה מקיימת הפדרציה הבינלאומית לאסטרונאוטיקה ( IAF – International Astronautical Federation), הארגון הבינלאומי הגדול והחשוב בעולם בתחום החלל, את הכנס השנתי שלה. הכנס מתקיים כל שנה במדינה אחרת. סביב כינוס זה הנמשך שבוע, מתקיימים גם כינוסים מדעיים נוספים וגולת הכותרת היא תערוכת חלל בינלאומית. תערוכה זו היא הגדולה מסוגה המיועדת רק לנושאי חלל ומשתתפות בה כל תעשיות החלל המובילות בעולם, סוכנויות חלל ומוסדות מחקר ידועים.

הכנס עוסק בכל ההיבטים של חקר החל ומתקיימות בו יותר מ – 1400 הרצאות והצגות של מאמרים בכל תחום אפשרי של החלל לרבות משגרים, חלליות, ניהול משימות, תוכניות חלל עתידיות וכד’.“

מסביר טל ענבר, חוקר בכיר במכון פישר למחקר אסטרטגי אויר וחלל, שגם מייצג את מדינת ישראל בכנס זה.

סה”כ ישראל מיוצגת ע”י 5 מרצים עם 7 הרצאות: פרופ. משה גלמן ומר דמיטרי פיסרבסקי מהטכניון, גברת דגנית פיקובסקי מאוניברסיטת ת”א, דניאל רוזנברג מהתעשייה האווירית, וכאמור טל ענבר [1,2,3] (הקישורים הם למאמרים שהוגשו לכנס. לצפייה של כל המאמרים.).

דיווחים מהכנס יופיעו בפורום חלל ולווינים (שאותו מנהל ענבר) בפורטל תפוז, באתר ”הידען”, ובבלוג: היעד: חלל.

מאמר 1 מתוך 3 של טל ענבר
מאמר 2 מתוך 3 של טל ענבר
מאמר 3 מתוך 3 של טל ענבר
לאתר הקונגרס

https://www.hayadan.org.il/BuildaGate4/general2/data_card.php?Cat=~~~597325066~~~183&SiteName=hayadan

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן