יובל לטיסת גגרין – האירועים

ביום שלישי, 12 באפריל ייערכו בארץ 366 מסיבות לציון 50 שנה לטיסתו של האדם הראשון שיצא את גבולות האטמוספירה 

הזמנה לאירוע הלילה של יורי
הזמנה לאירוע הלילה של יורי

עמך ישראל אוהב לצטט את הפסוק "אין חדש תחת השמש", ובאמת מדובר בפתגם יפה מאוד. לשמחתנו, מאז ומעולם היה זה פסוק שקרי: האדם חידש לפני קהלת, חידש בימי קהלת והוא בוודאי חידש חידושים מרהיבים הרבה אחרי קהלת. אבל דברי קהלת הופרו באופן מוחלט רק ב-12 באפריל 1961. יורי גגרין הוא שניצח את קהלת ניצחון טכני: לא חדש תחת השמש, לא מתחת – עין בעין איתה.

ב-12 באפריל 2011, יערכו 366 מסיבות, כנסים וערבי עיון ברחבי כדה"א לציון יובל שנים לניצחונו של גגרין על קהלת. תל אביב תחגוג את המאורע ההיסטורי הזה – ואת המאורעות ההיסטוריים שעוד נכונים לנו מתחת ומעל השמש, ומתחת ומעל לשמשות אחרות – בחגיגה של שירה, סיפורת, מדע ומוזיקה במועדון הסודה בר (מנחם בגין 16, תל אביב). בתום הערב תערך מסיבת חלל אל תוך הלילה.

(כתב: עודד כרמלי)

יומיים אחר כך יתקיים באוניברסיטת ת"א (14.04.2011 יום ה' בין 18:30-21:00) אולם לב בניין מדעים מדויקים אירוע נוסף לציון האירוע. בהשתתפות דברי ברכה של פרופ' קולין פרייס, ראש החוג לגיאופיזיקה ומדעים פלנטריים, וד"ר יגאל פת-אל, יו"ר האגודה הישראלית לאסטרונומיה, כמו כן יוצבאו באירוע הרצאות בנושאים הבאים: "המסע של יורי גגרין" של ד"ר פטר ישראלביץ, החוג לגיאופיזיקה ומדעים פלנטריים, "שיתופי פעולה בינלאומיים לקידום החלל בישראל" של ד"ר צבי קפלן, ראש סוכנות החלל הישראלית; "פרויקט גוגל לירח" של יהונתן ויינטראוב, יריב בש, כפיר דמרי, צוות פרויקט גוגל.

(מערך הדוברות אוניברסיטת ת"א)

 

תוכנית מיוחדת ברשת ב' של קול ישראל, יום ג' 12/4 שעה 20:00

רשת ב' תקדיש לאירוע משדר שיחל ביום שלישי, 12/4 בשעה 20:00 ברשת ב'. שם המשדר "מחוץ לכדור", ויושמעו בו הרבה הקלטות מההיסטוריה של הטיסות לחלל (בהן הקלטות היסטוריות מארכיון קול ישראל), ויתארחו מומחי חלל שונים. בין השאר ישודר בתוכנית ראיון עם חברו של גגארין מתכנית החלל הרוסית, הקוסמונאוט היהודי בוריס וולינוב.

עורך ומגיש: איתי נבו

(איתי נבו)

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

45 תגובות

 1. עמוס,

  מעניין, לא השתנתה ב 3300 שנים האחרונות?
  האם גם אז הגברים היו פרזיטים שחיו על חשבון הנשים והמדינה שלהם שאותה עשקו אולם מצד שני ירקו עליה סרבו להשתתף בהגנתה ושרפו את דגליה?

  האם גם אז הגברים לבשו בגדים של פולנים מהמאה ה-16 עם חליפות שחורות ופרוות שועלים סיביריים בכובע?

  האם גם אז לא הייתה שום סמכות רבנית מקובלת על כולם וכל אחד הישר בעניו יפסוק?

  האם התפילות של היום הן אלה שנאמרו אז? אותו סידור? אותה הגדה לפסח? אותם זבחים? אני מציע שתשב ותלמד קצת על מקורות ותולדות האמונה שלך

 2. עמוס:…………………………………………………………………………………….בס"ד שני
  החברה החילונית משתנה כי היא לומדת מן הניסיון ומשתפרת.
  החברה הזאת הייתה בעבר הרחוק דתית כמוך אבל בגלל שלא קפאה על שמריה כבר הספיקה להשתפר מאד לעומתך.
  ובעניין "כמויות" המדענים החוזרים בתשובה – זו פשוט עוד דוגמה לכך שכל שקר שמשרת את מטרותיך כשר בעיניך. זה, אגב, אחד החוליים שהחברה החילונית כבר הצליחה לרפא מזמן.

  http://www.stephenjaygould.org/ctrl/news/file002.html
  http://www.nrg.co.il/online/55/ART1/748/479.html
  http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3480323,00.html

  הדת היהודית אכן שרדה שנים רבות אך היא עשתה זאת על חשבון המאמינים בה.
  היהדות שרדה והיהודים מתו.
  אכן – דבר נפלא להתהדר בו!

 3. בס"ד

  ר.ח רםאי.ם , שלום

  הסביבה שלי שורדת בעזרה"י כבר למעלה מ-3300 שנה ואתם אלו שמשתנים כל הזמן וכל יום יש תרבות חדשה .אתה יודע למה? כי הישנה נלוזה ומטופשה .
  והעובדה היא שכל יומ חוזרים רבים בתשובה וגם הרבה מדענים גדולים
  (ראה באינטרנט) מה שמשגע אותכם והופך את החברה החילונית למסוכנת ראה עיתון ושאר חדשות .

  תתפקח וצא מהאני שלך רק אז אולי תבין
  עמוס

 4. עמוס

  אתה יודע למה שמתי לב אצלך?
  לכך שאתה מאוד פנאטי לגבי התורה. ואתה רוצה שגם אחרים יהיו 'מכורים' לתורה, כמו שאתה מכור לה.

  עכשיו לגבי משהו 'מדעי ומדוייק' כמו שאתה אוהב:
  אם תשים לב, גם אתה תוכל לזהות דפוס פעולה מסוים שמופיע אצלך, והדפוס הזה גם מאייפן התנהגות לא נורמטיבית. כלומר, אתה כנראה אדם חולה. למזל כולנו, לא מזמן היתה כתבה בכלכליסט, על כך ש, האמונה באלוהים היא כנראה 'איזושהי דפקה במוח'.

  עכשיו, כשאתה קורא הנ"ל, ומתפכח, שים לב גם לעובדה שיש עוד רבים כמוך, שהם חולים, ומה שצריך לעשות זה לא -שים לב 'לא'- לא להתקבץ ביחד וליצור אוטונומיה חולנית משותפת.
  מה שכן צריך לעשות (מצידכם כלפי עצמכם), זה לעזור אחד לשני להתרפא.
  מה שאנחנו החילונים עושים זה- לעזור לכם להתרפא.

  בכך שאתה מנסה להדביק אחרים במחלה שלך, לא תעזור לך או לסביבה שלך לשרוד. תחשוב על זה עמוס.
  לילה טוב.

 5. עמוס,

  דרך ארץ קדמה לתורה.

  אתה בא כאורח לאתר המשמש אכסניה לתכנים מדעיים ואז אתה מחרף ומגדף את שאר הקוראים בו, מתנשא ומנסה לחנך את כולם. ואל תגיד לי "לא ניאוצים וקללות". אם לקרוא למר סברדמיש חופר שכל ודובר שטויות ולהגיד לי שאני מלא טומאה ומטומטם הן לא קללות , אז מה הן קללות?

  אין לך דרך ארץ אז מה הפלא שגם תורה אין לך?

 6. בס"ד

  ר.ח שלום .

  לא ניאוצים ולא קללות , גם שמאל היא מציאות ולא קללה אמנם משקפת היא את הרע מול הטוב, והכל עפ"י תורה. "מסילת ישריל להרמח"ל" כדוגמא ובעוד מקומות רבים.
  השפה העכשוית שונה, זה נכון. ומי שאותה שינה זו תרבות השמאל שעשתה בה קרדום כמו שכבודך מנסה. ובעיברית אין מילים נרדפות זו המצאה של האקדמיה אשר שימשה ומשמשת כלי בידי השמאל לבלבל את ישראל וליצור חברה חילונית "נאורה" שכולנו רואים את התוצאות. החזון איש התיחס לכך עוד לפני קום המדינה הציונית, ועוד רבנים רבים ועצומים מבני עמנו. אז קצת קצת הגינות ועוד לא קראתי התיחסות שלך לעיקר הכל מסביב ובאופן עכשווי.
  יש, איו ומה נדרש,! וזה העיקר.! דעה או מחשבה של איזה ידען זמני מזה יש לנו בשפע כל היום בכל מקום .דעת אמת יש רק אחת וצריך להיות אמיץ כדי לבדוק ולהתקופף. בינתים אלימות והרבה הרבה מילים יש בשמאל מלחמות, הרג, פשע ורשע תולדות של תרבות השמאל אז קשוט עצמך …
  אגב בסידור התפילה אם תבדוק בתפילת שמונה עשרה יש התיחסות ל שמאל ולזוגתו קוראים לילית והם גם נקראים יגון ואנחה ואם תלמד את הפינה הזו תופתע עד כמה עמוקים הדברים, והם ביסוד החוכמה.
  כשבן גוריון בה לחזון איש כדי לקבל את תמיכתו במדינה החילונית העומדת לקום , אמר לו הרב " יש גשר צר ושתי עגלות אחת מכל צד אחת עמוסה מאוד ושניה ריקה מי לדעתך צריך לעבור ראשון את הגשר .?! בן גוריון יצא בכעס .נו?
  אתה לא חושב שאתה דומה לו ? לא ניראה לך, אתה חושב, לפי דעתך , וכד' שום דבר בדברך אינו מבוסס. מה אתה מנסה להוכיח? שאתה חכם ?, בזה אני בטוח. ! אני מבטיח לך שיום אחד תבין ותתביש ,משום שלי נראה שאתה מחפס.
  דע לך שזו הפעם הראשונה שלי ככותב ומגיב באינטרנט יותר מאחת קצרה ולעיתים רחוקות מאוד מאוד, ובאתר הידען אני פעם ביום לכמה דקות קצרות לצורך עידכון בלבד ולא יותר. אני אוהב מדע בתנאי שיהייה מדויק מה לנו הוכחה חזקה יותר מכך לקיום ההשגחה עליונה?
  עמוס

 7. עמוס,
  תודה רבה על הניאוצים והקללות. "כשנגמרות המילים מתחילה האלימות" (יודע מי אמר? אבל איך תדע אם אתה מזלזל?)

  אם זו הרמה שלך וזה הסגנון שלך וההתעקשות המטופשת שלך לכנות כל מי שלא מסכים איתך "שמאל" ולכנות את עצמך "יהודי" אז אכן אין לי יותר דין ודברים איתך. תישאר בעומק הבור והבורות שלך. גם בכתבי הקודש אתה לא ממש מבין, שהרי חוץ מלהרחיק אנשים מהתורה במקום לקרב לבבות אתה לא עושה כלום.
  כשתשתחרר, אם תשתחרר, נדבר

  איתן, "הפוך בה הפוך בה דכולא בה"

 8. בס"ד

  ר.ח שלום !

  אם לא הבנת אחרי כל מה שכתבתי והסברתי ומפי אומרם ,חבל על הזמן שלי כנראה אתה מלא בכל כך הרבה טומאות שאתה כבר מטומטם לגמרי מטומטם ביהודית תורנית זה אטום וכך מסבירים חכמנו שכל האוכל שרצים מתערבב בגויים ובתרבותם לא תינתן לו הזכות להבין את תורתנו הקדושה ואין לו חלק לעולם הבא .
  אתה מביא כל מיני ציטוטים אך אנך מבין דבר להעתיק מהאינטרנט כל גוי
  יכול. ואני מרחם עליך ואמשיך להתפלל יחד עם אחי היהודים כולם כל יום שלוש פעמים ביום כדי שתחכים אתה ושכמותך . לא הבנת כלום חבל ודי לי בזה. שחצנות השמאל שחושב שדעתו היא זו הנכונה על פני דברי אלוקים חיים , לא חדשה בעמנו ראה אחאב, מנשה ועד ליוסלה ושולללה .
  חג שמח עמוס

 9. עמוס,
  כנראה שלא נגיע לעמק השווה. אתה מתעקש להתעלם מכל אותם פסוקים הקוראים להגדיל את הידע והחוכמה שמבחינתי ברור שהם מתייחסים למדע ולתגליות חדשות ולא רק ללימוד חזור ושנן של התורה.
  ושוב הזלזול שלך בגויים, במחשבתם בהמצאותיהם ובידע שלהם לא יביא אותנו רחוק. במקום ללמוד מהם ולהתקדם משם ולהתעלות עליהם כמו שעשו הרמב"ם, פרויד איינשטיין ועוד אלפי מדענים יהודים אתם מעדיפים להתחפר בדעה המתנשאית של "אני ואין זולתי" ולזלזל בכל השאר.
  התואר "עם סגולה" , כמו כל תואר אחר לא ניתן במתנה, יש לרכוש אותו במאמצים רבים ואם אתה רוצה להיות עם סגולה עליך ללמוד והחכים וזה לא בא בצורה אוטומטית.

 10. בס"ד

  ר.ח שלום.

  התגובות שלך ושל האחרים אין בהם משום התיחסות לענין ממנו התחלנו .
  יש להתיחס לגופו של ענין ולא לגופו של אדם .
  יש בורא שנתן הוראות שימוש?! או אין.אם יש, אז יש תורה והלכה לישראל וזה מחייב כל יהודי.
  גם חוכמת החומר ניתנה ע"י האלוקים, ומדע חלק ממנה רק השאלה אם היהודי העוסק במדע והשכלה ולא מקיים את מצוות התורה חי נכון. מדע איננו דבר שלילי רק שלקנות זכויות לחיי העולם הבא הוא העיקר החיי היהודי מה שנובע מהשאלה היסודית ,מה סיבת קיום הבריאה והאדם. וראה 13 העיקרים להרמב"ם .
  המטרה בחיים של היהודי היא לא להיות רק חכם אלה להיות חכם , בעל בינה ודעת תורה . ואז הדברים נראים ומובנים נכון אנו צריכים להתכופף לחוקי התורה כשם שהמדען מתקופף לחוקי החומר שניתנו ע"י האלוקים ,ומי שלא מאמין זה כבר ענין אחר. ואגב, אנחנו היהודים לא מאמינים כמו הגויים אלה קודם יודעים, ורק אחר כך מאמינים. כמו שכתוב "וידעת היום והשבת אל לבבך כי ה' הוא האלוקים אין עוד"

  ואין כוונתי להתגדל עליך אלה שבעבר הייתי במצב אחר עד שלמדתי וקניתי דעת ולא לפני שביטלתי אט אט ובהדרגה את כל דעותי הדמיוניות והגחמניות ואלה שקניתי מכל מיני ספרים הוגי דעות ומעצבי דעת קהל למיניהם .וחבל לא לבדוק לעומק ולהפסיד את מצב הצבירה הבא שהוא נצח, פרוש: תפיסת זמן אחת.! זמן הוא מקום במרחב ואין שייך הדבר ברוח כי אם בחומר בלבד .
  ואם נפגעת אני מתנצל ומבקש את סליחתך .בדוק, בדוק ובדוק .
  אוהב את כולכם עמוס

 11. עמוס,
  אתה רוצה ציטוטים? אז בוא נסתכל קצת בספר משלי :

  1) "שוחד מחיק רשע ייקח להטות ארחות משפט.", האם המפלגות הדתיות שלך מקיימות זאת?

  2) "חושך אמריו – יודע דעת, יקר רוח, איש תבונה.", האם זה לא המדענים שאתה מזלזל בהם?

  3) "תחת כי שנאו דעת ויראת השם לא בחרו" – האם זה לא תאור מדוייק של הזלזול שלך ושל הדומים לך במדע ובידע?

  4) "לֵךְ אֶל נְמָלָה עָצֵל רְאֵה דְרָכֶיהָ וַחֲכָם. … עַד מָתַי עָצֵל תִּשְׁכָּב מָתַי תָּקוּם מִשְּׁנָתֶךָ. מְעַט שֵׁנוֹת מְעַט תְּנוּמוֹת מְעַט חִבֻּק יָדַיִם לִשְׁכָּב." , האם לא מדובר פה על כאלה שלא עובדים ורק יושבים בכולל ולוקחים את כספי החרוצים שעובדים?

  ולסיום: "אל תען כסיל כאיוולתו פן תשווה לו גם אתה; ענה כסיל כאיוולתו פן יהיה חכם בעיניו." וגם "באזני כסיל אל תדבר – כי יבוז לשכל מיליך." ודי לחכימא ברמיזא.

  ומעניין מה היה חושב הרמב"ם על הזלזול שלך באנשים שעוסקים במדע ומחקר? שהרי הוא אמר:
  "והיאך היא הדרך לאהבתו ויראתו, בשעה שיתבונן האדם במעשיו וברואיו הנפלאים הגדולים ויראה מהן חכמתו שאין לה ערך ולא קץ מיד הוא אוהב ומשבח ומפאר ומתאוה תאוה גדולה לידע השם הגדול א כמו שאמר דוד צמאה נפשי לאלהים לאל חי"

 12. בס"ד

  ל 31 שלום

  ריצרד דוקינס הוא גוי לא מענין וללא הבנת התורה . וככזה הוא חסר חשיבות בדיון שפתחנו. התורה ניתנה לישראל ורק לנו וזו עובדה!
  לילה טוב עמוס

 13. בס"ד

  שלום לר.ח

  כתוב "ימין ה' עושה חיל" וגם שוויתי לה' נגדי תמיד" וגם "אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני" ועוד ………… וכתוב "ראה נתתי לפניך את החיים ואת הטוב, ואת המוות ואת הרע …ובחרת בחיים. ובזהר פרשת מקץ "לשון הזהר" כתוב" קץ שם לחושך דא איהו קץ דשמאלא" בארמית – פרוש "קץ שם לחושך זה הוא קץ לשמאל" שמאל וימין בהגדרות של החברה הישראלית הן פוליטיות כמו אצל שאר העמים , אצלנו הדברים הולכים עפ"י הגדרות התורה מאז קבלת התורה ולא שייך קלפי שהוא עינין של 60 שנה בסך הכל .
  טכנולוגיה משתמשת בידע, חומרים ויכולת שנתן הבורא ,והכל מין המצוי הראשון. ככתוב "אשר ברא אלוקים לעשות"…..
  מיהו יהודי איננה שאלה פוליטית אלה הילכתית . 65% התבוללות של גברים יהודים הארה"ב שצאצאיהם אינם יהודים , זו היא עובדה.
  יהודי זה תפילין , שבת , מילה , קידושין , קבורה , כשרות ועוד , ותלמוד תורה. וזה לא השתנה כבר יותר מ-3300 שנה וכולם לקחו מאיתנו

  וחלילה לא כיוונתי להיתנשאות אלה רק לגרות את הרגש היהודי שיש בכל אחד מאיתנו גם אם אינו מחזיק תורה שהסיבה לכך היא משום שב-300 שנה האחרונות התפתחה ההשכלה מה שגרם להרבה יהודים בלבול גדול וחוסר יכולת להבחין בין עיקר לטפל ולהיות עבדים לחומר ולתרבות העמים המשתנה כמו מזג האויר .
  אנחנו יהודים ללא שינוי ככתוב………… "ואין חדש תחת השמש".
  חשוב להדגיש שהדברים לא פשוטים ודורשים לימוד מעמיק כדי להבין את תורת ישראל בפרד"ס פשט, רמז , דרש וסוד . ונכון שהרבה יותר קל לאמץ דעות של כל מיני שרלטנים ,פילוסופים, הוגי דעות ומעצבי דעת קהל. אז או שאתה שלהם ואו של "הקדוש ברוך הוא " וכדאי ללמוד .
  וה' יעזור ברכה והצלחה עמוס

 14. שלום.
  קצת קשה לי להאמין שהיה לי סבלנות לקרוא בעיון את התגובות הנ"ל,
  כנראה שרק פה באתר "הידען" אפשר לקרוא תגובות יוצאות דופן!
  אני מגדיר את עצמי כאתאיסט מובהק ולא מלידה אלה אחרי הרבה מאוד מחקרים הרצאות ספרים ומאמרים לפחות ממי שאני מחשיב גדולי עולם: סטיבן הוקינג, אלברט איינשטיין, ריצ'רד דוקינס וכד',,
  וכשאני רואה את הדיאלוג אני מאוכזב ונכזב לגלות שעמוס צודק לדעתי בדבר אחד "לצערי זו הרמה וזה מה שמולידה התרבות בה אנו חיים היום" [תגובה 24]
  ולמען האמת אני מסכים איתו במשפט הזה!
  ועמוס היקר אני מאמין שעם אנשים כמוך אין כ"כ לאן לחתור כי בסופו של דבר אתה לא תירגע עד שתראה אותנו עם השערות המצחיקות האלה ליד האוזניים פיסת סמרטוט על הראש וחוטים לא קשורים [תרתי משמע] אז עצתי אלייך בתור אדם האוהב ללמוד,, תקרא את הספר "יש אלוהים" של ריצ'רד דוקינס ואולי תשכיל במעט וכל זה ע"מ שלא תהיה ללעג וקלס בעייני נאורים כאלה ואחרים.

 15. עמוס,

  ההתנשאות והזלזול שלך כבר לא מקוממים הם פשוט מגוחכים. "אנחנו היהודים"? מי שמך בדיוק להחליט מיהו יהודי? מה אתה בכלל יודע על היהדות שלי או של סברדמיש? ולמה אתה קורא לנו שמאלנים? היית איתנו בקלפי?

  אתה יושב לך בנחת (שהרי ביננו, אנחנו מכירים את החומר, מי שטורח לפסח אצלכם אלו הן הנשים ולא אתם הגברים, בניגוד לחילוניים שקצת יותר מאמינים בשוויון מגדרי, אז בבקשה אל תספר לנו שאין לך זמן) וכותב לך באינטרט תגובות ארוכות ואז אתה מעיז לירוק לבאר הידע והמאמץ האנושי שנדרש על מנת ליצור את אלה. לא התורה ולא שום פסוק הביאו לרפואה, המחשב, הטלפון הסללולרי שבכיס שלך וכל שאר ההמצאות שאתה לוקח כמובנות מאליהן, רק המדע חביבי, רק המדע. ואם תרצה אשמח להציע להציע לך סמינר ללימוד הדברים.

  ובכל זאת שיהיה לך חג שמח וכשר כי אנחנו היהודים עדיין אוהבים אתכם ולמרות שסרחתם דרכיכם אתם אחינו הקטנים והשובבים. אנו מקווים שתצאו מהעבדות הנוראית שאתם מצויים בה לכל מיני טקסים וחוקים שאתם המצאתם ואין להם שום סימוכין בכתובים (ראה למשל את ההחמרות על גבי החמרות שהוספתם לפסח עד ששכחתם שכל העיסוק בחמץ הוא לא מוקד החג, אלא יציאת מצריים) לחרות מחשבתית ויצירתית ותבינו סוף סוף היכן אתם חיים ומה באמת חשוב.

 16. בס"ד

  שלום,
  גם ל סבדרמיש יהודה בגימטריה חופר בשכל.

  אלו הבנת את פירוש המילה מדע לא היית כותב השטויות שכתבת .
  ובכן ,מדע מורכב משני מילים מה ודע מדע היא חוכמה מהתחת, מהלמטה . תורה ניתנה מהמעל ואיך מסתדרים הדברים ? מדע כל אחד יכול, כל שצריך הוא לשים את התחת על כיסא וללמוד ואפשר אז גם להיות פרופ' לכימיה פיזיקה רפואה אסטרו' וכל השאר . תורה זה סיפור אחר לגמרי אם ילמד האיש היהודי תורה בקדושה וטהרה יכול להשיג בדרך התורה את כל הפרופסורות גם יחד .ראה חכמי ישראל כמו הגר"א הגאון מוילנא כדוגמא וחפש באינטרנט למשל את הספר "איל משולש" לההגר"א ואז אולי תבין מעט ממה שברצוני להעביר לך ומענין יהייה אם תוכל אתה או הפרופסור שלך להבין את המדע הכתוב שם.
  "ואד יעלה מן הארץ והשקה את כל פני האדמה" בראשית פרק ב' פסוק ו' אם נפתח את הפסוק הזה על פי המדע נוכל להבין מתוכו ש חם עולה קר יורד וגם מחזור המים בטבע וגם חוק כלים שלובים וכן על זה הדרך אפשר למצוא עוד ועוד גילויים מדעיים לרב, רק צריך להיות בעל חוכמה וגם…. בינה אבל אם נוסיף דעת תורה ואנחנו ונהיה נקיים בכוונתנו כמו שמצווה אותנו התורה ללא גאווה וללא פניות נוכל לעלות מעלה מעלה. על משה רבנו כתוב ש"קרן עור פניו" יש מפרשים המסבירים שחציו היה אש כוונת הדבר רוח וחציו התחתון חומר. ויש הרבה מה ללמוד רק שאתם השמלאנים כל כך רדודים כמו הגויים שחושבים שיש לכם היגיון ושאתם מבינים משהו. אבל אצלנו היהודים חוכמת ההשכלה נחשבת כמשהוא נמוך ובזוי אם הוא העיקר ואם תמשיכו להוכיח עד כמה אתם צרי שכל אשמח להציע לכם סימנר של אקדמאים שם נפלו או יותר נכון קמו רבים מחבריכם ומכל הרמות, ובכל העולם.
  אגב מחקרים מגלים ש-87% מבין אלו העוסקים במדע מדויק מאמינים בבורא עליון יחיד. רק אלו האפסים העוסקים במדעי הרוח, והתאוריות, הרעש והצילצולים מצפצפים כל היום כמו תוכים ולא מבינים עד כמה הם רקים עלובים וחלולים, ולכן אנחנו אחיכם היהודים מרחמים עליכם.
  ולצערי אין לי זמן מיותר אנחנו היהודים באמצע הכנת הפסח אז תשתדלו לחשוב טוב לפני שאתם מגיבים כי יש לי עוד הרבה מאוד מה להציע לכם אם תרצו ואולי יהיו מי מבניכם שיזכה להכיר את תורתנו הקדושה והתמימה, אגב תמים פרוש שלם.
  חג שמח וכשר עמוס

 17. עמוס,

  זה שהערתי לרפ*אים על הבורות שלו לא אומר שאני מסכים איתך.
  לדעתי ההתנשאות שלך בסוף של תגובה 13 ממש מקוממת. אתה מרחם על החילוניים? חשבת אולי שבעצם מי שלא יצא ממצרים ועדיין נמצא אי שם במכת חןשך תמידית זה אתה ושכמותך? ומי שהביא לפחות לשלושה חורבנים של העם היהודי בבית ראשון, בית שני ובר כוכבא הם אנשים כמוך ששמו את כל יהבם ומבטחם באל שלא הושיע. כנגד כל הסיכויים והשיקולים ההגיוניים הם הרימו ראש על המעצמות החזקות בתקופתם ותקפו גם את אחיהם המתונים מהם ובסופו של דבר המיטו אסון אחר אסון על כל שאר העם.

  שיהיה לך חג חרות שמח בתקווה שסוף סוף תמצא את הדרך לצאת באמת מעבדות לחרות אמיתית.

 18. שימו לב איך שעמוס הנ"ל הצליח לסובב את כולכם על האצבע הקטנה שלו בכך שאת כל הנושא באתר הוא הפנה לכיוון הדתי ולא המדעי. הוא את שלו השיג. אז אולי אחרי השטות הדתית הראשונה שהוא אמר היה צריך לסלק אותו הרי כל מטרתו שלו ושל כמותו הוא לפגוע במדע ובאתר.
  תחשבו על זה
  לילה טוב
  יהודה סבדרמיש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן