השר גבאי בוועידת האקלים בפריז :פיתוח טכנולוגיות חדשות היא התרומה והמשימה המרכזית של ישראל בתחום האקלים

השר להגנת הסביבה, אבי גבאי, השתתף אתמול (ב') בצהריים בכינוס ראשי המשלחות לוועידת האקלים בפריז. בכינוס השתתפו ראשי מדינות, שרים ונציגים ממשלחות לועידה מהמדינות החברות באמנה.

השר להגנת הסביבה אבי גבאי בועידת האקלים בפריז. צילום: דוברות המשרד
השר להגנת הסביבה אבי גבאי בועידת האקלים בפריז. צילום: דוברות המשרד

השר להגנת הסביבה, אבי גבאי, השתתף אתמול (ב') בצהריים בכינוס ראשי המשלחות לוועידת האקלים בפריז. בכינוס השתתפו ראשי מדינות, שרים ונציגים ממשלחות לועידה מהמדינות החברות באמנה.

אלה הדברים שנשא השר גבאי שמייצג את ישראל: "שלושה שבועות חלפו מאז מתקפת הטרור בפריז. מתקפה נגד החרות והחופש, ערכים אותם הנחילה המהפכה הצרפתית לתרבות שלנו. אני שולח לכם תנחומים, בשמי ובשם אזרחי ישראל. הייתי כאן בועידה בשבוע שעבר, שמעתי הרבה נאומים ואני מניח שאין הרבה מה לחדש בנוגע לחשיבותם של אתגרי האקלים. לכן אתרכז בתכנית הישראלית:
כמה נתונים: האוכלוסיה שלנו מונה כ-8 מיליון תושבים; התוצר המקומי הגולמי שלנו הוא 38,000 דולר לנפש וצומח בכמעט 3% בשנה; החלק שלנו בפליטת גזי חממה הוא 0.2% בלבד. לא משמעותי במיוחד.

היעד עליו החליטה ממשלת ישראל הוא הפחתה של 24% בפליטת גזי חממה בהתייחס לתרחיש עסקים כרגיל. התוכנית שלנו היא להשיג את היעד ע"י חמישה צעדים:
1. צמצום צריכת החשמל ב-17%
2. ייצור חשמל מאנריגה מתחדשת יעמוד על 17% לפחות מסך כל צריכת החשמל (כיום אנחנו עומדים על 2%)
3. צמצום השימוש בפחם
4. צמצום הנסועה הפרטית ב-20%
5. אימוץ טכנולוגית פורצות דרך שישנו את העולם כפי שאנו מכירים אותו כיום.

הצטרפתי לפוליטיקה לפני כשנה לאחר ניסיון של 20 שנים בתחום הטלקום. חוויתי את השינוי הדרמטי שהביאה איתה הטכנולוגיה בתחום הטלקום. איש לא יכול היה לחזות את ההתפתחות הטכנולוגית. ראיתי כיצד אסטרטגיות חכמות קורסות תחת טכנולוגיות חדשות ופורצות דרך. לכן אני אופטימי מאוד בנוגע ליכולתנו להשיג את היעדים שאותם הצבנו לעצמו.
ישראל נקראת "אומת הסטארטאפ" יש לנו יותר מ-350 חברות קלינטק ובשנה שעברה דורגנו במקום הראשון מתוך 40 מדינות בפיתוח טכנולוגיות קלינטק. פיתוח טכנולוגיות הן התרומה שלנו והמשימה המרכזית שלנו בכל הנוגע לאתגרי האקלים.

אם אתם לא אופיטמים בנוגע ליעדי העולם, עצמו את העיניים ודמיינו כיצד ניראה בשנת 2030:
1. רשת החשמל תהיה יעילה הרבה יותר הודות לפיתוחים בתחום הרשת החכמה (סמארט גריד)
2. רבים מאיתנו ייצרו בעצמם את האנרגיה שאותה יצרכו
3. כל המפעלים ישתמשו בקונגרציה (ייצור חשמל וחום שימושי בו זמנית)
4. חברות הרכב ייצרו יותר מכוניות חשמליות מאשר רכבים המונעים על דלק
5. התחבורה הציבורית תהיה חכמה יותר ויעילה יותר
"האם ניתן להשיג את היעד אותו הצבנו, למנוע עלייה גלובלית של יותר מ-2 מעלות צלזיוס עד 2100?
אני בטוח שכן. זה בידיים שלנו."

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

  1. עצום הוא האתגר העומד לפני העולם. 2030 כבר פה. אבל זה בסדר לחלום. חלומות הם אלה ששינו את פני העולם לאורך ההיסטוריה. הבעיה היא שאין כל כך הרבה זמן לתת צ׳אנס ולראות אם כוחות השוק ייקחו אותנו לשם. השינוי העמוק חייב לבוא בשבירת הגה חזקה על ידי הממשלות לכיוןן מו״פ. יעילות של 20% באנרגיות מתחדשות היא עלובה. לקח 100 שנה לעלות בייצור קונבנציונאלי מיעילות כזאת ליעילות של 60%. (40% ויותר עדיין מתבזבזים לשווא). אין לנו 100 שנה לחכות. צריך לזוז ועכשיו !!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן