לא צריך תקע להטעין את הסלולרי: מדיס מישראל פיתחה תא-דלק למכשירים אלקטרוניים

המערכת של מדיס , המבוססת על תאי דלק, מסוגלת להעניק למשתמשים הספק רצוף של כוח לטלפונים סלולריים, מחשבי PDA ומוצרים משולבים אחרים.

המערכת של מדיס
המערכת של מדיס

מדיס-טכנולוגיות, נבחרה ע"י הפורום הכלכלי העולמי כאחת החברות הנבחרות המכונות "חלוצות הטכנולוגיה". יו"ר ומנכ"ל החברה, רוברט ליפטון, מסר כי החברה זכתה בהכרה חשובה זו בשל אחד מהישגיה הגדולים, בפיתוח טכנולוגיות תאי-דלק למכשירים אלקטרוניים ניידים. הטכנלוגיה תוצג בקרוב בכנס הבינלאומי של הפורום שייערך בדאבוס, שוויץ.

המוצר הראשון שמפותח ב"מדיס טכנולוגיות" הוא POWER PACK, על בסיס תאי דלק, שיש ביכולתה להעניק למשתמשים הספק רצוף של כוח לטלפונים סלולריים, מחשבי PDA ומוצרים משולבים אחרים.

באמצעות POWER PACK, יוכלו המשתמשים להיות עצמאיים לחלוטין, ובלתי תלויים במקור כוח חיצוני שיטעין הסוללות להפעלת המכשיר. ניתן יהיה לטעון את הסוללה הריקה של המכשיר, תוך כדי שימוש במכשיר, ולהיות מסוגלים לעשות זאת פעמיים וחצי לפחות ( מקביל ל- 9 שעות דיבור ושימוש ), עם כל טעינה של סוללת ה – POWER PACK.
את הPOWER PACK עצמה ניתן לתדלק תוך שניות באמצעות דלק מיוחד שפותח במדיס, כשמיכל הדלק הוא CARTRIDGE
גודלה של POWER PACK מתוכנן להיות פחות מ- ⅔ הגודל וכמחצית המשקל של טלפון נייד או PDA והיא לא תקרין חום. בשל העובדה שהתכנון של תא הדלק הינו פשוט ולא דורש מערכת תמיכה או שימוש בחומרים יקרים, אלא כולל נוזל אלקטרוליטי זול ובר-החלפה. המחיר יהא תחרותי, ויגיע לכדי 2.5 – 3.5 דולרים לוואט. על כן ה – POWER PACK יימכר לצרכן במחיר שנע בין 15-20 דולרים. CARTRIDGE למילוי דלק יימכר בכ – 1 דולר בלבד.

תהליך הפיתוח עומד כיום על הערכה שייצור אב-טיפוס של ה – POWER PACKיושלם בסוף 2003, ויצא לשווקים ב – 2004.

כידוע, כיום משתמשים בעולם למעלה ממיליארד איש במכשירים אלקטרוניים ניידים ומספרם גדל והולך בקצב של 200 מיליון בשנה, מכאן שה – POWER PACKיוכל לשמש כל משתמש בעולם, מבלי להיות תלוי בטעינת הסוללות בכל לילה. הוא גם יספק שירות חשוב למדינות כמו סין, שבה הטלפונים הניידים החליפו קווי הטלפון הרגילים, אך עדיין קשה למצוא מקום לטעינת הטלפון הסלולרי, כך גם צפוי שתהא דרישה גדולה מאד לסוללות בעלות עוצמה רבה, שתפעלנה למשך זמן ממושך, והמכשיר הנדון יענה על הצרכים הללו.

יש לציין כי מדיס טכנולוגיות מעורבת בפיתוח מוצרים בטכנולוגיה חדשנית, הקשורים קודם כל למקורות של אנרגיה נקיה לקראת המאה ה – 21. החברה כיום מתמקדת בטכנולוגיה של תא דלק נוזלי. האסטרטגיה העסקית של החברה היא למכור רשיונות ולפעול בשותפות עם ארגונים בינלאומיים גדולים. בנוסף, מפתחת "מדיס טכנולוגיות" מוצרים שונים כגון : פולימרים מוליכי חשמל ברמה גבוהה ביותר, מנוע ומדחס ייחודיים ומכונות חשמליות בעלות מערכות יחסי גומלין. החברה גם פיתחה את ה"סל-סקן", מכשיר שיש לו פוטנציאל ליישומים רבים בכל הנוגע לאבחון מחלות ורגישות לכימותרפיה.

"מדיס" הינה חברה שבה מחזיקה התעשייה האווירית בכ – 25% מהבעלות. החברה הוקמה ב – 1992 כמיזם משותף בין התעשייה האווירית וקבוצת משקיעים פרטיים, בראשות רוברט ליפטון, מי שהיה יו"ר הקונגרס היהודי האמריקאי. במשך השנים הפכה "מדיס" לחברה רבת-טכנולוגיות, שהמובילה בה היא טכנולוגיית תאי-הדלק לאנרגיה אלטרנטיבית.

לאתר חברת מדיס

https://www.hayadan.org.il/BuildaGate4/general2/data_card.php?Cat=~~~402315730~~~170&SiteName=hayadan

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן